انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

دخترک فواره‌ای

نویسنده : حدیث لزرغلامی
تصویرگر : سولماز جوشقانی
تعداد صفحات : 110
گروه سنی : ۱۰ تا ۱۴ سال
قیمت : 15000 تومان
دخترک و مادرش دم در بودند که خاله‌شاتره فواره را باز کرد. شیرهای فواره تق بلندی کردند و در یک‌آن هر شش‌تایشان با هم باز شدند و جلوی چشم‌های گشاد‌شده‌ی دخترک، شش‌تا ستون بلند نقره‌ای آب مثل شش‌تا دختر قدبلند شیشه‌ای، فوران کردند و توی هوا رقصیدند.

دختر کوچک مثل گنجشک‌کوچولویی که پاهایش به زمین چسبیده باشد، چند‌لحظه خیره به ستون‌های آب خشک شد و بعد ناگهان دست مادرش را ول کرد و به طرف حوضچه دوید و فریاد زد: «فووواره‌ه‌ه‌! فووواااره‌ه‌ه‌!»

بیشتر بدانید!
داستان، داستان دخترکی است که تا چهار سالگی هیچ کلامی از دهانش بیرون نمی‌آید. تلاش و اصرار دیگران برای حرف زدن او هیچ نتیجه‌ای ندارد. دارو و درمان هم همین‌طور تا روزی که نگاه دخترک به فواره‌ای بلند می‌افتد…

داستانی جذاب، پر رمز و راز و تمثیلی. خصوصاً که با افسانه‌ها همراه می‌شود و هر چه پیش‌تر می‌رویم قصه در دل قصه می‌آید و افسانه‌ها و داستان اصلی در هم آمیخته می‌شوند و بر جذابیت داستان می‌افزایند. داستانی لطیف با بعضی شخصیت‌های حقیقی که معروف و مشهورند و در دنیای واقعی هم حضور دارند و همین‌طور شخصیت‌هایی جذاب مثل جنی که صدا نداشت، آقای شاعر، پیرزن دعانویس و جادوگرها.

پدید آورندگان
حدیث لزرغلامی
حدیث لزرغلامی
حدیث لزرغلامی، متولد مرداد 1360، نویسنده، شاعر، فیلمنامه‌نویس، عضو سه دوره‌ی هیأت‌مدیره‌ی انجمن نویسندگان کودک‌و‌نوجوان و دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی روزنامه‌نگاری از دانشگاه علامه‌طباطبایی است. از او بیش از بیست‌وپنج جلد کتاب داستان و شعر برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان منتشر شده که بعضی از آن‌ها قوقولی غوغول، مجموعه کتاب‌های دوستت دارم و اگر زن نبودم، قطار بودم هستند. اولین رمان کودکش، روبی، برنده‌ی لوح زرین و دیپلم افتخار از جشنواره‌ی کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شد. او برای تلویزیون و سینما فیلمنامه می‌نویسد و این روزها سرپرستی نویسندگان انیمیشن گیگول (دایره‌المعارف انیمیشنی کودکان و نوجوانان) را به عهده دارد و در دفتر خدمات تخیلی مداد بنفش به تولید کتاب، انیمیشن و اپلیکیشن برای بچه‌ها مشغول است.
سولماز جوشقانی
سولماز جوشقانی
سولماز جوشقانی در سال 1360 متولد شد. او کارشناس گرافیک و عضو رسمی انجمن تصویرگران کتاب کودک است. از سال 1382 تصویرگری برای کودکان را آغاز کرده و تا‌ کنون با نشریات مختلفی همچون رشد کودک، کوشش، نبات، سنجاقک، پوپک، همشهری بچه‌ها، سروش کودکان و همچنین انتشارات به‌نشر، پیدایش، موسسه‌ی پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان، خانه‌ی ادبیات، مدرسه و سروش همکاری داشته است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : اوا زهرا

من این کتاب رو دارم. عالی. فقط آخر داستان رو نفهمیدم می شود بگویید چی شد ؟؟

ممنون خوشحالیم که دوستش داشتید. به اینستاگرام پیام بفرستید.
کاربر مهمان : Arezoo

سلام وقت بخیر ببخشید من گزینه ی «چند صفحه از کتاب را ببین» را زدم و دانلود کردم ولی باز گذاری نمیشود،خیلی امتحان کردم لطفاً رسیدگی کنید.

سلام. الان چک کردیم مشکلی نداشت. دوباره امتحان کنید.
کاربر مهمان : بهار

من چند صفحه از کتاب را ببین رازدم اما نمی اید

امتحان کردیم مشکلی ندارد. دوباره امتحان کنید، شاید مشکل موقتی بوده.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی