انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

خیالت تخت، من بچه‌شرّم

نویسنده : پیت جانسون
مترجم : فریبا چاوشی
تعداد صفحات : 288
گروه سنی : ۱۰ تا ۱۵ سال
قیمت : 24000 تومان
امروز دوباره صدایم کردند بچه‌مثبت. همین‌طور احمق عجیب‌الخلقه‌ی پاچه‌خار و توله‌سگ خانم‌معلم و چیزهای دیگری که ترجیح می‌دهم تکرارشان نکنم. همه‌ی این‌ها را بار من کردند فقط به‌خاطر اینکه به خانم بیرن یادآوری کردم تکالیف شب را تعیین نکرده است.
بیشتر بدانید!
آرچی دوازده سالش است، ولی بعضی وقت‌ها مثل یک آدم چهل‌ساله رفتار می‌کند. شاید به خاطر اینکه با مامان‌بزرگش زندگی می‌کرده یا نه ... شاید هم خدادادی بچه‌مثبت است.

حالا این‌وسط میراندا جونز چه‌کاره است؟ بچه‌ی شرّ کلاس!

میراندا تصمیم گرفته استعدادهای پنهان آرچی را رو کند و آرچی را از یک بازنده‌ی تمام‌عیار به یک بچه‌شرّ شگفت‌انگیز تبدیل کند. آرچی هم زیاد بدش نیامده، چون فقط با شربازی می‌تواند زن ترسناکی را که می‌خواهد نامادری‌اش شود، از خانه فراری دهد.

پدید آورندگان
پیت جانسون
پیت جانسون
اولِ اولش توی رادیو منتقد فیلم بود و بعدها معلم شد. آن‌قدر با بچه‌ها سر‌و‌کله زد و تجربه‌های جالب به دست آورد که آخرش تصمیم گرفت برای بچه‌ها داستان بنویسد. بعدها هم حتی بعد از اینکه بیشتر از چهل تا کتاب برای بچه‌ها نوشت، ارتباطش را با بچه‌ها قطع نکرد و هنوز هم که هنوز است از وب‌سایتش حرف‌ها و نظرهای دوست‌های کوچولویش را می‌خواند. کتاب‌های پت جایزه‌های زیادی درو کرده، مثل: جایزه‌ی یانگ تلگراف و بریلینت بوک. کتاب‌های پت تا حالا به بیست‌و‌سه زبان مختلف دنیا ترجمه شده‌اند. عقرب، پرونده‌ی سّری کارآگاه‌هنری و دستیارش تاشا ، خیالت تخت، من بچه شرم و مجموعه‌ی قصه‌های باپدرو‌مادر کتاب‌های دیگری هستند که از همین نویسنده در نشر هوپا منتشر شده است.
فریبا چاوشی
فریبا چاوشی
فریبا چاوشی در یکی از سال‌های خیلی دور، آن‌قدر دور که در خیال آدم نمی‌گنجد، از دورترین جای جهان هستی، جایی که در آن ستاره‌ای از دنیا رفته بود، هزار تکه شده بود و هر تکه‌اش به جایی سفر کرده بود، سوار بر یکی از همین تکه‌ها روی کره‌ی زمین پا گذاشت و از همان لحظه خیلی دلش می‌خواست از یک‌مشت خاکستر ستاره به فریبا تبدیل شود و خب ... شد. از همان‌موقع بود که فکر کرد با خیال‌پردازی می‌تواند هر چیزی را که دلش بخواهد، به دست آورد. این بود که قلم به دست گرفت و نوشت و نوشت و نوشت ... *** فریبا چاوشی متولد 1367 است و در دانشگاه کارشناسی تئاتر خوانده است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : hoopa

سلام،این کتاب طنز هست؟

سلام. بله.
کاربر مهمان : محدثه احمدی

سلام من بین این کتاب و عقرب: پرونده سری تاشا و کاراگاهش هنری موندم من ۱۳ سالمه و از داستان های عاشقانه و طنز خوشم میاد میشه کمکم کنید ممنون

سلام. جفتش خوبه. کتاب عقرب یک‌‌مقدار کارآگاهی هم هست. شاید بهتر باشه با همین شروع کنید.
کاربر مهمان : از طرف یکی!

