انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

چاچالک، سرزمین توالت‌های طلا

نویسنده : احمد اکبرپور
تعداد صفحات : 188
گروه سنی : ۱۲ تا ۱۶ سال
قیمت : 28000 تومان
علمای چاچالک اعتقاد دارند اگر کسی در خواب ببیند که گاوی در هوا پرواز می‌کند و مثل پرنده‌ها آواز می‌خواند هم احتمال خوشبختی او وجود دارد و هم احتمال بدبختی او.

بهتر است گاوِ توی توی خواب پرواز نکند و بدون این که نشخوار کند گوشه‌ای ایستاده باشدو به افق خیره شده باشد.

در چاچالک دیدن هر نوع خوابی، به‌جز یک مورد، آزاد است. اگر کسی خواب ببیند که کدخدا شده است، باید همان لحظه خودش را بیدار کند و برای اظهار ندامت پیش مشاوران کدخدا برود و تقاضای چهل روز کار داوطلبانه در معدن طلا و حمل سنگ‌های مستراح کند.

بیشتر بدانید!
در چاچالک که با کوه‌های سیاه بلندی احاطه شده هیچ‌کس فکر نمی‌کند که ممکن است سرزمین دیگری در جهان وجود داشته باشد. چاچالکی‌ها فکر می‌کنند پشت کوه‌های سیاه و بلند، دنیا تمام می‌شود و بعد از آن به‌جز سیاهی و تاریکی چیزی وجود ندارد. هواپیمای کوچولویی در آنجا سقوط می‌کند. چهار نفر بازمانده‌ی آن مجروح شده‌اند و مردم نمی‌دانند با آن‌ها چگونه برخورد کنند. مهمانان ناخوانده در اولین‌روز محاکمه متوجه متفاوت بودن چاچالکی‌ها می‌شوند. چاچالکی ها ذخایر طلای بسیاری دارند، ولی فقط از آن یک استفاده می‌کنند: ساخت سنگ مستراح …


اسم قبلی این کتاب در چاپ‌های قبلی «به چاچالک سفر (سقوط) کنید» بوده است.

پدید آورندگان
احمد اکبرپور
احمد اکبرپور
من احمد اکبرپورم. هنوز هم که هنوز است، تفریحم گشت‌و‌گذار توی کتاب‌فروشی‌ها و ورق‌زدن کتاب‌هاست. من چهل‌و‌شش سال دارم، اما اندازه‌ی هم‌سن‌و‌سال‌هایم بزرگ نشده‌ام. هنوز با دیدن اسمارتیز و بستنی‌زمستانه و آلوچه، دلم تاپ‌تاپ می‌زند. هنوز توی تاب می‌نشینم و دنبال پایه‌ای برای الاکلنگ می‌گردم. من به‌اندازه‌ی خیلی از هم‌سن‌و‌سال‌هایم پول ندارم، ولی گمانم آن‌ها هم به‌اندازه‌ی من کتاب برای بچه‌ها ننوشته‌اند. غول و دوچرخه را با همکاری دخترم دُرسا نوشتم و یک عالمه کتاب دیگر مثل: شب‌به‌خیر فرمانده، واژه‌های نفهم، من نوکر بابا نیستم، امپراطور کلمات، سه سوت جادویی، قطار آن شب، به چاچالک سقوط کنید، کشک‌های خفن و ... کتاب‌های من به چند زبان ترجمه شده‌اند که زبان چینی و کره‌ای از همه برایم جالب‌تر هستند، حتی نمی‌توانم اسم خودم هم توی کلمه‌هایشان پیدا کنم. چند تا از کتاب‌هایم هم به انگلیسی و آلمانی و ایتالیایی ترجمه شده است.
سارا طبیب زاده
سارا طبیب زاده
سارا طبیب زاده در سال 1363 متولد شد. او در دو رشته‏ی گرافیک و انیمیشن تحصیل کرده و عضو رسمی انجمن تصویرگران ایران و آسیفا است. سارا طبیب زاده چندین نمایشگاه تصویرگری و کاریکاتور برگزار کرده و آثارش در جشنواره های داخلی و خارجی جوایز متعددی را از آن خود کرده اند. کارگردانی انیمیشن از فعالیت های دیگر سارا طبیب زاده است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : N

سلام چرا کتاب جدیدی از احمد اکبر پور چاپ نمی کنید ؟ همه کتاباش رو نگاه می کنم مال سال ۱۳۹۵ و ۹۶ هستش .

سلام دوست خوبمون. اگر امکانش باشه، حتما.
کاربر مهمان : علی ابراهیمی

این کتاب نکته آموزنده داره

بستگی داره نکات آموزنده منظورتون چی باشه. بله فکر می‌کنیم باشه.
کاربر مهمان : صدرا کهایی

کتاب خوبی بود. هرچند، اصلا به پای بقیه کتاب‌های آقای اکبرپور نمی رسه.

سلام دوست عزیز. ممنون ازتون.
کاربر مهمان : علی رضوی

سلام ببخشید این کتاب واقعا برای 15 یا 16 ساله ها مناسبه؟ آخه جلدش یکم شک برانگیزه

سلام. ما براساس شناختمون از متوسط مخاطب‌ها گروه سنی رو پیشنهاد می‌دیم، مثلا تو‌ این کتاب مفاهیم اجتماعی‌ای در پس‌زمینه‌ش مطرحه که نوجوان‌ها راحت‌تر متوجه می‌شن. ولی همیشه بهترین کسی که می‌تونه تشخیص بده رده‌ی سنی کتاب رو خودتون هستید. بهتره صفحه‌هایی از کتاب رو بخونید و ببینید آیا باهاش ارتباط برقرار می‌کنید یا نه.
کاربر مهمان : کوثر بیهقی نژاد

کتاب بسیار عالی به نظر میاد و من حتما میخوام که بخونمش ...خانم روزبهانی تربیت داشتن به یک کلمه نیست درضمن من در کلمه توالت بی ادبی یا چیز بدی نمیبینم یک امر روزمره لطفا داشتن تربیت و کلاس رو به همچین چیزهایی ربط ندید

سلام کوثر عزیز. خیلی ممنون از شما دوست خوب و کتابخون عزیز.
کاربر مهمان : کتابخوانه

خانم روزبهانی هوپا فقط همین کتاب را نداره مگر توالت چیه که بچه شما با این کلمه بی تربیت میشه!!! بعد بقیه کتاب ها را دیدید؟؟؟

کاربر مهمان : فاطمه

خانم روز بهانی‌فعلا که این کتاب مورد پسند خیلی ها بوده و اینکه اگه قراره با اسم کتاب تربیت کودک شما خراب بشه من دیگه حرفی ندارم😬

کاربر مهمان : جمیله روزبهانی

توالت مسخرست که هیچی بلد نیستید و برای خودتان حرف میزنید با این نشرتون امیدوارم روزی مردم بفهمند به بچه هایشان دارید چه چیز هایی را یاد میدید توالت کلمه ی درستی نیست توالت توالت براتون متاسفم منی که با کلاسم و محترم حرف میزنم دخترم نشر شمارو میخونه که بی ادب شه زحمات منو به باد بده فردا پس فردا آبرومم یه جا بره براتون متاسفم من گفتم اسم اولیش با کلاس و محترمانست ولی شما کردیدش توالت حداقل براش میزاشتید چاچالک در سرزمین دستشویی های طلا براتون متاسفم

دوست گرامی، توالت کلمه‌ی بی‌ادبانه‌ای نیست و یکی از واقعیت‌های زندگی روزمره‌ی ما آدم‌هاست. نه توهینی در آن است، نه چیز دیگری.
کاربر مهمان : M

سلام من می توانم این کتاب را بخوانم؟ پ‌ن(۱۰سالمه

سلام. فکر کنیم کمی برایتان زود باشد، ولی اگر اهل خواندن کتاب‌های پر از متن و داستان‌های جدی‌تر هستید، شاید داستان را متوجه شوید.
کاربر مهمان : سعید بلندین

به نظر من این کتاب برای رده سنی 12 تا 16 سال نیست این کتاب برای همه دهه 60 به بالایی هاست و همه ایرانی ها که سال هاست منتظرند تا رستگار شوند!!!

کاربر مهمان : انیسا

سلام هوپای پس چرا تو چند صفحه از کتاب را ببین نام قبلی کتاب ‌است

سلام. فایلش را یادمان رفته عوض کنیم. ممنون که گفتید.
کاربر مهمان : مینا سقرایی

ممنونم ازتون

کاربر مهمان : مینا سقرایی

چرا جواب منو نمی دید

ببخشید، حواسمون نبود. الان جواب دادیم.
کاربر مهمان : مینا سقرایی

اسم قبلی کتاب چی بود

به چاچالک سفر (سقوط) کنید.
کاربر مهمان : انیسا

سلام هوپای عزیز من این کتاب را البته با نام قبلیش دارم چرا نامش را عوض کردید

سلام دوست عزیز. به نظرمان نام جدید جذاب‌تر از نام قبلی بود.
کاربر مهمان : فارس ربیعی

این کتاب با کتاب به چالچالک سفر_سقوط کنید فرق داره متنش

فرق خاصی ندارد. کمی اولش جای چند پاراگراف جابه‌جا شده و مقداری هم ویرایش شده.
کاربر مهمان : گابشغول

این قصه نبود. همه چیز روی هوا بود. حیف از وقت و پول. مجبوری به عوض قصه بیانیه چاپ کنی، ناشر عزیز؟

البته به نظر ما کار قصه داشت، ولی خب طبعاً شما سبک آن را نپسندیده‌اید. ممنونیم از نظرتان.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی