انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

جان کانلی

نویسنده
من در سال ۱۹۶۸ در دوبلین ایرلند متولد شدم و در طول عمرم به‌عنوان روزنامه‌نگار، مقام دولتی محلی، پیشخدمت و پادو در فروشگاه هارودز لندن کار کرده‌ام. در دانشکده‌ی ترینیتیِ دوبلین انگلیسی و در دانشگاه سیتی‌دابلین روزنامه‌نگاری خوانده‌ام و متعاقباً پنج سال به‌عنوان روزنامه‌نگار مستقل برای روزنامه‌ی ایرلند تایمز کار کرده‌ام و همچنان هم کم و بیش به همکاری‌ام با آن‌ها ادامه می‌دهم. هنوز هم سعی می‌کنم که هر سال با چند نویسنده مصاحبه کنم، عمدتاً نویسندگانی که کارشان را دوست دارم.

وقتی شروع به کار روی اولین رمانم کردم، به روزنامه‌نگاری مشغول بودم. ولی ظاهراً روزنامه‌نگاری‌ام به اندازه‌ی نویسندگی‌ام خوب نبود. وقتی کاملاً از روزنامه‌نگاری ناامید شده بودم برای نوشتن اولین کتابم انگیزه پیدا کردم. نوشتن آن کتاب، «هر چیز مرده»، حدود ۵ سال زمان برد و سرانجام در سال ۱۹۹۹ منتشر شد و در سال ۲۰۰۰ حتی جایزه‌ی Shamus Award را هم گرفت.

قبل از نوشتن سه‌گانه‌ی «دوزخیان»، مجموعه‌ی جنایی معمایی «چارلی پارکر» را شروع کردم و در این بین تصمیم گرفتم مجموعه‌ی «دوزخیان» برای نوجوان‌ها بنویسم.

حالا در دوبلین زندگی می‌کنم اما برای رسیدگی به ویراستاری کتاب‌هایم مجبورم وقتم را بین ایرلند و آمریکا تقسیم کنم.

*

از کارهای جان کانلی می‌توان به مجموعه‌ی ۲۰ جلدی «چارلی پارکر»، سه‌گانه‌ی «وقایع‌نگاری مهاجمان» و رمان‌های «مردان بد»، «کتاب چیزهای گمشده» و «او» اشاره کرد.

وی تا کنون ۱۰ بار نامزد و ۶ بار برنده‌ی جوایز مختلف ادبی شده. برای مثال او سه سال جایزه‌ی بهترین رمان جنایی بریتانیا را در Barry Award برای کتاب‌های «چارلی پارکر» از آن خود کرد.

کتاب‌های جان کانلی

دوزخیان ۱/ دروازه

دوزخیان ۱/ دروازه

,ساموئل جانسونِ جوان و ماجراجو قصد دارد ابتکار عمل به خرج بدهد و سه روز قبل از هالووین به مراسم قاشق‌زنی برود. او ناخواسته شاهد اتفاقات عجیب‌وغریبی در خیابان کرولی شماره‌ی ۶۶۶ می‌شود. البته خانواده‌ی آبرناتی قصد ندارند با وررفتن با دنیای زیرزمینی به کسی صدمه‌ای وارد کنند. اما وقتی ناخودآگاه خودِ شخصِ شخیصِ ابلیس را فرا می‌خوانند، شکافی در جهان‌ها ایجاد می‌شود. شکافی که یک دروازه‌ی غول‌آسا در آن پیداست، بله... دروازه‌ی دوزخ....
بیشتر بخوانید!