مرا به خاطر بسپار فراموشی رمز عبور
انتشارات هوپا
گالری
ویدئوها
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

بچه‌محل نقاش‌ها ۷/ زمانی که هم‌بازی پولاک بودم

نویسنده : محمدرضا مرزوقی
تصویرگر : مجتبی حیدرپناه
تعداد صفحات : 168
گروه سنی : ۱۱ تا ۱۵ سال
از مجموعه‌ی : بچه‌محل نقاش‌ها
قیمت : 26000 تومان
دایی لحظه‌ای سکوت کرد. کف دو تا دستش را به هم مالید. گفت: «برای نقاش‌بودن همیشه نباید یه طراح عالی باشی. کشیدن چشم‌چشم دو ابرو از هر کسی برمی‌آد. داوینچی همچین چیزی رو عالی می‌کشید، میکل‌آنژ به سبک خودش می‌کشید، ونگوگ همون رو با چند تا نقطه نشون می‌داد و پیکاسو جوری می‌کشید که گاهی باید توی تابلوهاش می‌گشتی تا جای چشم و ابرو رو پیدا کنی.»

بچه‌ها زدند زیر خنده. دایی ادامه داد: «گاهی می‌دیدی چشم رو بالای تابلو کشیده، دماغ رو اون پایین. تازه باید جای لب و دهن رو هم پیدا می‌کردی. ولی این سبکش بود. البته این رو هم بگم که پیکاسو اگه می‌خواست یه چهره‌ی معمولی بکشه، کارش خیلی هم خوب بود.»

بیشتر بدانید!
چه حالی پیدا می‌کنی اگر موقع تمیز‌کردن اتاق دایی‌تان یک قاب کوچولو روی دیوار پیدا کنی که جکسون پولاک با خط خود نوشته:

“I can control the flow of paint; there is no accident”

قضیه پیچیده شد؟ باید کمی روی زبان انگلیسی خود کار کنید. اما اگر دایی بزرگه کنارتان باشد حتما برایتان ترجمه می‌کند:«من می‌توانم جریان رنگ را کنترل کنم؛ این تصادفی نیست.»

در این قسمت ما یک سورپرایز داریم. شاید هم چند سورپرایز. سورپرایز اول این‌که پیکاسو از سامی می‌خواهد برای یک مأموریت مهم به آمریکا برود. دایی‌سامان هم همراه دالی و با یک کشتی تفریحی به دل اقیانوس می‌زند. توی آمریکا با جکسون پولاک و همسرش و باقی نقاشان جنبش مدرن آمریکا آشنا می‌شود. برای دیدن نمایشگاه روتکو که در لوس آنجلس است دسته‌جمعی به یک سفر پرماجرا می‌روند. سفری پر از مسابقات رالی و اسب‌ها و آیین‌های سرخپوستی. بعد هم به پولاک کمک می‌کند تا مهمترین اثر هنری‌اش را خلق کند. اثری که حالا در موزه‌ی هنرهای معاصر تهران نگهداری می‌شود.

و در پایان باز هم یک سورپرایز دیگر داریم!

پدید آورندگان
محمد‌رضا مرزوقی
محمد‌رضا مرزوقی
محمد‌رضا مرزوقی در سال 1355 متولد شد. عاتکه عنوان اولین کتاب اوست که در سال 1380 توسط نشر روشنگران به چاپ رسید. رمان دیگرش به نام تُل عاشقون با همکاری نشر افق، و رمان‌های پسین شوم و بارداری بی‌هنگام آقای میم با همکاری نشر روشنگران منتشر شد. او در این سال‌ها جهت آشنایی کودکان و نوجوانان با محیط زیست نیز داستان‌هایی نوشته که برخی از آن‌ها توسط نشر امیرکبیر به چاپ رسیده اند. فیلمنامه‌نویسی و فیلم‌سازی مستند از فعالیت‌های دیگر محمد‌رضا مرزوقی است.
مجتبی حیدرپناه
مجتبی حیدرپناه
مجتبی حیدرپناه هستم، یک پسر لاغر و دراز و کم‌حرف و عینکی! همه «مُشتبا» صدایم می‌کنند، سال ۱۳۶۹ توی آباده به دنیا آمدم و همان‌جا هم بزرگ شدم. کوچک که بودم خیلی نقاشی می‌کشیدم. بزرگ که شدم رفتم دانشگاه و رشته‌ی نقاشی خواندم. من الان کارتونیستم، کارتونیست یعنی کسی که نقاشی‌هایی می‌کشد که مثل شعر کلی معنی دارند. کوچولو که بودم دلم می‌خواست با هنرم به جاهای خوب‌خوب برسم، مثل هنرمندهای معروف، تا اینکه آن‌قدر کارتون کشیدم و کشیدم تا توانستم توی مسابقه‌های بین‌المللی کلی جایزه ببرم. از کشورهایی مثل آرژانتین، برزیل، مکزیک، ایتالیا، چین وَ وَ وَ... اما هنوز خیلی باید تلاش کنم تا به جاهای خوب‌خوب برسم.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
ثبت نظر از طریق حساب کاربری
کاربر مهمان : یکتا