سلام هوپا جون خیلیی باحال بود من توی پنج روز تموم کردم بابت این کتاب خوبتون سپاسگزارم لطفا نیشه یه کتاب باحال و جالب مثل همین معرفی کنید ممنون

سلام. فکر کنیم از بقیه‌ی کتاب‌های پیت جانسون هم خوشتون بیاد، همین‌طور از «میلیسنت‌مین، دختر نابغه».
کاربر مهمان : ..

وسطاشم ولی خوبه میراندا رو هم خیلی دوست دارم

کاربر مهمان :

عالی بود هوپا عالیه

کاربر مهمان : عاشق هوپا

چه کتاب متفاوتیییی!همه ی داستانای پیت جانسون در مورد بچه های فراری از درسه ولی این یکی...خیلی سوپرایزم کرد.دلم یه جاهایی خیلی واسه آرچی سوخت.مث وقتی که رفت جلوی صف تا رقص پا بره و بومب...یهو همه مسخره ش کردن؛واقعا که. به خانوم چاوشی بگین که الگوی نویسندگی منه.بهش بگین خیلی فوق العاده س.بهش بگین ترجمه هاش همه روی سر خودم جا دارن!!!

کاربر مهمان : فرزاد احمدی

خیلی باحال بود

کاربر مهمان : رها فلاح

همه ی کتاب های پیت جانسون عالی هستن .. درسته این کتاب خیلی زیاده ولی واقعا ارزش خواندن داره من شب و روزم رو یه مدت با این کتاب سر می کردم.

کاربر مهمان : r.d

بهنرین و زیبا تریم

کاربر مهمان : هلیا

میشه کتابهای دیگه از پیت جانسون معرفی کنید

از پیت جانسون ما تا به حال کتاب‌های «عقرب» و مجموعه‌های «قصه‌های با پدر و مادر» و «وبلاگ خون‌آشام» را علاوه بر همین کتاب (خیالت تخت...) چاپ کرده‌ایم (اگر روی عکسش در همین صفحه کلیک کنید، همه‌ی آن‌ها را می‌بینید). کتاب‌های دیگری هم داریم از این نویسنده ترجمه می‌کنیم.
کاربر مهمان : دیانا کتابخون

یک کتاب عالیه دیگه از پیت جانسون

کاربر مهمان : بهار ناز

این کتاب مانند رمان است یا نقاشی هم دارد؟ از اسم این کتاب خوشم آمده ولی مبتوانید درباره ی داستان این کتاب توضیح دهید ؟!

رمان است و نقاشی‌های کمی دارد. داستانش هم داستان پسر دوازده‌ساله‌ای به نام آرچی است. او دوازده سالش است، ولی بعضی وقت‌ها مثل یک آدم چهل‌ساله رفتار می‌کند. شاید به خاطر اینکه با مامان‌بزرگش زندگی می‌کرده یا نه... شاید هم خدادادی بچه‌مثبت است. حالا این‌وسط دختر به نام میراندا جونز هم‌کلاسی‌اش شده که بچه‌ی شرّ کلاس است! میراندا تصمیم گرفته استعدادهای پنهان آرچی را رو کند و آرچی را از یک بازنده‌ی تمام‌عیار به یک بچه‌شرّ شگفت‌انگیز تبدیل کند. آرچی هم زیاد بدش نیامده، چون فقط با شربازی می‌تواند زن ترسناکی را که می‌خواهد نامادری‌اش شود، از خانه فراری دهد. یک کتاب خنده‌دار و بامزه است.
کاربر مهمان : هلیا خواجه یوسفی

عالیییییی بود

معین

بهترین کتابی که تا حالا خوندم

کاربر مهمان : محمد معین وفایی فر

این کتاب عالی است ولی در مکان های کتاب های هوپا در سبزوار اشتباه کرده اید کتاب های نشر هوپا در کتابفروشی هایی مثل شباهنگ هم وجود دارد بروزرسانی کنید

ممنون. منظورمان این نیست که در بقیه‌ی کتاب‌فروشی‌ها کتاب‌های هوپا وجود ندارد. اگر کتاب‌فروشی‌ای معمولاً کتاب‌های ما را دارد می‌تواند با ما تماس بگیرد تا اسمش را به لیست اضافه کنیم.
کاربر مهمان : دلسا ديوونه ى تام گيتس

محشره خخخ عالى بود

کاربر مهمان : ☺☺☺☺☺☺

سلام من این کتاب رو از یه کتاب فروشی خریدم اما قیمتش ۱۹۰۰۰ 😐تومان بود روی جلد کتاب که همین رو نوشته بود اتفا قاً هوپایی هم بود

سلام. شانس آوردید که از چاپ قبلی‌اش مونده بود برای اون کتاب‌فروشیه. چون تو چاپ جدید قیمتش عوض شده.
کاربر مهمان : سروش ابراهیمی

ببخشید قیمت این کتاب چند است؟

۲۲۰۰۰ تومان
کاربر مهمان : sepehrseirafy

kash mishod tam gits tamomi nadasht

کاربر مهمان : هرمیون جین گرنجر=یه هوپایی

سلام میشه کتابای دفترچه خاطرات جانی اتیش پاره رو منتشر کنید

سلام. این کتاب رو انتشارات سیمای شرق (کتاب‌های زرافه) منتشر کرده، هم ترجمه‌اش خوبه و هم با اجازه از نویسنده و ناشر اصلی‌اش این کار رو انجام داده (یعنی کپی‌رایت رو رعایت کرده). برای همین ما منتشرش نمی‌کنیم. می‌تونید از خود انتشارات سیمای شرق یا از کتاب‌فروشی‌ها بخرید.
کاربر مهمان : پریسا

عالی بود ممنون نشر هوپا

کاربر مهمان : 💜💙💛💚

کتاب خون آشام هارو کی منتشر میکنید؟

مجموعه‌ی خون‌آشام‌های پیت جانسون، با نام «وبلاگ خون‌آشام»، ترجمه‌شان تمام شده. امبدواریم تا پایان سال بتوانیم منتشرشان کنیم.
کاربر مهمان : gd

ممنون از شهر کتاب خریداری کردم اینقدر عالی بود که 2 ساعت تموم شد

کاربر مهمان : gd

ببخشید من شاهین شهر زندگی می کنم و هرجا میرم این کتاب پیدا نشده حتی شهر کتاب هم رفتم گفت بعد میاره ولی هنوز نیاورده و من نمیتونم از سایت کتابم کو تهیه کنم

سلام. با دفتر انتشارات بخش فروش تماس بگیرید. راهنمایی‌تون می‌کنن. شماره‌ی تماس: ۰۲۱۸۸۹۶۴۶۱۵
کاربر مهمان : هستی

خیلی کتاب قشنگی بود تمام کتابای آقای جانسون به همین شکل هستند که شروع نا امید کننده و پایان شگفت انگیزی داره

کاربر مهمان : پوردریایی

با این که کتاب برای سن 10 تا 14 سال هست ولی داستان و ترجمه خیلی خوبه داشت اون هم برای من پیرمرد ... متشکرم

کاربر مهمان : گلی

ایا این در کتاب فروشی ها وجود دارد

بله، ولی اگر کتابفروشیی که رفتی نداشت این کتاب رو، ازشون بخواه که برات بیارن و یا اینکه آنلاین از سایت کتابم کو میتونی خرید کنی
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی