انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

جاسوسِ سبیل‌زورویی

نویسنده : دانیل نِسکِنس
تصویرگر : فران کویّادو
مترجم : کژوان آبهشت
تعداد صفحات : 140
گروه سنی : ۹ تا ۱۲ سال
قیمت : 28000 تومان
عصرِ یک روز شنبه به مادرم گفتم: «مامان، همسایه‌مون جاسوسه.»

مادرم که انگار گیج شده بود، پرسید: «همسایه‌مون؟ کدوم همسایه؟»

انگشت اشاره‌ام را به‌سمت پایین گرفتم.

مادرم جا خورد و گفت: «خارجیه رو می‌گی!» بعد هم ازم خواست تا دلیل حرفم را توضیح بدهم.

گفتم: «خیلی روزها عینک‌دودی خیلی تیره می‌زنه و از خونه می‌ره بیرون تا کسی نتونه چشم‌هاش رو ببینه. دستکش‌های سیاه هم داره...»

مادرم پرید وسط حرفم و گفت: «بابای خودت هم دستکش سیاه داره.»

بیشتر بدانید!
همسایه‌ی طبقه‌ی پایین مرد عجیب‌وغریبی است. برگ‌های کاهو را می‌شوید و از بند رخت آویزان می‌کند. یک روز ریش می‌گذارد و یک روز دیگر ریش ندارد. آدم‌های عجیبی دمِ درِ خانه‌اش می‌آیند. تازه! حتی معلوم نیست اسم کوچکش چیست. روی در خانه‌اش فقط نوشته شده: «س. پلتوونن»

نمی‌دانم این سین مخفف چه اسمی است. اما می‌دانم اهل ایسلند است. یک ایسلندی در شهر ما چه‌کار می‌کند؟ جاسوس است یا خرابکار؟ نکند برای نقشه‌ای خطرناک به اینجا آمده؟ من یکی که خیلی کنجکاو شده‌ام سر از کارش در بیاورم!

پدید آورندگان
دانیل نِسکِنس
دانیل نِسکِنس
دانیل عاشق روزهای آفتابی است. روزهای ابری را هم خیلی دوست دارد، ولی روزهای ابری از خانه نمی‌آید بیرون. روزهای آفتابی، چرا. آبراهی قدیمی و بزرگ نزدیک خانه‌ی دانیل قرار دارد. آبراهِ پُرآب و عمیقی به‌اسم آبراه سلطنتی آراگون. آبِ آنجا گِل‌آلود است و یک‌جورهایی به رنگ سبز می‌زند. ضمناً نه‌خیر، نمی‌شود تهِ آن را دید، چون اصلاً زُلال نیست. یک روز که دانیل داشت در امتدادِ این آبراه قدم می‌زد، یک‌دفعه داستان آقای پلتوونن به ذهنش رسید. البته قدِّ دانیل آن‌قدرها بلند نیست که در آن لحظه، توی آبراه بوده باشد، بلکه داشت کنار آن قدم می‌زد. همین طور که راه می‌رفت، با خودش می‌گفت که آقای پلتوونن هم ممکن است موطلایی باشد، هم مومشکی. هم می‌تواند قدبلند باشد، هم قدکوتاه. خلاصه به همه‌ی ویژگی‌های او فکر می‌کرد... در بین این فکرها، با خودش گفت که اگر به قدم‌زدن ادامه بدهد، حتماً می‌رسد به خانه‌ی دوستش روسا. برای همین پیچید به راست، بعد به چپ، بعد مستقیم رفت و دوباره پیچید به راست، تا اینکه رسید جلوی در خانه‌ی او. زنگ را زد و صدای آشنایی از او پرسید که «کیه؟» دانیل گفت: «منم، آقای پلتوونن.» دوستش جواب داد: «کسی به این اسم نمی‌شناسم.» - ببخشید روسا، خودمم، نسکنس. - سلام دانیل! بیا بالا! منتظرت بودیم. بیا یه فنجون چای بخوریم. خولی یه کیک محشر آورده. - شکلاتیه؟ - آره، شکلاتیه. - الآن پَر می‌کشم و می‌آم بالا.
فران کویّادو
فران کویّادو
فران وقتی بچه بود، تمام وقتش را صرفِ بزرگ‌شدن می‌کرد و برای همین، وقت نداشت تقریباً هیچ‌ کار دیگری انجام بدهد. فقط برای چند تا کار وقت داشت که خوشبختانه نقاشی‌کشیدن یکی از همین کارها بود. الآن هم که بزرگ شده، بیشتر وقتش را به نقاشی‌کشیدن می‌گذراند. فران دوست دارد تا با نقاشی‌هایش لبخند به لب مردم بیاورد. وقتی مردم می‌خندند، خود او هم خوشحال می‌شود و لبخند می‌زند، اما خودش هم می‌داند که بعضی‌وقت‌ها، خنداندن مردم کار سختی است. فران خوب می‌داند که بهترین کار، همیشه این است که مشغولِ کاری باشد و بی‌کار نَماند. فران کویادو در سال ۱۹۸۴ در شهر آلباثِته به دنیا آمده است. طراح و تصویرگر است و در شهر کوئِنکا در رشته‌ی هنرهای زیبا تحصیل کرده. فران بعد از تحصیلاتش، برای کار راهی بارسلونا شده و تا امروز با خیلی از ناشران کودک‌ونوجوان در اسپانیا همکاری داشته و برای کتاب‌هایشان تصویرسازی کرده. فران با تعدادی از شرکت‌های تبلیغاتی هم سابقه‌ی همکاری دارد. راستی، فران کویادو تعدادی از آثار خود را در وبلاگش گذاشته. این هم نشانی وبلاگ او: isladebabia.blogspot.com.es
کژوان آبهشت
کژوان آبهشت
کژوان آبهشت ساعت پنجِ عصرِ ۲۳ تیرماه به دنیا آمد. هوا آن‌قدر گرم بود که خودش فکر می‌کند از همان موقع شیفته‌ی هوای خنکِ شب و خلوتی و سکوتش شد. این کتابخوان و فیلم‌بینِ شب‌زی وقتی همه می‌خوابند و همه‌جا ساکت می‌شود، تازه می‌رود سراغ کتاب‌ها، فیلم‌ها و آلبوم‌های موسیقی‌اش. آن‌قدری که در شب‌ فیلم دیده و کتاب خوانده و موسیقی گوش داده، یعنی آن‌قدری که در شب زندگی کرده، توی روز زندگی نکرده! شب که می‌شود و همه می‌خوابند، کژوان آبهشت تازه سفرهای دور و درازش را به جاهای مختلف دنیا شروع می‌کند. اصلاً از سرِ همین علاقه به سرزدن به گوشه‌کنارهای دنیاست که رفته و انگلیسی و اسپانیایی یاد گرفته و الان هم دارد آلمانی می‌خواند. اگر جلوی او را نگیرند دوست دارد همین‌طور تا آخر عمرش زبان‌های مختلف را یاد بگیرد! او همیشه از خودش می‌پرسد نکند به ساعتِ جای دیگری از دنیا زندگی می‌کند؟ ولی فعلاً که راهی برای مطمئن‌شدن از این بابت ندارد و خنکا و خلوت و سکوت شب را هم خیلی دوست دارد پس همین‌طوری به ترجمه‌کردن و خواندن و دیدن شبانگاهی ادامه می‌دهد تا ببیند شب‌های بعدی چه پیش خواهد آمد ...
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : هوپایی

سلام من ۱۰ سال دارم و کتاب های ( ماکاموشی،تام گیتس،کارآگاه سیتو،مجموعه فروشی ها، دفترچه خاطرات جغد،کارآگاه کرگدن )را دوست دارم . آیا این کتاب برای من مناسب هست؟؟

سلام دوست عزیزمون. بله می‌تونه براتون مناسب باشه. فقط حتما پی‌دی‌اف خلاصه‌ش رو هم بررسی کنید که مطمئن باشید با سلیقه‌تون جوره.
کاربر مهمان : افتضاح

کتاب موضوع جالبی نداره و تصاویرش اصلا به متن ربطی نداره و مثلا هم تصویرگرش نقاشی کتاب مصور میکشه 🙄😒😏 چه کتاب مزخرفی شده اون کتاب های مصور این تصویرگر🤢🤮

سلام. بله اما سلیقه‌ایه. این کتاب هم طرفدارهای خودش رو داره.
کاربر مهمان : یک هوپایی

سلام. من خیلی خیلی خیلی از این کتاب خوشم اومده. می خواستم ببینم جلد دیگه ای هم داره. یا فقط همین یک جلده؟