چه زود این مجموعه تمام شد ای کاش بیشتر بود

کاربر مهمان : بهراد

سلام این کتاب دقیقا کی میاد ؟

سلام. ما هیچ‌وقت زمان دقیق نمی‌گوییم. امیدواریم تا پایان مرداد بیاید.
کاربر مهمان : آرین ممبینی

تخیلی، تخیلی ، تخیلی، تخیلی ، من که تا 5 بیشتر نخواندم از بس تخیلی شد. من و باش که گفتم چقدر باحاله😣😣😣😣 من را باش که فقط وقتم را تلف کردم

کاربر مهمان : محسن

پس وقتي بيايد پك مي كنيد

بله، می‌شود قاب‌دار کل مجموعه را هم گرفت.
کاربر مهمان : مسیح

سلام.این کجکوعه جدید درباره موسیقیدانانه؟

سلام. این کتاب آخرین جلد مجموعه‌ی نقاش‌ها است. ولی آقای مرزوقی مجموعه‌ی جدیدی دارند می‌نویسند که آن یکی مجموعه درباره‌ی موسیقی‌دان‌هاست.
کاربر مهمان : هلیا

سلام من عاشق این کتابم ولی متاسفانه شهر کتاب تنکابن بیشتر از جلد ۴ شو نداره امیدوارم بیاره اگه شما راه حلی دارین بگین

سلام. ازشان بخواهید، معمولاً بعد از یک هفته می‌آورند. اگر نیاوردند، می‌توانید اینترنتی هم بخرید، برایتان پست می‌شود.
کاربر مهمان : سلام من تو نمایشگاه شنیدم که ۸ جلده داره. این حرف درسته یا نه ؟ اگه هست جلد ۸ کی میاد؟

عالی فقط همین

ممنون. نه، فعلاً برنامه این است که همین جلد، آخرین جلد مجموعه باشد.
کاربر مهمان : محمد

سلام به انتشارات معرکه و عالی و خوردنی هوپا.ممنون به خاطر اوردن این کتاب بسیار زیبا و قشنگ.من میخوام کل مجموعه را کامل بخرم.فقط این جلد تا 10 یا 11 مرداد توی شعبه تهرانپارس موجود هست.و ان مجموعه که اقای مرزوقی می خواست درباره موسیقی دان ها بنویسند کی چاپ می شود،و ایا درباره موتسارت کتابی دارد؟ باز هم تشکر می کنم که به من انقدر انرژی دادید برای این کتاب و خیلی دوستتون دارم.

سلام به شما دوست خیلی عزیزمان. بله، فکر کنیم در آن تاریخ موجود باشد، ولی برای اطمینان قبلش با کتاب‌فروشی تماس بگیرید و بپرسید. امیدواریم جلد اول مجموعه‌ی بعدی آقای مرزوقی تا پایان امسال منتشر بشود. و پاسخ آخرین سؤالتان هم مثبت است، یکی از جلدها درباره‌ی موتسارت است.
کاربر مهمان : bb

سلام. ممنون که بلاخره این کتاب زیبا و چهار سابقه دار 8 رو برامون تو در راهند گذاشتید. چند سوال 1-این کتاب کی میاد 2-مجموعه ی بعدی (مجموعه ی تازه) اسمش چیه؟ 3-ته جدولی های چهار کی میاد؟ و 5- بلارت توی مرداد میاد؟ با تشکر

سلام. خواهش می‌کنیم. این کتاب امیدواریم در مرداد بیاید. جدیدترین مجموعه‌هایی که به زودی می‌آیند، مجموعه‌های «مهندس چیکو» برای دبستانی‌ها و مجموعه‌ی «نگهبانان گاهول» برای نوجوان‌ها هستند. درباره‌ی کتاب‌های دیگر هم در صفحه‌هایشان به این سؤال‌ها پاسخ داده‌ایم.
کاربر مهمان : ملیسا قدس فر

چند جلده

هفت جلد و این جلد پایانی مجموعه است.
کاربر مهمان : hesam

کی میاد

امیدواریم در ماه مرداد بیاید.