انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

خرسی که چپق می‌کشید

نویسنده : سیدجواد راهنما
تصویرگر : طاهره زحمتکش
تعداد صفحات : 282
گروه سنی : ۹ تا ۱۳ سال
قیمت : 55000 تومان
کریم‌خسته یک آدم است که قبل‌ترها که شهر ما هنوز شهر نشده بود، به گاوها آمپول می‌زد تا سرما نخورند. اما همه‌ی گاوها سرما خوردند و آن‌قدر آب از چشم و دماغشان آمد که مُردند. اما بعد از اینکه اینجا شهر شد و همه‌ی گاوها مردند، کریم‌خسته تصمیم گرفت شغلش را عوض کند. برای همین آمپول نجات‌بخشش را کنار گذاشت. بعد از توی کوچه یک سوراخ بزرگ روی دیوار خانه‌اش در آورد و یک پنجره‌ی آهنی زنگ‌زده توی دیوار کار گذاشت. چون سوراخ را کج کنده بود، پنجره آهنی هم کج شده بود. یک تابلو هم بالای آن زد و با خط درشت رویش نوشت: «میوه‌و‌تره‌بار کریم‌خسته» و زیر آن با خط ریز نوشت: «خرید‌و‌فروش انواع و اقسام میوه و سبزیجات کوهی و غیرکوهی» و زیر آن با خط ریزتر از خط قبلی نوشت: «پرتقال کوهی موجود است.» آخر سر هم با خط خیلی‌خیلی ریزتر نوشت: «اگر خواستید آمپول گاو پذیرفته می‌شود.» این جمله‌ی آخر را خیلی‌خیلی کوچک نوشته بود. زن‌ و مردهای روستا هم وقتی گیاه دارویی یا چیزی داشتند که می‌خواستند بفروشند، می‌رفتند پای پنجره‌ی کج کریم‌خسته و چیزمیزهایشان را می‌دادند و پول می‌گرفتند.
بیشتر بدانید!
باباها چیزهای خوبی هستند، حتی اگر چاقالو باشند. حتی اگر مثل بابای من از صبح تا شب توی خانه کنار بخاری بنشینند و چایی-‌آبلیمو بخورند. باباها چیزهای خوبی هستند، حتی اگر مثل بابای من فقط چُپُق بکشند و قصه‌های تکراری بگویند. برای همین هم هست که وقتی یک بابا گم شد، یک بچه باید خیلی‌خیلی تلاش کند تا بابایش را پیدا کند. درست مثل بابای من که در یک روز سرد زمستانی گم شد …

پدید آورندگان
سیدجواد راهنما
سیدجواد راهنما
سید‌جواد راهنما، متولد سال 1360 و کارشناس هنر از دانشگاه کرمان و کارشناس ارشد مدیریت از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران است. به مدت چند سال روزنامه‌نگار بود و اولین کتاب جدی‌اش در ادبیات کودک اینجا جنگل نام دارد. بعضی از آثار دیگر او عبارتند از: روز گمشده‌ها، ممش‌جان من را نخور، تولد یک نقاشی، یک‌مشت نمک، وردهایی که دزد می‌گیرند، گورخر کوچه‌ی بن‌بست، بابای من، مرد کوچک و سرسره‌ی بامزه، موش‌های من و بابام، الاغ فرغون‌سوار. او چند مجموعه‌ی ‌تلویزیونی را هم نوشته است، مثل: تاریخ از این‌ور، علوم نارنجی، دیروز امروز، فردا، مجموعه‌ی ‌انیمیشن کوکو قصه‌ی ما کو؟ تله‌فیلم قدر آن‌‌‌ روزها و نمایشنا‌مه‌ی رگراک‌ها که در سال1386 در جشنواره‌ی ‌مهرآیین به‌عنوان بهترین نمایش‌نامه‌ انتخاب شد. همچنین در سال 1388 برای داستان گوش‌گلدونی برنده‌ی جایزه‌ی گام اول شد. رمان خرسی که چپق می‌کشید، اولین تجربه‌ی رمان‌نویسی جدی او برای کودکان و نوجوانان است. سید‌جواد راهنما عاشق همه‌ی کودکان کره‌ی زمین است.
طاهره زحمت‌کش
طاهره زحمت‌کش
بهار سال 1360 به دنیا آمد. یک دختر معمولی بود و توی مدرسه دوستان زیادی نداشت و کوتاه‌ترین و ساکت‌ترین شاگرد کلاس بود، ولی هیچ‌وقت میز اول ننشست. طاهره یک دختر معمولی بود که فقط بهتر از بقیه نقاشی می‌کشید. پایین‌ترین نمره‌‌اش ورزش بود و بالاترین نمره‌اش هنر. کوتاه‌ترین مدادرنگی‌‌اش زرد بود و بلندترینش قرمز. یادش می‌آید روز اول مدرسه نیم‌ساعت بعد از رفتن مامانش یواشکی از مدرسه آمد بیرون و برگشت خانه. اصلاً عاشق این بود که هیچ‌جا نرود و همیشه توی خونه بماند. توی دبیرستان رشته‌ی علوم‌تجربی را انتخاب کرد، آنجا دوستان زیادی داشت و اصلاً ساکت نبود. بالاترین نمره‌اش زیست‌شناسی بود و پایین‌ترین نمره‌اش ریاضی. آنجا کلی چیز درباره‌ی قارچ‌ها، میمون‌ها، درخت‌ها، باکتری‌ها، سوسک‌ها و آدم‌ها یاد گرفت. وقتی بیست‌ساله شد رفت یک شهر دیگر و توی دانشگاه یاد گرفت چطوری بناهای تاریخی رو مرمت و تعمیر می‌کنند. وقتی برگشت می‌دانست که دوست ندارد مرمت‌گر باشد و بیشتر از هر چیزی عاشق نقاشی است، برای همین دوباره رفت دانشگاه و ... خوب یا بد بالاخره نقاش شد. طاهره زحمت‌کش الان معلم نقاشی است، تصویرگری و نقاشی می‌کند و دیگر مطمئن است این‌ها همان کارهایی هستند که دوست دارد انجام دهد.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : نرگس محمدی

خییلی کتاب خوب و خنده داری هست ممنون از جناب اقای سید جواد راهنما و سرکار خانم طاهره زحمتمش

کاربر مهمان : سوین

سلام هوپا من سوینم به نظرت این کتاب برای سن ۱۱سال مناسبه؟؟ فعلا خدافظ♡☆☆♡♡

سلام دوست خوبمون. بله مناسبه. رده‌ی سنی همه‌ی کتاب‌ها و پی‌دی‌اف خلاصه کتاب و باقی اطلاعات رو براتون کامل نوشتیم، خودتون می‌تونید ببینید.
کاربر مهمان : یاسین نورمحمدی

سلام وقتتون بخير چطور می تونم تخفیف یا هدیه رو دریافت کنیم؟

سلام دوست خوبمون. باید این کد تخفیف رو وارد کنید: Hoopa1400
کاربر مهمان : پورمحمدی

آقای صادقی عزیز این کلمات گاهی ممکن است اتفاق بیفته. در زندگی معمولی و کاملا با حرف هوپا موافقم. این کتاب بی نظیر هست. من الان صفحه ی ۱۸۰ هستم. واقعا عالی هست. اسم محمدرضا هم خیلی ها در کشور هم به این اسم مم رضا یا ممدرضا می گویند. شما که جنبه نداری لطفا نخوان.

کاربر مهمان : صادقی

خیلی بی مزه بود. داستانش هم قشنگ نبود. حرف های بدی هم داشت. جسارت نشه مثل زهرمار به درک به جنهم.... جسارت نباشه که گفتم در کتاب نوشته بود. من خودم طرفدار کتاب های هوپا هستم ولی این یکی خیلی بیخود بود. و اسم محمدرضا را مسخره میکرد که میگفت مم رضا!!!! کریم خسته هم که نگم براتون یعنی خسته بوده؟ پسرش اسم نداره؟

سلام. ممنون از نظرتون. درباره‌ی اینکه از این کتاب خوشتون نیومده، حرفی نداریم. ولی برای کلمات زشت، ببینید همین‌جوری که تو زندگی عادی آدم‌ها جورهای مختلف حرف می‌زنن توی داستان هم همین‌طوره. اگر همه مؤدب حرف بزنن، چه‌جوری می‌شه فهمید یک شخصیت داستانی بی‌ادبه؟ مم‌رضا هم برای مسخره‌کردن نبوده، اسم دوستانه‌ای که آدم‌ها به محمدرضا می‌گفتن.
کاربر مهمان : امیرحسین پورمحمدی

سلام هوپای عزیز. این کتاب زیبا را دیروز من تهیه کردم و خیلی دوست داشتم. پیشنهاد میکنم به همه دوستان.

سلام دوست خوبمون. ممنون از پیشنهادتون.^.^
کاربر مهمان : پرهام پارسا

کاربر مهمان : کسری

این مجموعه هم نویسنده‌اش آقای رهنما هستند؟

بله، خودشون می‌نویسن.
کاربر مهمان : کسری

سلام. ببخشید ماجرای مجموعه درخت خروس چیست و کی می اید؟

سلام. ماجراش رو نمی‌تونیم فعلاً بگیم، چون کتاب کامل نوشته نشده.
کاربر مهمان : آرمی

خیلی خیلی کتاب خوب عالی ایه 💖💫👌حتما پیشنهاد میکنم.، 😄

کاربر مهمان : هوپایی

چند تا کتاب مثل این معرفی می کنید؟

فکر کنیم از «یکی بود که خودش نیود»، «فریب‌کاران فریب‌خورده»، «سنجاب‌ماهی عزیز» و «لیدی اسکارلت» هم خوشتون بیاد.
کاربر مهمان : آنیسا

سلام هوپای عزیز این کتاب خیلیییییی قشنگ است به همه پیشنهاد میکنم،ای کاش پدر رعنا هم پیدا میشد،و اینکه چرا جدیدا جواب بیشتر پیام هارا نمیدید؟

سلام دوست خوبمون. فقط پیام‌هایی رو جواب نمی‌دیم که سؤال‌های تکراری می‌پرسند. چون اگر همه‌ی نظرها رو ببینند، می‌بینند که قبلاً به سؤالشون جواب دادیم.
کاربر مهمان : صبا یادگاری

بهترین کتاب بوده آموزنده و عالی،،ممنون هوپا جون

کاربر مهمان : انیتا

سلام به نشر هوپا چجوری میشه توی باشگاه هوپایی ها چیزی نوشت یا عکس و ویدیو ارسال کرد

سلام. به آی‌دی هوپا در تلگرام بفرستید: @houpaa
کاربر مهمان : m

سلام می شود مسابقه نقاش باشی را دوباره برگزار کنید با یک کتاب دیگر

سلام. باز هم مسابقه‌های مختلف خواهیم داشت. ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
کاربر مهمان : هانیه

سلام چرا قیمت ها فرق میکنن ؟ توی سایت کتابم کو قیمت رو ۱۸۰۰۰ تومن زده

سلام. ممکن است از چاپ قدیمی‌اش هنوز داشته باشند. چاپ‌های قدیمی ارزان‌تر بودند.
کاربر مهمان : ❤❤❤

سلام درخت خروس کی می آید و نمایشگاه سال بعد چه چیزی میارید و اگر دختر خاندان گات را جستجو کنید می آورد

سلام. متأسفانه برای «درخت خروس» فعلاً نمی‌توانیم زمانی اعلام کنیم. دختر خاندان گات هم در بخش «در راهند» قرار گرفته.
کاربر مهمان : ویانا نصیری

من به فروشگاه اینترنتی کتابم کو هنگام خرید زنگ زدم گفتم پیکسل هوپا رو برام ارسال کنن اما گفتن ندارند باید از کجا تهیه کرد پیکسل هارو

تنها جایی که ممکن بود داشته باشند همان‌جا بود که تمام کرده‌اند. فعلاً از جایی نمی‌توانید تهیه کنید.
کاربر مهمان : صدرا افشاری

سلام کتاب درخت خروس در چه مرحله ای هست؟

در مرحله‌ی نوشتن. هنوز نوشتنش تمام نشده.
کاربر مهمان : کتابخون

سلام چرا این کتاب رو مثل بقیه کتاب های هوپا با کاغذ بالک چاپ نکردید این کتاب که کاغذش سفیده

سلام. شما احتمالاً چاپ دوم کتاب را خریده‌اید. هنگامی که می‌خواستیم کتاب را دوباره چاپ کنیم، کاغذ بالک در بازار موجود نبود و نتوانستیم این کتاب (و چند کتاب دیگر) را با کاغذ بالک چاپ کنیم.
کاربر مهمان : هوپایی

سلام پیکسل های هوپا رو از کجا میشه تهیه کرد؟

سلام. فعلا تنها جایی که بعضی از پیکسل‌های ما را دارد فروشگاه اینترنتی کتابم‌کو است که هنگام سفارش باید به خودشان زنگ بزنید و بگویید موقع تحویل برایتان پیکسل هم بگذارند. معمولا در نمایشگاه‌ها هم خودمان می‌آوریم.
کاربر مهمان : ارین ممبینی

بسیار عالی بود جا داره از همه دست اندرکاران این کتاب تشکر کنم درخت تر س کی می اید

ممنون. مجموعه‌ی «درخت خروس» هنوز نوشتنش تمام نشده. احتمالا پاییز یا زمستان بیاید.
کاربر مهمان : علی زحمتکش

خیلی خوبه 2 بار خوندم اگه آقای راهنما و خانم زحمتکش باهم کار های زیادی انجام دهند کتاب ها خیلی خوب میشود مخصوصا خانم زحمتکش بهترین عمه ی جهان

ممنون. آقای راهنما و خانم زحمتکش در حال همکاری برای مجموعه کتابی با نام «درخت خروس» هستند.
کاربر مهمان : پریسا

هم رمز آلود بود هم بامزه این کتاب دیگه از آقای رهنما کتاب منتشر نمی کنید ؟؟؟

ممنون. بله آقای راهنما در حال نوشتن کتابی با نام درخت خروس هستند که امیدواریم به زودی بتوانیم آن را منتشر کنیم.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی