مرا به خاطر بسپار فراموشی رمز عبور
انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

توماس ایخو

تصویرگر
توماس ایخو مدرسه که می‌رفت، نه به‌خاطر نقاشی‌هایش، بلکه به‌خاطر نوشته‌هایش مطرح بود. از همان موقع‌ها به شعر و داستان و افسانه علاقه داشت. هنوز هم روی افسانه‌ها کار می‌کند، چون عاشق جادو و رمزوراز است. از نوجوانی طراحی را شروع کرد. از آن موقع تا حالا مرتب به این کار ادامه داده. به‌نظرش طراحی یک جور داستان‌گفتن است که نیاز به کمی تلاش و کلی تخیل دارد.

توماس ایخو سال ۱۹۷۴ در سالامانکای اسپانیا به دنیا آمد. رشته‌ی ارتباطات خوانده و استاد دانشگاه است. از سال ۱۹۹۵ می‌نویسد و تصویرگری می‌کند. تا حالا بیش از پنجاه جلد کتاب تصویرگری کرده، هم برای بچه‌ها و هم برای بزرگ‌ترها.

اگر دوست داری با کارهایش بیشتر آشنا شوی، یک سر به وبگاهش بزن:

www.tomashijo.com

کتاب‌های توماس ایخو

اسرار کاخ مارمولک‌زده

اسرار کاخ مارمولک‌زده

,جادوگر پیر با اشتیاق از دور به پسرک سلام کرد و گفت: «آه، اینجا بودی؟ باید تصورش را می‌کردم! خیلی وقت است دارم دنبالت می‌گردم.» مهوت آستین‌های ردای سیاهش را تا زده بود و با گام‌های بلند از سربالایی به‌طرف شاه‌پور می‌آمد. شاه‌پور با نگرانی از خودش پرسید: «چرا دنبال من می‌گشته؟» از وقتی کوچک بود، به‌محض اینکه مهوت نزدیک می‌شد، سعی می‌کرد فلنگ را ببندد. می‌ترسید در حضور او خشکش بزند و نداند چه بگوید. سخت است حرف‌زدن جلوی کسی که اگر از حرف‌هایت خوشش نیاید، تبدیلت می‌کند به قورباغه.
بیشتر بخوانید!