مرا به خاطر بسپار فراموشی رمز عبور
انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

تان‌جی‌ها ۱/ صندوقچه و سنجاقک

نویسنده : تد سندرز
تصویرگر : یاکوپ برونو
مترجم : مریم عزیزی
تعداد صفحات : 456
گروه سنی : ۱۳ تا ۱۷ سال
از مجموعه‌ی : تان‌جی‌ها
قیمت : 48000 تومان
برای لحظه‌ای خیال کرد شاید آنچه دیده نوع دیگری از وقایع غیرمسلّمی است که صندوقچه می‌تواند به نمایش بگذارد و تا الان نشانش نداده بوده، نوعی توهم. اما می‌دانست این‌گونه نیست. خودش می‌توانست آینده را ببیند، خب آن دختر هم می‌توانست از دیوار عبور کند. آیا آن دختر هم مثل او صاحب چیزی بود، صاحب نوعی ابزار که به او چنین قدرتی می‌داد؟ آیا آن دختر هم به سرای پاسخ رفته بود؟ حتماً همین‌طور بود. حتماً به‌خاطر همین بود که دکترجریشو او را هم دنبال می‌کرد.
بیشتر بدانید!
هورس که یک پسر نوجوان ساده از خانواده‌ای معمولی است، یک روز از پشت شیشه‌های مه‌گرفته‌ی اتوبوس نام خود را روی تابلویی تبلیغاتی می‌بیند و به‌دنبال کشف این راز به «سرای پاسخ» می‌رسد؛ یک انباری پر از اشیاء مرموز. او در آنجا از افرادی عجیب‌وغریب هدیه‌هایی بی‌نظیر دریافت می‌کند، از جمله «صندوقچه‌ی قول» که آینده را به او نشان می‌دهد. اما این افراد چه کسانی هستند و با او چه کار دارند؟

هورس در جریان کشف این معما و پیداکردن پاسخ سؤالاتش با کلوئی آشنا می‌شود، دختری که سنجاقکی جادویی دارد و راهی سفری است برای یافتن پدرش. هورس در شرایطی حساس بالاخره تصمیم می‌گیرد در این سفر با او همراه شود.

پدید آورندگان
تد سندرز
تد سندرز
تد سندرز در شهر الینوی، در یکی از ایالت‌های آمریکا، به همراه خانواده‌اش زندگی می‌کند. او عاشق نویسندگی و بیشتر از آن عاشق آموزش نویسندگی است. تد قبلاً دونده‌ی خوبی بوده است، اما این‌ روزها فقط زمانی که تعقیبش کنند پا به فرار می‌گذارد و البته خیلی هم دور نمی‌رود. سندرز از آنجا که طرفدار دو آتشه‌ی بچه‌هاست، خودش را بزرگ‌ترین تهدید برای بزرگسالان می‌داند. او علاوه‌ بر تان‌جی‌ها کتاب‌های بسیار دیگری هم نوشته است که یکی از آن‌ها نیز جایزه‌ی مجله‌ی ادبی دانشگاه نیو انگلند را از آنِ خود کرده است.
یاکوپ برونو
یاکوپ برونو
یاکوپ برونو طراح گرافیک و تصویرساز بسیاری از کتاب‌های فانتزی است. تصویرسازی‌هایش عموماً پر از جزییاتی است که اطلاعات زیادی را به خواننده منتقل می‌کند. او در ایتالیا در شهر میلان همراه همسرش، فرانچسکا، زندگی و در زمینه‌ی تصویرسازی کتاب فعالیت می‌کند.
مریم عزیزی
مریم عزیزی
مریم عزیزی بهار سال شصت‌و‌دو در مشهد به دنیا آمد. مریم سال هشتاد‌و‌پنج لیسانس شیمی محضش را گرفت و از زمستان هشتاد‌و‌هشت تا دو سال بعد از آن را هم زبان انگلیسی یاد گرفت. مریم سال هشتاد‌و‌شش نوشتن در ژانر فانتزی را شروع کرد. مریم مجموعه‌رمانی شش‌جلدی به اسم دشت پارسوا برای نوجوان‌ها و جوان‌ها نوشته است. او یک داستان کودک هم به نام چشم شب برای نشر هوپا نوشته است. مریم کتاب هم ترجمه می‌کند و رمان‌های فانتزی نوجوان «پسری در برج»، «پسر زن جادوگر» و مجموعه‌ی «تان‌جی‌ها» را هم برای نشر هوپا ترجمه کرده است. مریم در مشهد زندگی می‌کند، عاشق طبیعت و پیاده‌روی و موسیقی و کتاب و سینما است، از جن و روح و شبح نمی‌ترسد و از دیوها و اژدهاها و کتابخوان‌ها خیلی خوشش می‌آید و آن‌هایی را که کتاب نمی‌خوانند یا حیوانات را اذیت می‌کنند، هیچ دوست ندارد.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
ثبت نظر از طریق حساب کاربری
کاربر مهمان :

شبیه همه پرسشهای اشتیاه هست؟؟

از جنبه‌ی فضای معمایی و پر از تعلیق، بله، شبیه است. ولی دنیای آن فانتزی است و جادو در آن نقش دارد، از این جهت شبیه نیست.
کاربر مهمان : انیسا

سلام به هوپای عزیز فکر میکنم اولین نفری هستم که میبینم این کتاب را ، در چه ژانری قرار میگیرد؟و مانند جویندگان مقبره میباشد؟کی میاید؟

سلام دوست خوبمان. مانند «جویندگان مقبره» داستان فانتزی است، پر از ماجراجویی و جادو.
کاربر مهمان : Mohammad

اين جلد و جلد دو كي مياد و از دو هفته ديگه توي تهرانپارس موجود هست؟

توی ماه مهر می‌آید. جلد دومش هم امیدواریم در زمستان بیاید.
کاربر مهمان : پارمیدا وزان

ماجرای کتاب؟؟؟

توی بخش «بیشتر بدانید» نوشته‌ایم: «هورس که یک پسر نوجوان ساده از خانواده‌ای معمولی است، یک روز از پشت شیشه‌های مه‌گرفته‌ی اتوبوس نام خود را روی تابلویی تبلیغاتی می‌بیند و به‌دنبال کشف این راز به «سرای پاسخ» می‌رسد؛ یک انباری پر از اشیاء مرموز. او در آنجا از افرادی عجیب‌وغریب هدیه‌هایی بی‌نظیر دریافت می‌کند، از جمله «صندوقچه‌ی قول» که آینده را به او نشان می‌دهد. اما این افراد چه کسانی هستند و با او چه کار دارند؟ هورس در جریان کشف این معما و پیداکردن پاسخ سؤالاتش با کلوئی آشنا می‌شود، دختری که سنجاقکی جادویی دارد و راهی سفری است برای یافتن پدرش. هورس در شرایطی حساس بالاخره تصمیم می‌گیرد در این سفر با او همراه شود.»