سلام. نه، همین یک جلده.
کاربر مهمان : سهیل

سلام هوپا من 14 سالمه و عاشق ته جدولی ها هستم ایا این کتاب به درد من هم میخورد

سلام. فکر کنیم کمی برایتان بچگانه باشد. بهتر است خودتان چند صفحه از کتاب را ببینید و نتیجه بگیرید.
کاربر مهمان : ادموند نسكنس

سلام من از كتاب خيلى خوشم اومد آيا جلد ديگرى هم دارد؟

سلام. نه، همین یک جلد است.
کاربر مهمان : سعيد

سلام اسم نسخه خارجى اين كتاب چيه؟

سلام. اینه: Mi vecino de abajo
کاربر مهمان : محمدمهدى

ببخشيد از كجا مى تونم كتاب رو تهيه كنم؟

خیلی وقته پخش شده و باید تو کتاب‌فروشی‌ها باشه. اگر کتاب‌فروشی‌ای که همیشه ازش خرید می‌کنید نداشت، ازشون بخواهید براتون بیاورند، اگر باز هم نیاوردند می‌توانید اینترنتی بخرید.
کاربر مهمان : آريا

سلام خيلى جالب بود و دليل اينكه سوراخ كليد گذاشتين چى بود؟

برای اینکه حس یواشکی نگاه کردن از سوراخ کلید در بدهد. چون بچه‌ها می‌خواهند از کار همسایه‌ی عجیب و غریبشان سر در بیاورند.
کاربر مهمان : AmirrezA

سلام! عالی! خیلی وقت بود منتظرش بودم. 1 سوال داستان جلد کتاب چیه؟ بازم دمتون گرم👍

سلام. روی جلد کتاب مثل یک سوراخ کلید شکافی دارد که از پشتش شخصیت مرموز داستان مشخص است.
کاربر مهمان : بهراد

سلام. دوتا سوال داشتم. یکی اینکه چرا سوراخ کلید شکل گذاشتین؟مال من که سریع پاره شد. دومین سوال. اسم شخص اصلی چیه؟ البته زیاد ناراحت نشین. ببخشید اگه ناراحت شدین. خیلی خوبی!

سلام. برای ایجاد جذابیت در جلد سوراخ کلیدش را گذاشتیم. به داستان کتاب هم که سرک کشیدن در زندگی آن شخص مرموز است ربط دارد. اسم شخص اصلی را هم در کتاب می‌گوید: «س. پِلتوونِن»
کاربر مهمان : Behradb.233

سلام هوپا. من از کتابهای طنز و ماجراجویی بیش از حد خوشم میاد. بعضی وقت ها کاراگاهی و غم انگیز هم می خونم. از این کتاب ( با توجه به اسم و تعداد صفحات) خوشم اومد. به نظر بامزه میاد. با این توضیحات از این کتاب خوشم خواهد امد؟؟؟ یک سوال دیگه. توی نظر های دیگه ی بچه ها گفتید که برای جلد اتفاقی افتاد که اینقدر دیر منتشر شد. می خواستم بدونم جلدش شکل یا چیز خاصی هست؟؟؟ دمت گرم!!!!

سلام. تصویرهای کتاب زیاد است و کمی معمایی است، اگر با اینکه کتاب تصویر زیاد داشته باشد، مشکلی ندارید، احتمالاً از این کتاب هم خوشتان خواهد آمد. روی جلدش برشی دارد که شبیه سوراخ کلید در است.
کاربر مهمان : سارا نعیمی

سلام اگه میشه کتاب ها را رنگی چاپ نکنید تا قیمتش زیاد نشه..... ممنون از کتاب های جالبو جذابتون

کاربر مهمان : ناشناس

سلام.ببخشید میخواستم بدونم برای پرداخت هزینه بسته نوروزی پول را باید در سایت و اینترنتی پرداخت کنیم یا موقعی که ارسال شد؟..ممنون

سلام. به شکل اینترنتی باید پرداخت کنید.
کاربر مهمان : ناشناس

شما به خاطر همین یه روز که فکر کردین مهم نیست و کتاب هایتان را نیاوردید دل یک هوپایی شکست و تا آخر عمرش کتاب نمیخرد !!! ( لطفا این پیام را در سایت بگذارید )

باز هم معذرت می‌خواهیم. متأسفانه برای این چند تا کتاب مشکلی پیش آمد که مجبور شدیم با تأخیر آن‌ها را به نمایشگاه بفرستیم.
کاربر مهمان : ناشناس

ببخشید من رفتم در نمایشگاه کتاب هرمزگان ولی نه جاسوس سبیل زورویی بود و نه اسرار کاخ مارمولک زده و نه گورخر گلادیاتور ، برای چی ؟ ما از شهر دیگه ای رفتیم تا بندرعباس و دیدم که هیچ کدوم از این کتاب ها را نداشت و من بدون خرید دوباره به شهر خودم برگشتم دیگه پدر و مادرم نمیگذارند که من برم چون میگویند اون کتاب ها شاید دوباره نباشه و من دوباره باید از بندرعباس بر گردم به شهره خودمان ، حالا میگید من چکار کنم ؟

واقعاً ببخشید. ما شرمنده‌ایم. از شنبه ۱۱ اسفند در نمایشگاه بندرعباس هست. اگر دوباره رفتن برایتان سخت است و کتاب‌فروشی شهرتان هم ندارد، می‌توانید اینترنتی بخرید برایتان بی‌دردسر پست می‌شود.
کاربر مهمان : نیوشا حسین نژاد

این کتاب کی میاد؟

در ماه اسفند منتشر می‌شود.
کاربر مهمان : ؟

چطور خانه درختی ۱۰۴ و لوتا پیترمن و ناخدا هفت دریا و گورخر گلادیاتور و بچه محل نقاش ها که دیرتر توی در راهند قرار گرفتند الان آمده اند ولی هنوز این کتاب نیامده است ؟؟؟؟؟

متأسفانه مشکلی برای جلد کتاب پیش آمد که برطرف کردنش طول کشید. امیدواریم به زودی منتشر شود.
کاربر مهمان : علی نصری

سلام،لطفا بگید که این کتاب در چه ژانری قرار میگیرد.

سلام. معمایی است و کمی روان‌شناسانه. داستان کشف آدم‌های متفاوت در زندگی است.
کاربر مهمان : هادی

چرامجموعه ی. هفت دریا رو در بخش مجموعهها نمی زارید

گذاشتیم که :)
کاربر مهمان : علی

پس چرا دیگه نمیاد نزدیک ۲ماه است این کتاب توی بخش دراهند است!!!

مشکلی برای جلدش پیش آمده که داریم برطرفش می‌کنیم.
کاربر مهمان : ۰

این کتاب فردا در نمایشگاه هرمزگان می آید ؟

متأسفانه وزارت ارشاد نمایشگاه هرمزگان را برخلاف برنامه‌ی قبلی که قرار بود اوایل بهمن برگزار کند، دیگر برگزار نمی‌کند. گفته‌اند شاید آخرهای اسفند برگزار شود. اگر برگزار شود ما هم شرکت می‌کنیم و این کتاب هم حتماً در نمایشگاه هست. البته به زودی در سراسر کشور هم پخش می‌شود و می‌توانید از کتاب‌فروشی‌های شهرتان هم آن را بخرید.
کاربر مهمان : 1

سلام سلام. این کتاب کی منتشر میشه چون من از نمایشگاه کتاب می خواستم این کتاب رو بخرم. چون تو کاتولوگتان بود ولی نوشته بودید بزودی و اینکه آیا این کتاب و کتاب ( دختر جوهر و ستاره ها ) زودتر از پخش در فروشگاه گیشا توضیع میشن،؟؟

سلام. تا پایان دی پخش می‌شود. بله، احتمالاً این دو کتاب زودتر از پخش، در فروشگاه گیشا موجود باشند.
کاربر مهمان : بهار

۲۵۰۰۰هزارتومانن؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!اونم برای ۱۴۰صفحه اخه این انصافه اگه روز به روز کاغذ و کتاب گرون تر بشن واقعا دیگه نمیشه کتاب خرید

کتابش رنگیه بهار جان. کتاب‌های رنگی گران‌تر از کتاب‌های سیاه و سفید درمی‌آن. ناشرها تقصیری ندارند، وقتی قیمت کاغذ و چاپ دو برابر شده، اگر قیمت کتاب‌ها دو برابر نشود، ناشر ورشکست می‌شود. حالا ما حتی قیمت‌ها را دوبرابر هم نکرده‌ایم، نهایتش ۳۰ درصد اضافه کرده‌ایم تا جای ممکن فشار کمتری به دوستانمان مثل شما وارد شود.