انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

دوغدو 3/ دوغدو، برنارد و خون‌آشام‌های دروغ‌گو

نویسنده : فاطمه سرمشقی
تصویرگر : آیدین سلسبیلی
تعداد صفحات : 224
گروه سنی : ۱۰ تا ۱۴ سال
از مجموعه‌ی : دوغدو
قیمت : 20000 تومان
عزیز لیوان آب را از مهماندار می‌گیرد: «چرا یکدفعه این‌جوری شد؟ انگار غولِ‌غول‌ها دارد خانه را دور سرش می‌چرخاند.»

آب را یک‌نفس سَر می‌کشد و تکیه می‌دهد به صندلی. زیر لب می‌گوید: «همه‌ی درها را بستی پیرمرد، یک در را نبستی پیرمرد! حالا باید هر کاری کند که بهشان خوش بگذرد. حتی شاید مجبور بشود برایشان آواز بخواند و برقصد. به همین راحتی‌ها که نمی‌روند. تا غروب می‌زنند و می‌رقصند. اگر غروب یک لحظه ازشان غافل شود، قرار مهمانی فردا را هم می‌گذارند. آن‌وقت روز از نو و روزی از نو.»

بیشتر بدانید!
دوغدو را مي‌شناسيد؟ همان دختري كه در هفت‌سالگی برای اولين‌بار به ايران آمد و توی خانه‌ی مامان‌بزرگش، عزیز، با غول‌ها و جن‌های زيادی آشنا شد! حالا بعد از يک سال می‌خواهد به فرانسه برگردد. اما مگر می‌شود كنارِ عزيز بود و يک زندگی معمولی داشت؟ راستی! فرانسه هم از اين موجودات عجيب‌و‌غريب دارد؟ دوغدو قبلاً داستان‌های زيادی درباره‌ی خون‌آشام‌ها شنيده، اما هيچ‌وقت با هيچ‌كدامشان يک كلمه هم حرف نزده تا اینکه اين بار نه‌تنها خون‌آشام‌ها را از نزديک می‌بيند، بلكه با گوريكان‌ها و باباياكاها هم بيشتر آشنا می‌شود. حتی يک شب در خانه‌ای می‌خوابد كه صداي خُر‌و‌پُف گوودان، گرگِ انسان‌نما، يک لحظه هم قطع نمی‌شود! باقی‌اش را دیگر خودتان بخوانید.
پدید آورندگان
فاطمه سرمشقی
فاطمه سرمشقی
روزی از روزهای سرد 1357 به دنیا آمد، وقتی کوچک بود، تاقچه‌ی اتاق امن‌ترین پناهگاهش بود. بعدها که دیگر در آن تاقچه جا نمی‌شد، عاشق پنجره‌ی خانه‌شان شد. از پشت پنجره آدم‌ها را تماشا می‌کرد. دانشگاه درهای تازه‌ای به رویش باز کرد. بعد از آن از کتاب‌های پدر بیشتر سر در می‌آورد. از پشت پنجره به کتابخانه پناه برد، هنوز هم همان‌جا ایستاده و کتاب ورق می‌زند! گاه میان داستان‌ها گم می‌شود، آن‌وقت برای پیدا‌‌شدن چاره‌ای ندارد جز نوشتن. فاطمه برای شناخت بیشترِ فاطمه باید باز هم بنویسد! قبل از همه «مهرآیین»، دختر هشت‌ساله‌اش داستان‌هایش را می‌خواند. فاطمه دوست دارد مهر‌آیین آرزوهای کودکی خودش را زندگی کند. این بزرگ‌ترین آرزویش برای همه‌ی کودکان دنیاست! اولین کتابش فیل‌کوچولو چی‌کار می‌کنی؟ است و کتاب‌های دیگرش شاه شکمو، راز نقاشی‌هایمانی، شاخه‌ای که همه‌چیز را دید و چه کسی خط‌وخال‌ها را برداشته است.
آیدین سلسبیلی
آیدین سلسبیلی
آیدین سلسبیلی در سال 1360 متولد شد. کارشناس گرافیک کامپیوتری، عضو پیوسته‏‌ی انجمن تصویرگران ایران و عضو هیأت‌مدیره‏‌ی ACM Siggraph Chapter Tehran، سازمان جهانی گرافیک کامپیوتری، است. آیدین سلسبیلی تا‏ حالا بیشتر از بیست نمایشگاه انفرادی و گروهی در زمینه‏‌ی تصویرگری، نقاشی، حجم و هنرهای مفهومی برگزار کرده است. تصویرگری سه‌بُعدی شاهنامه‏‌ی فردوسی و طراحی موزه‏‌ی مجازی آثار باستانی ایران از آثار اوست. طراحی شخصیت‏‌های سه‌بُعدی برای پروژه‌‏های پویانمایی و بازی‏‌های رایانه‌ای از فعالیت‌های دیگر آیدین سلسبیلی است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : طنین موسوی

سلام این بهترین رمان دنیا هستش و من دیوونه ی این کتاب شدم از نویسنده و تصویرگر و ناشر این کتاب میچکرم🙂 فقط یه سوال دوغدو جلد ۴ هم داره اگه داره کی پیادی؟؟؟؟

سلام دوست خوبمون. خوشحالیم که دوست دارید این کتاب رو. نه این مجموعه ۳جلدیه.
کاربر مهمان : مائده هوپایی

راست میگن ناشر کتاب های خوردنی🙄 اخه بس که قشنگ بود حواسم نبود کتابم خوردم😂 ۰مرسی هوپا جون ❤

مرسی از شما مائده جان^.^
کاربر مهمان : هوپایی

سلام دوغدو خوبه به درد من که 11 ساله م میخوره؟؟

سلام. به نظر ما که خیلی خوبه.
کاربر مهمان : ای بابا سیلام

اولین نظر 4 داره

نه، کلاً سه جلد است.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی