انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

داستان‌های دوقلوهای خل‌وچل 2/ سوسک نجار، زین‌الدین زیدان و دختر شاه آهنیون

تصویرگر : رودابه خائف
تعداد صفحات : 160
گروه سنی : ۹ تا ۱۴ سال
قیمت : 39000 تومان
خل گفت: «اوه اوه! نگاه کن چل. چه رنجی اومد پیش ما. یه رنج خیلی گنده اومد. می‌بینی چه چشم‌هامون رو می‌سوزونه؟»

چل سرفه کرد. شبیه وقت‌هایی که ماهی را با تیغ خورده بود و گفت: «آره خل. آره. توی گلومون هم رنج سوزشی اومده. می‌بینی دیگه هیچی و هیچی هوا نیست. فقط رنج سوزشی هست اینجا توی این ابر.»

و آن‌وقت همان‌طور که روی یک پا ایستاده بودند، چشم‌هایشان را بستند و سرفه کردند. دیگر هیچ کلمه‌ای نمی‌توانستند بگویند. همان‌طور روی یک پا شبیه لک‌لک ایستاده بودند و رنج می‌کشیدند. خل قاتی سرفه‌هایش یک چیزی گفت شبیه اینکه گنج میسر و چل گفت گنج آمد!

بیشتر بدانید!
یک کتاب بود که دو تا پسر دوقلو و مامانشان تویش زندگی می‌کردند. مامانشان اسمش تاریک بود. دوقلوها هم اسم‌هایشان خیلی شبیه هم. اسم یکی از قل‌ها بود خل، اسم آن یکی قل بود چل. این‌جوری بود که دوقلو شده بودند.

خل و چل عاشق جنگولک‌بازی بودند، عاشق اختراع چیزهای به‌دردنخور، عاشق پرت‌وپلاگفتن، جفنگ بافتن، عاشق خرابکاری، عاشق خیال‌بافی. از اینکه آدم شده بودند هم دل خوشی نداشتند. اگر عنکبوت بودند، می‌توانستند تار بتنند. اگر مگس بودند، ویزویز پرواز می‌کردند. اگر صندلی بودند، کسی بود که رویشان بنشیند و اگر کتاب بودند، یکی آن‌ها را دست می‌گرفت و می‌خواند. راستی‌راستی آدم به چه درد می‌خورد؟

شاید اگر این کتاب‌ها را بخوانی، از لابه‌لای صفحه‌ها بفهمی آدم‌بودن به چه درد می‌خورد. آیا چیز مهمی است یا نه؟ به قول خل و چل: «آدم هم نشدیم، خیال ببافیم!!!»

پدید آورندگان
سید نوید سیدعلی‌اکبر
سید نوید سیدعلی‌اکبر
سیدنوید سیدعلی‌اکبر در سال 1362 متولد شد. او دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی مرمت آثار تاریخی است. داستان نویسی را از هفت‏ سالگی با چاپ داستان‌های کوتاه در مجله‌ی عروسک سخنگو آغاز کرد و در چهارده ‏سالگی به عضویت تحریریه‌ی این مجله درآمد. داستان‌های او تاکنون جوایز متعددی را به‌ دست آورده که برخی از آن‌ها عبارتند از: جایزه‌ی مشترک شورای کتاب کودک و یونیسف در زمینه‌ی کودکان با نیازهای ویژه برای داستان‌کوتاه بیداری خرگوش‌های سفید. نشان لاکپشت پرنده‌ی نقره‌ای برای کتاب بابای من با سس خوشمزه است. برگزیده‌ی جایزه‌ی ادبی اصفهان، شورای کتاب کودک و یونیسف برای کتاب بچه غول باید توی مدرسه بماند. از کتاب‌های دیگر او می‌توان به سارا و مربای سیب و رودخانه، آموزش‏های داستان‏‌نویسی مامان‏‌پیچ برای هیچ و پریزادان‌ درخت سیب اشاره کرد.
رودابه خائف
رودابه خائف
رودابه خائف متولد 1364 و کارشناس نقاشی از دانشگاه هنر و معماری تهران است. از سال 1380 تصویرگری کتاب کودکان را آغاز کرده که از جمله‌ی این کتاب‌ها می‌توان به مجموعه‌ی مثل‌ها و قصه‌هایشان، دایرة‌المعارف قهرمان‌های ایرانی، دارم شروع می‌شوم، دلقک و فرمانروا، بازی‌های محلی ایران برای کودکان و نوجوانان، روبی، خانه‌ی پیر و درخت خوشبختی اشاره کرد.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : پرهام مختاری

خیلی عالیه ممنون از هوپا اون بهترین نشر تمام جهان هستیه.

کاربر مهمان : اوا زهرا

من هر دو جلد را خواند ام عالی. کلا نوشته های آقای سید نوید معرکه است. راستی مجموعه دفترچه خاطرات هم پر فروش و پرطرفدار؟ چقدر ؟؟

ممنون دوست خوبمون. خوشحالیم که دوستش داشتید. بله خیلی پرطرفداره.
کاربر مهمان : پرهام مختاری

عالی😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤👌👌👌👌👌👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤😚😚😚😗😗🤗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😘😘😘😘😘😘😘😘

کاربر مهمان : سلام

این کتاب چطوری است؟ یعنی طنز است یا هیجانی یا کارگاهی یا...؟ و اینکه در مورد چی است؟

سلام. طنز است. اگر توضیحاتش رو بخونید کامل متوجه موضوعش می‌شید.براتون یک پی‌دی‌اف هم از خلاصه‌ی این کتاب گذاشتیم تا بیشتر باهاش آشنا بشید. موضوع دو برادر دوقلو هست که باهم خرابکاری‌های خنده‌داری می‌کنن.
کاربر مهمان : تبسم تیموری

سلام من میخواستم بپرسم کتاب دوقلوهای خل و چل قشنگ هست یا نه چه موضوعیه و طرفدار خیلی داره ؟

سلام دوست خوبمون. بله این کتاب خیلی قشنگه و خیلی طرفدار داره. ژانرش هم خنده‌داره.
کاربر مهمان : بیتا

خوب نیست

سلیقه‌ایه و طرفدارهای خودش رو داره.
کاربر مهمان : حانیه سادات لاجوردی

پنی قشقرق باحال ترین کتابی بود که خواندم

ممنون. خوشحالیم که دوستش داشتید.
کاربر مهمان : Mandana

ایا این کتاب ایرانیست و تولید نویسندگان ایرانیست؟

بله، نویسنده و تصویرگرش ایرانی هستند.
کاربر مهمان : بهار زکی زاده

سلام به نظرتون این کتاب باقطر کم قیمتش زیادنیست؟

به هر حال ما تمام تلاشمان را برای کاهش قیمت انجام می‌دهیم و چون هزینه‌های تولید کتاب بالاست، قیمت‌ها هم همین‌طور می‌شود. ولی در کل از دید ما قطر این کتاب کم نیست و قیمت آن هم خیلی نیست، اندازه‌ی قیمت یک ساندویچ است. فقط ساندویچ را ده دقیقه‌ای می‌خورید و تمام می‌شود، کتاب مدت‌ها با آدم می‌ماند.
کاربر مهمان : ارین ممبینی

با اینکه هنوز این کتاب را نخواندم ولی کلا چند جلده

دو جلد.
کاربر مهمان : یک هدد خل و چل

خیلی خوب بوده. :) کی منتشر میاد؟

به‌زودی. تا بهمن.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی