مرا به خاطر بسپار فراموشی رمز عبور
انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

داستان‌های دوقلوهای خل‌وچل 1/ بچه‌ی سوراخ، گوسی بع‌بعو و برادران نیوتن

تصویرگر : رودابه خائف
تعداد صفحات : 148
گروه سنی : ۹ تا ۱۴ سال
قیمت : 22000 تومان
خل دست‌هاش را به کمرش زد و گفت: «حالا دیگه همه‌ی کله‌پوک‌ها با هم می‌خواییم ورزشمون رو بکنیم. دست‌ها به کمر …»

چل دوروبرش را نگاه کرد و گفت: «ولی اینجا که همه‌ی کله‌پوک‌ها نیستن که … ما یه‌دونه فقط کله‌پوک بودیم خب.»

خل گفت: «کیسه‌بوکس جان! تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها … همه‌ی این‌ها مثلاً کله‌پوک بودن دیگه. ساعت مگه کله‌پوک نیست؟ دیوونه هی می‌ره، هی می‌ره می‌چرخه، از دوازده می‌اومد سه، بعدش می‌شه نه، دوباره می‌آد به دوازده. ساعت اگه کله‌پوک نباشه که از هفت، بعد شد یازده، بعد می‌شه بیست و یک، بعد می‌ره سی و هشت. همین‌طور اگه از همون اول کله رو پوک نکرده بود، الان تا یک ملیون و بیست رفته بود …»

بیشتر بدانید!
یک کتاب بود که دو تا پسر دوقلو و مامانشان تویش زندگی می‌کردند. مامانشان اسمش تاریک بود. دوقلوها هم اسم‌هایشان خیلی شبیه هم. اسم یکی از قل‌ها بود خل، اسم آن یکی قل بود چل. این‌جوری بود که دوقلو شده بودند.

خل و چل عاشق جنگولک‌بازی بودند، عاشق اختراع چیزهای به‌دردنخور، عاشق پرت‌وپلاگفتن، جفنگ بافتن، عاشق خرابکاری، عاشق خیال‌بافی. از اینکه آدم شده بودند هم دل خوشی نداشتند. اگر عنکبوت بودند، می‌توانستند تار بتنند. اگر مگس بودند، ویزویز پرواز می‌کردند. اگر صندلی بودند، کسی بود که رویشان بنشیند و اگر کتاب بودند، یکی آن‌ها را دست می‌گرفت و می‌خواند. راستی‌راستی آدم به چه درد می‌خورد؟

شاید اگر این کتاب‌ها را بخوانی، از لابه‌لای صفحه‌ها بفهمی آدم‌بودن به چه درد می‌خورد. آیا چیز مهمی است یا نه؟ به قول خل و چل: «آدم هم نشدیم، خیال ببافیم!!!»

پدید آورندگان
سید نوید سیدعلی‌اکبر
سید نوید سیدعلی‌اکبر
سیدنوید سیدعلی‌اکبر در سال 1362 متولد شد. او دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی مرمت آثار تاریخی است. داستان نویسی را از هفت‏ سالگی با چاپ داستان‌های کوتاه در مجله‌ی عروسک سخنگو آغاز کرد و در چهارده ‏سالگی به عضویت تحریریه‌ی این مجله درآمد. داستان‌های او تاکنون جوایز متعددی را به‌ دست آورده که برخی از آن‌ها عبارتند از: جایزه‌ی مشترک شورای کتاب کودک و یونیسف در زمینه‌ی کودکان با نیازهای ویژه برای داستان‌کوتاه بیداری خرگوش‌های سفید. نشان لاکپشت پرنده‌ی نقره‌ای برای کتاب بابای من با سس خوشمزه است. برگزیده‌ی جایزه‌ی ادبی اصفهان، شورای کتاب کودک و یونیسف برای کتاب بچه غول باید توی مدرسه بماند. از کتاب‌های دیگر او می‌توان به سارا و مربای سیب و رودخانه، آموزش‏های داستان‏‌نویسی مامان‏‌پیچ برای هیچ و پریزادان‌ درخت سیب اشاره کرد.
رودابه خائف
رودابه خائف
رودابه خائف متولد 1364 و کارشناس نقاشی از دانشگاه هنر و معماری تهران است. از سال 1380 تصویرگری کتاب کودکان را آغاز کرده که از جمله‌ی این کتاب‌ها می‌توان به مجموعه‌ی مثل‌ها و قصه‌هایشان، دایرة‌المعارف قهرمان‌های ایرانی، دارم شروع می‌شوم، دلقک و فرمانروا، بازی‌های محلی ایران برای کودکان و نوجوانان، روبی، خانه‌ی پیر و درخت خوشبختی اشاره کرد.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
ثبت نظر از طریق حساب کاربری
کاربر مهمان : نرگس رحما نی

سلام و خسته نباشید به تمام نشر عزیزم هوپا. به نظرمن رودابه خائف بسیار مترجم خوبی است من درباره ی او خواندم و دیدم بسیار مترجم خوبی است. پایان

سلام. ممنون از شما دوست عزیز. البته رودابه خائف، نقاشی‌های این کتاب را کشیده است.
کاربر مهمان : 1

سلام خدمت انتشارات هوپا و خسته نباشید. جلد اول این مجموعه را دیروز تمام کردم. جالب و دوست داشتنی بود. یک جورهایی هم من را یاد ( پت و مت ) می انداخت. ممنون بابت زحماتتان و پوزش بابت قضاوت زودهنگام من از کتاب.

کاربر مهمان : مهمان

به نظر مجموعه متفاوت و عالی و جذابی می آید. ممنون از زحمات انتشارات هوپا.

کاربر مهمان : Saina

سلام این کتاب به صورت داستانهای کوتاه هست یا رمانه؟ و کی منتشر میشه؟؟؟💖💦

سلام. داستان‌های کوتاهیه با شخصیت‌های ثابت. امیدواریم تا پایان بهمن منتشر بشه.
کاربر مهمان : 1

به نظر جالب نمیاد.

نخونده می‌گید؟ هنوز که نه چاپ شده، نه پی‌دی‌افش رو گذاشتیم. امیدواریم بعد از خوندن دوستش داشته باشید.
کاربر مهمان : هلن نظام ابادی نویسنده ای باحال

میشه بپرسم این کتاب برای چه سنی هستش؟

سلام. برای 8 تا 12 سال. و البته تمام بزرگ سالانی که کودک درونشون رو فراموش نکردن.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی