انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

رضی هیرمندی

مترجم
رضی هیرمندی در سال ۱۳۲۶ در روستای واصلان در نزدیکی زابل به دنیا آمد. در سال ١٣٥٥ با ترجمه‌ي کتاب درخت بخشنده، اثر شل سيلور استاين وارد عالم ترجمه شد و از آن پس حدود صد كتاب شعر و قصه براي كودكان و نوجوانان و بيش‌تر از ده كتاب براي بزرگسالان ترجمه كرده است. چند كتاب قصه هم براي كودكان نوشته است.

هيرمندي تا‌به‌حال جوایز و افتخارات بسیاری در زمینه‌‌‌ی تألیف و ترجمه کسب کرده، مثل: لوح تقديرIBBY، تندیس ماه زرین با عنوان مترجم برگزیده در جشنواره‌ی بزرگ ادبیات کودک و نوجوان، تندیس زرین در سه جشنواره‌ی متوالی بزرگداشت معلمان هنرمند و مؤلف، لوح تقدیر از شورای کتاب کودک و دیپلم افتخار از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان.

کتاب‌های رضی هیرمندی

قصه‌های باپدرومادر 1/ چگونه پدر و مادر خود را تربیت کنیم

قصه‌های باپدرومادر 1/ چگونه پدر و مادر خود را تربیت کنیم

,باورتان نمی‌شود چقدر از پا گذاشتن توی این مدرسه چندشم می‌شود. مخصوصاً‌ روزهای دوشنبه. برای اینکه به خودم حال بدهم، آهنگ کریسمس مبارک را با سوت می‌زنم یا از این‌‌جور کارهای مسخره. بعد به کلاس درس ثابتمان می‌روم و آنجاست که باز با قیافه‌ی وُرمولد پیر روبه‌رو می‌شوم. همین که چشمش به من می‌افتد، لبش عین یک ساندویچ بیات چروک می‌افتد. آخر چرا من نباید یک معلم شادتر و باحال‌تر داشته باشم؟ یکی مثل جک، قاتل زنجیره‌ای!
بیشتر بخوانید!