انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

دوغدو 2/ دوغدو، پدربزرگ و غول‌های عاشق

نویسنده : فاطمه سرمشقی
تصویرگر : آیدین سلسبیلی
تعداد صفحات : 279
گروه سنی : ۱۰ تا ۱۴ سال
از مجموعه‌ی : دوغدو
قیمت : 22000 تومان
عزیز تکانی به خودش می‌دهد. عصایش را جلوی صورت غول می‌گیرد و می‌گوید: «تو کی هستی؟ اینجا توی خانه‌ی من چه کار می‌کنی؟»

دوغدو هر چه فکر می‌کند یادش نمی‌آید قبلاً هم آن عصا را دست عزیز دیده باشد. غول چیزی نمی‌گوید. همین‌طور ایستاده و به نوک عصا خیره شده است. عزیز عصا را پایین می‌آورد و این‌بار با صدای بلندتری می‌پرسد: «تو کی هستی؟ اینجا در خانه‌ی من چه کار داری؟»

بیشتر بدانید!
دوغدو برای سبزه‌ی سفره‌ی هفت‌سین نخود خیس می‌کند، اما یکی از نخودها گم می‌شود و بقیه را عزیز در باغچه می‌کارد. فردا صبح از نخودها یک درخت بزرگ می‌روید که لحظه‌به‌لحظه هم بزرگ‌تر می‌شود. شاخه‌ها عزیز و دوغدو را به زمان‌های گذشته می‌برند و چه رازها که برایشان برملا نمی‌کنند. راز پدر و مادر دوغدو، راز پدربزرگ و عزیز و این وسط پای غول‌های عاشق هم به خانه‌شان باز شده و چه ماجراها که پشت‌سرهم اتفاق نمی‌افتد.
پدید آورندگان
فاطمه سرمشقی
فاطمه سرمشقی
روزی از روزهای سرد 1357 به دنیا آمد، وقتی کوچک بود، تاقچه‌ی اتاق امن‌ترین پناهگاهش بود. بعدها که دیگر در آن تاقچه جا نمی‌شد، عاشق پنجره‌ی خانه‌شان شد. از پشت پنجره آدم‌ها را تماشا می‌کرد. دانشگاه درهای تازه‌ای به رویش باز کرد. بعد از آن از کتاب‌های پدر بیشتر سر در می‌آورد. از پشت پنجره به کتابخانه پناه برد، هنوز هم همان‌جا ایستاده و کتاب ورق می‌زند! گاه میان داستان‌ها گم می‌شود، آن‌وقت برای پیدا‌‌شدن چاره‌ای ندارد جز نوشتن. فاطمه برای شناخت بیشترِ فاطمه باید باز هم بنویسد! قبل از همه «مهرآیین»، دختر هشت‌ساله‌اش داستان‌هایش را می‌خواند. فاطمه دوست دارد مهر‌آیین آرزوهای کودکی خودش را زندگی کند. این بزرگ‌ترین آرزویش برای همه‌ی کودکان دنیاست! اولین کتابش فیل‌کوچولو چی‌کار می‌کنی؟ است و کتاب‌های دیگرش شاه شکمو، راز نقاشی‌هایمانی، شاخه‌ای که همه‌چیز را دید و چه کسی خط‌وخال‌ها را برداشته است.
آیدین سلسبیلی
آیدین سلسبیلی
آیدین سلسبیلی در سال 1360 متولد شد. کارشناس گرافیک کامپیوتری، عضو پیوسته‏‌ی انجمن تصویرگران ایران و عضو هیأت‌مدیره‏‌ی ACM Siggraph Chapter Tehran، سازمان جهانی گرافیک کامپیوتری، است. آیدین سلسبیلی تا‏ حالا بیشتر از بیست نمایشگاه انفرادی و گروهی در زمینه‏‌ی تصویرگری، نقاشی، حجم و هنرهای مفهومی برگزار کرده است. تصویرگری سه‌بُعدی شاهنامه‏‌ی فردوسی و طراحی موزه‏‌ی مجازی آثار باستانی ایران از آثار اوست. طراحی شخصیت‏‌های سه‌بُعدی برای پروژه‌‏های پویانمایی و بازی‏‌های رایانه‌ای از فعالیت‌های دیگر آیدین سلسبیلی است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : مائده هوپایی

وای عالیه من آخرین جلد ش رو بهمن خریدم خیلی خوشم اومد خوندم و لذت بردم 😆 مرسی هوپا جون❤😘

مرسی از شما دوست خوبمون. ممنون که نظر خوبتون رو به اشتراک گذاشتید.^.^
کاربر مهمان : عسل

عالیهههههه من ۱ و ۳ شو خوندم دیروز هم رفتم ۲ رو گرفتم و خوندم خیلی عالیه هرچی بگم کمه حتما بخونید بچه ها

ممنون. خوشحالیم که دوستش داشتید.^.^
کاربر مهمان : ماریلا

کتاب خوبیه؟

به نظر خود ما که خیلی خوبه.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی