انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

تری دی‌یری

نویسنده
‌تِری دی‌‌یِری خیلی سال پیش به دنیا آمد، آن‌قدر دور که چیزی از آن یادش نمی‌آید. اما مادرش، که آن‌ زمان آنجا بود، می‌گوید در ساندِرلَند، در شمال شرقی انگلستان، در سال 1946 به دنیا آمده است. به همین خاطر واقعیت ندارد که همه‌ی کتاب‌های تونل‌وحشت تاریخ را از خاطرات خودش نوشته است. توی مدرسه یک بچه‌ی شیطان بود که فقط عاشق این بود که فوتبال بازی کند و روزگار معلم‌ها را سیاه کند.

کتاب‌های تاریخ برایش خیلی خسته‌کننده بودند و هیچ‌چیز از آن‌ها نمی‌فهمید، به همین خاطر از این درس بیزار شد. حالا با نوشتن کتاب‌های تونل‌وحشت تاریخ تلافی کرده است.

کتاب‌های تری دی‌یری

تونل وحشت تاریخ/ عصر حجر وحشی

تونل وحشت تاریخ/ عصر حجر وحشی

,دوست داری بدانی زندگی توی عصر حجر چطوری بوده؟ عصر حجری‌ها به‌جای دستمال‌توالت از چی استفاده می‌کردند؟ چرا سوراخ‌کردن جمجمه برای برطرف‌کردن سردرد خوب است؟ چطوری یک مومیایی عصر حجری درست کنیم؟ یا چطور شکارچی‌های عصر حجر یک ماموت پشمالوی خوشمزه را برای ناهارشان گیر می‌انداختند؟ کتاب عصر حجر وحشی از مجموعه‌ی تونل‌وحشت، علاوه بر سؤال‌های بالا به کلی سؤال باحال و کمی ترسناک دیگر درباره‌ی زندگی در عصر حجر پاسخ می‌دهد. پس معطل چی هستید؟!
بیشتر بخوانید!
تونل وحشت تاریخ/ مصری‌های خفن

تونل وحشت تاریخ/ مصری‌های خفن

,تمدن مصری‌ها طولانی و باشکوه بود. حتماً درباره‌ی اهرام مصر و مومیایی‌ها چیزهایی شنیده‌ای؟ اما آیا از خواص جادویی اهرام هم خبر داری یا می‌دانی مومیایی را چگونه درست می‌کنند؟ دوست داری چیزهایی از نوشتن با خط هیروگلیف بدانی؟ جالب است بدانی که اولین شیرینی‌های دنیا در مصر ساخته شدند و کتاب مردگان روی پاپیروس نوشته شد. خلاصه در این کتاب کلی چیزهای جالب یاد می‌گیری. و البته داستان‌هایی که باعث می‌شوند از ترس خون توی رگ‌هایت یخ بزند. پس معطل چی هستی؟
بیشتر بخوانید!