مرا به خاطر بسپار فراموشی رمز عبور
انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

تعطیلات پلیسی یا چه کسی عروسک خیمه‌شب‌بازی را دزدیده است؟

تعداد صفحات : 176
گروه سنی : ۱۲ تا ۱۵ سال
«راه بیفت بریم. من باید برگردم اداره‌ی پلیس.» مثل یک ربات سرش را بلند کرد. تهدیدی توی نگاهش بود: «اگه این یه حقه‌ست که من رو بفرستی پیش اورس‌ها، بهت اخطار می‌کنم: همین که برسم اونجا، گریه‌زاری راه می‌ندازم تا برگردی.» غیرقابلِ‌تحمل! این لغتی بود که مادرش درباره‌اش به کار برده بود. برای اینکه یک‌دفعه قاتی نکنم، باید چی‌کار می‌کردم؟
بیشتر بدانید
در موزه‌ی «سانتر پل‌کله» بلوایی به پا شده. یک عروسک خیمه‌شب‌بازی با‌ارزش بی هیچ سرنخی غیبش زده. مشتی پلیسِ سردرگم با انواع گرفتاری‌های عجیب‌و‌غریب دست‌به‌گریبان‌اند که درست همان روز سر‌و‌کله‌ی «لنا» پیدا می‌شود. دختری که آمده تعطیلاتش را با پدرش بگذراند. پدرش در اداره‌ی پلیس کار می‌کند و حتی وقت سر‌خاراندن هم ندارد. آیا ارتباطی میان لنا، پدرش و عروسک خیمه‌شب‌بازی گم‌شده وجود دارد؟ رشته‌های ظریف این داستان پلیسی جذاب با الهام از زندگی یک هنرمند بزرگ شکل می‌گیرد و بر بستری از روابط خانوادگی در هم تنیده می‌شود.
پدید آورندگان
ماری کریستف روآتا آرن
ماری کریستف روآتا آرن
نویسنده‌ی سوئیسی که در ژنو متولد شد. در دانشگاه رشته‌ی معماری خواند با گرایش طراحی شهری و همین‌طور در رشته‌ی نمایشنامه‌نویسی هم تحصیل کرد. علاوه بر مقاله‌های زیادی که درباره‌ی معماری نوشته، نمایشنامه‌های بسیاری هم برای تئاترهای عروسکی و کتاب‌های کمیک‌استریپ نوشته. برای شبکه‌های جوان تلویزیون فرانسوی‌زبان سوئیس هم برنامه زیاد نوشته است. خیلی علاقه دارد با خوانندگان کتاب‌هایش ملاقات کند. همین‌طور دوست دارد در کارگاه‌های نویسندگی مدرسه‌های جورواجور در سوئیس و فرانسه شرکت کند. کتاب تعطیلات پلیسی، به‌خوبی بازتاب‌دهنده‌ی تمامی چیزهایی است که دوست دارد و همین‌طور زمینه‌های کاری او.
مریم مرتضایی
مریم مرتضایی
مریم مرتضایی سال ۱۳۶۱ حوالی همان موقع‌هایی که جوجه‌های آخر پاییز را می‌شمارند، به دنیا آمد. با اینکه در عالم جوجه‌ها مورد خیلی سنگین‌وزنی به شمار می‌رفت، او را هم در سرشماری آن سال به حساب آوردند. از آن زمان تا الان همان‌طور که یک‌بند کتاب می‌خوانده و شعر می‌نوشته، چند تایی کار خوب دیگر هم از دستش در رفته: مثلاً دانشگاه رفته و ادبیات فرانسه خوانده، مدتی در دارالترجمه کار کرده، کلی شعر ترجمه کرده و تا وقتی ایران بوده، درست‌وحسابی از حقوق سگ و گربه‌های محل دفاع کرده! آخرین دستاورد زندگی‌اش هم جوجه‌ی پر‌سر‌و‌صدای کوچولوی دیگری به اسم «یزدان» است. ترجمه‌ی او برای نشر هوپا رمانی ماجراجویانه است به نام تعطیلات پلیسی. ماری کریستف روآتا آرن، نویسنده‌ی سوئیسی، آن را نوشته و شخصیت‌های اصلی‌اش یک پدر پلیس و دخترش هستند.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
ثبت نظر از طریق حساب کاربری
کاربر مهمان : مانی زاده

لطفا در صورت امکان pdf این اثر دوست داشتنی رو در سایت قرار بدهید تا بتونیم بیشتر برای این کتاب خوب صبر کنیم.

چشم. همین روزها می‌گذاریم.
کاربر مهمان : شیراز بابا

کی می آد؟ لطفا لطفا تاریخ دقیق یا حدودی رو اعلام کنید.

حدودی وسط‌های تیر می‌آد.
کاربر مهمان : مانی زاده

ممنونم از انتشارات خوبتون. خسته نباشید و امیدوارم که همیشه به عرضه این گونه کتابها ادامه دهید.

کاربر مهمان : مانی زاده

می شه هرچه زودتر این کتاب رو به بازار نشر بفرستید؟ لطفا .لطفا.🙏

چشم. تمام سعیمون رو می‌کنیم.
کاربر مهمان : 1

لطفا هرچه زودتر این اثز رو به بازار توضیع کنید... لطفا.

کاربر مهمان : مهمان

کی می آید؟ خیلی وقته که منتظرم

امیدواریم تا وسط‌های تیر بیاید.