انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

روزی که در میلان از آسمان کلاه می‌بارید و چند داستان دیگر

نویسنده : جانّی رُداری
تعداد صفحات : 192
گروه سنی : ۹ تا ۱۳ سال
قیمت : 38000 تومان
آدم‌هایی بودند که هر کدام با سه یا چهار کلاه به‌طرف خانه‌هایشان می‌دویدند. برای هریک از اعضای خانواده کلاهی به دست آورده بودند. یک خواهر روحانی هم از راه رسید و کلاه‌های کوچکی برای بچه‌های یتیم جمع کرد. هرچه مردم بیشتر کلاه‌ها را جمع می‌کردند، از آسمان بیشتر کلاه می‌بارید. کلاه خیابان‌ها و بالکن‌ها را پر کرده بود؛ کلاه‌های بچه‌ها، برِه‌ها، شاپوها، کلاه‌های بوقی، کلاه‌های کابویی، کلاه‌های نوکدار، کلاه‌های نواردار، کلاه‌های بی‌نوار...
بیشتر بدانید!
این کتاب بیست داستان بسیار جذاب از یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان ایتالیا دارد و هر داستان سه پایان متفاوت دارد. هر کدام از پایان‌ها را که پسندیدید، انتخاب کنید و اگر هیچ‌کدام را نپسندیدید، خودتان پایان داستان را خلق کنید.

* کتابی از برنده‌ی جایزه‌ی هانس کریستین اندرسن ۱۹۷۰

پدید آورندگان
جانّی رُداری
جانّی رُداری
جانّی رُداری در سال ۱۹۲۰ در اُمِنیا، روستایی در نزدیکی شهر نُوارا، متولد شد. بعد از یک دوره تجربه‌ی تدریس در مقطع ابتدایی، به‌عنوان روزنامه‌نگار شروع به کار کرد و تقریباً تصادفی، نوشتن برای کودکان و نوجوانان را آغاز کرد. رُداری در ابتدای جوانی، پس از شناخت آثار داستایوسکی و نویسندگان و فیلسوفان آلمانی‌زبان، کتابی به نام دفتر فانتزی‌ها در زمینه‌ی هنر داستان‌نویسی نوشت. او داستان‌‌های زیادی نوشته که به بسیاری از زبان‌های دنیا ترجمه شده‌اند. به‌‌نظر رُداری قصه‌ها و ترانه‌های کودکانه همگی بازگوکننده‌ی واقعیت‌های کوچک و بزرگ روزانه‌ای است که در جامه‌ی فانتزی عرضه می‌شوند. رُداری همچنین جوایز بسیاری، از جمله جایزه‌ی معتبر هانس کریستین اندرسن (۱۹۷۰)، را از آن خود کرده است. او در سال ۱۹۸۰ در شهر رُم درگذشت.
آنّا لائورا کانتونه
آنّا لائورا کانتونه
آنّا لائورا کانتونه در سال ۱۹۷۷ در شهر آلسّاندریا در شمال ایتالیا به دنیا آمد. در سال ۱۹۹۹ از انستیتوی اروپایی طراحی و ترسیم میلان در رشته‌ی تصویرگری برای کودکان با درجه‌ی فوق لیسانس فارغ‌التحصیل شد و بلافاصله شروع به همکاری با نشریات بخش کودکان کرد و در اندک زمانی از طرف ناشران ایتالیایی و خارجی دعوت به کار شد. هم‌زمان با فعالیت تصویرگری به همکاری با گالری‌های هنری ایتالیایی و خارجی پرداخت و خلاقیت قابل‌توجهی در ساخت تندیس‌ها، ترسیم تابلوهای نقاشی، طراحی و نصب ساختارهای نمایشگاهی از خود نشان داد. تاکنون تعداد زیادی کتاب از طرف وی تصویرگری شده‌اند که در ایتالیا و کشورهای دیگر منتشر شده‌اند. او جوایز و تقدیرنامه‌های متعدد ایتالیایی و بین‌المللی دریافت کرده است.
چنگیز داورپناه
چنگیز داورپناه
چنگیز داورپناه در ۱۴ تیر ۱۳۲۵ در تهران زاده شد. بعد از اتمام دوره‌ی دبیرستان، در سال ۱۳۴۴، برای تحصیلات دانشگاهی ابتدا به استانبول و سپس به آلمان و ایتالیا سفر کرد. در ایتالیا در رشته‌های مختلفی تحصیل کرد؛ در دانشگاه اوربینو تا مقطع دکتری جامعه‌شناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌ی ‌روزنامه‌نگاری و در دانشگاه رم (لا ساپیه نزا) تا مقطع دکتری زبان و ادبیات مدرن خارجی. از سال ۱۳۶۵ و به مدت سی سال در دانشکده‌ی ادبیات و فلسفه‌ی دانشگاه رم در کرسی زبان و ادبیات فارسی تدریس کرد. در این سال‌ها به‌عنوان استادیار با استاد پیه مونتزه (که شهرت جهانی دارد) همکاری نزدیک داشت. او در سال‌های تدریسش، جزوه‌های آموزشی گوناگون و نیز یک لغت‌نامه‌ی کوچک فارسی ـ ایتالیایی برای استفاده‌ی دانشجویان تألیف کرد‌. داورپناه از پنجاه سال پیش تاکنون در ایتالیا زندگی می‌کند.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : کسی که عاشق هوپا هست

سلام این کتاب خیلی خوب بود یه کتاب دیه شبیه این بهم معرفی می کنین

سلام. بله حتماً. بقیه‌ی کتاب‌های جانی رداری رو پیشنهاد می‌کنیم. «یکی بود که خودش نبود»، «یاس در دیار دروغگویان»، «فروشگاه ساحره»
کاربر مهمان : نگار دوست قدیمی هوپایی

این کتاب واقعا یکی از بهترین کتاب هایی بود که من تو عمرم خوانده ام و از داستان هایی که من تو این کتاب خوشم اومده گربه ی مسافر و گردشی در شهر و روزی که در میلان از اسمان کلاه میبارید و بیماری رینالدیو بودن واقعا این کتاب قشنگ بوده ممنون از شما

کاربر مهمان : امین

آیا امکان تهیه و انتشار کتاب های جان رداری به صورت پک قابدار وجود دارد،؟

فعلاً در برنامه‌مان نیست، چون هنوز همه‌ی کتاب‌هایش را چاپ نکرده‌ایم و هنوز کارهای دیگری برای چاپ داریم.
کاربر مهمان : مدیسا

یعنی چی که روزی از اسمان کلاه بارید و نسبت به قطر کتاب پولش خیلی زیاد است

اسم یکی از داستان‌های کتاب است و درباره‌ی ماجرای عجیبی در یک شهر است که یک روز مانند باران از آسمانش کلاه می‌بارد. قیمت زیاد کتاب هم به‌خاطر رنگی بودن آن است.
کاربر مهمان : مهمان

مرسی هوپا که از جانی رداری دوست داشتنی هم کتاب منتشر می‌کنین . بی صبرانه منتظریم و ممنونم از انتخاب های خیلی خوبتون 🤩❤️❤️🙏