انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

توربن کولمان

نویسنده، تصویرگر
توربن کولمان متولد 1982، اهل آلمان و دارای مدرک تصویرگری و طراحی ارتباطات از دانشگاه HAW هامبورگ در آلمان است. شیفتگی توربن به هواپیماهای کوچک، ماشین‌های عجیب و قطارهای بخار راه آن‌ها را به طراحی‌هایش باز کرد. کولمان جوایز بسیاری برده که یکی از آن‌ها جایزه‌ی جزیره‌ی طلایی در مسابقه‌ی نامی ۲۰۱۵ است. توربن کار با قلم و آب‌رنگ را ترجیح می‌دهد، اما با اکریلیک، رنگ روغن و برنامه‌های دیجیتال هم کار می‌کند.

شهر موش‌ کورها دومین کتاب تصویری است که از کولمان که در نشر هوپا منتشر شده است. کتاب دیگر او در نشر هوپا لیندبرگ: سرگذشت ماجراجویانه‌‌‌‌‌‌ی یک موش خلبان است. کتابی که در مدت کوتاهی به لیست کتاب‌‌‌‌‌‌های پرفروش دنیا راه پیدا کرد و ماهیت نوآورانه‌ی خود را مدیون علاقه‌ی بی‌‌‌‌‌‌اندازه‌ی کولمان به اختراعات عجیب‌و‌غریب است.

کتاب‌های توربن کولمان

لیندبرگ (افسانه‌ی موش پرنده)

لیندبرگ (افسانه‌ی موش پرنده)

,همه‌چیز بسیار بزرگ‌تر از آن بود که موش انتظار داشت. خانه‌ها و برج‌ها در هم تنیده بودند و بلندترین ساختمان‌ها با نوک‌های‌ فولادی‌شان آسمان را می‌خراشیدند. هزاران‌هزار آدم مثل مورچه در خیابان‌ها می‌لولیدند. موش‌کوچولو مجسمه‌ی معروف را در یک جزیره‌ی کوچک دید. نیویورک! آمریکا! به‌سمت بندر پرواز کرد و دور شهر چرخید. چند نفر از رهگذران به بالا نگاه کردند. -‌ اون یک موش پرنده است؟! -‌ وااااا‌ی اون یک موش پرنده‌است!
بیشتر بخوانید!
شهر موش کورها

شهر موش کورها

,داستان شهر موش کورها از سال‌ها پیش شروع شد. روزی موش کوری در یک چمنزار زیرِ زمین رفت. آن زیر مدتی طولانی‌ای تنها نماند و با گذشت زمان زندگی زیرزمینی را تغییر داد.
بیشتر بخوانید!