انتشارات هوپا
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

دختر ماه، پسر خورشید (از مجموعه‌ی عشق‌های فراموش‌شده)

نویسنده : پری‌ناز قاسمی
تعداد صفحات : 140
گروه سنی : ۱۶ تا ۱۲۰ سال
از مجموعه‌ی : عشق‌های فراموش‌شده
قیمت : 28000 تومان
سمک سرش را برای آتشک خم کرد و رو به خورشید که جلوی پایش دوزانو نشسته بود، دست دراز کرد. خورشید دست سمک را فشرد و برخاست. سمک گفت: «با تو پیمان مردانگی و وفاداری می‌بندم. بدون این قوی‌ترین عهدیه که عیار با مرد دیگه‌ای می‌بنده. تا تو و مه‌پری رو به هم نرسونم، دست برنمی‌دارم.»

خورشید دست روی قبضه‌ی شمشیر گوهرنشانش گذاشت و بلند گفت: «پس به شروانه و مهران و فغفور حمله می‌کنیم و تا آخرین قطره‌ی خون …»

– کجا با این شتاب شاهزاده؟ اگر می‌خواهی به شهدخت برسی باید اینجا قوی باشه.

سمک به شقیقه‌اش اشاره کرد. خورشید پرسید: «چه باید بکنم؟»

سمک چشم‌هایش را تنگ کرد و پرسید: «بلدی آواز بخونی؟»

بیشتر بدانید!
قصه‌ی خورشید، شهزاده‌ی زیبا و بی‌دست و پا که دل به مهر مه‌پری، شهدخت چین می‌بندد و یک دل که نه، هزار دل عاشق و شیدایش می‌شود. بی‌خبر از دامی که در دیدارهای عاشقانه برایش پهن کرده‌اند … خورشید می‌ماند و یک دیار غریب و شهدخت دلربایی که دور و ناپیدا شده …

دختر ماه، پسر خورشید برگرفته از سمک عیار، اولین داستان فارسی مکتوب است. زمانی خالق این اثر، قصه‌ی سمک عیار را سرشار از ماجرا، کشمکش، نیرنگ، برادری و مردانگی نوشت و حالا پری‌ناز قاسمی داستان خورشید و مه‌پری را از دل این قصه بیرون کشیده و با تکیه بر منطق دنیای حقیقی، عشق دلنشین آن دو را بازآفریده است.

پدید آورندگان
پریناز قاسمی
پریناز قاسمی
پریناز قاسمی در سال 1371 متولد شد. او دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی روزنامه‌نگاری است. ادبیات کودکان را با شرکت در جلسات قصه‌خوانی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان آغاز کرد و در سال 1391 عنوان داستان برگزیده‌ی سال را از طرف انجمن به دست آورد. لذت بردن از این دنیا را با دیگران در برگزاری جلسات داستان‌خوانی و نشست‌های ادبی «شنبه‌های خوب ما» سهیم شد و در سری کلاس‌های مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان دروازه‌ی دنیای جادویی قصه‌ها را برای بچه‌های کوچک باز کرد و قلم دستشان داد. دختر ماه، پسر خورشید نخستین کتاب او برای نوجوانان است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : سولار امین الرعایایی

عشق های فراموش شده نوبتی هست مثلا جلد 1 و 2 داره این یکی دختر ماه پسر خرید هست یعنی بعدش میشه زال و رودابه میشه به نوبت بگینش

نه، ترتیب نداره. هر کدوم رو که بیشتر دوست دارید اول بخونید.
کاربر مهمان : مبینا فرهنگی

قیمت هایتان عالی است مخصوصا این مجموعه فقط جلد روی کتاب مقوای صفت است یا کاغذ؟

جلد سخته.
کاربر مهمان : کامپیوتر

قیمت جلدهای عشق های فراموش شده چند هستند؟

قیمت‌هایشان متفاوت است. کنار تصویر هر کتاب مشخصات آن را نوشته‌ایم. جدیدترین قیمت کتاب را هم نوشته‌ایم.
کاربر مهمان : مهدیس

ماله چه رده سنیه؟؟؟

گروه سنی جوان (۱۵ سال به بالا).
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی