مرا به خاطر بسپار فراموشی رمز عبور
انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

به چاچالک سفر (سقوط) کنید

نویسنده : احمد اکبرپور
تعداد صفحات : 152
گروه سنی : ۱۲ تا ۱۶ سال
قیمت : 14000 تومان
علمای چاچالک اعتقاد دارند اگر کسی در خواب ببیند که گاوی در هوا پرواز می‌کند و مثل پرنده‌ها آواز می‌خواند هم احتمال خوشبختی او وجود دارد و هم احتمال بدبختی او.

بهتر است گاوِ توی توی خواب پرواز نکند و بدون این که نشخوار کند گوشه‌ای ایستاده باشدو به افق خیره شده باشد.

در چاچالک دیدن هر نوع خوابی، به‌جز یک مورد، آزاد است. اگر کسی خواب ببیند که کدخدا شده است، باید همان لحظه خودش را بیدار کند و برای اظهار ندامت پیش مشاوران کدخدا برود و تقاضای چهل روز کار داوطلبانه در معدن طلا و حمل سنگ‌های مستراح کند.

بیشتر بدانید
در چاچالک که با کوه‌های سیاه بلندی احاطه شده هیچ‌کس فکر نمی‌کند که ممکن است سرزمین دیگری در جهان وجود داشته باشد. چاچالکی‌ها فکر می‌کنند پشت کوه‌های سیاه و بلند، دنیا تمام می‌شود و بعد از آن به‌جز سیاهی و تاریکی چیزی وجود ندارد. هواپیمای کوچولویی در آنجا سقوط می‌کند. چهار نفر بازمانده‌ی آن مجروح شده‌اند و مردم نمی‌دانند با آن‌ها چگونه برخورد کنند. مهمانان ناخوانده در اولین‌روز محاکمه متوجه متفاوت بودن چاچالکی‌ها می‌شوند. چاچالکی ها ذخایر طلای بسیاری دارند، ولی فقط از آن یک استفاده می‌کنند: ساخت سنگ مستراح …
پدید آورندگان
احمد اکبرپور
احمد اکبرپور
من احمد اکبرپورم. هنوز هم که هنوز است، تفریحم گشت‌و‌گذار توی کتاب‌فروشی‌ها و ورق‌زدن کتاب‌هاست. من چهل‌و‌شش سال دارم، اما اندازه‌ی هم‌سن‌و‌سال‌هایم بزرگ نشده‌ام. هنوز با دیدن اسمارتیز و بستنی‌زمستانه و آلوچه، دلم تاپ‌تاپ می‌زند. هنوز توی تاب می‌نشینم و دنبال پایه‌ای برای الاکلنگ می‌گردم. من به‌اندازه‌ی خیلی از هم‌سن‌و‌سال‌هایم پول ندارم، ولی گمانم آن‌ها هم به‌اندازه‌ی من کتاب برای بچه‌ها ننوشته‌اند. غول و دوچرخه را با همکاری دخترم دُرسا نوشتم و یک عالمه کتاب دیگر مثل: شب‌به‌خیر فرمانده، واژه‌های نفهم، من نوکر بابا نیستم، امپراطور کلمات، سه سوت جادویی، قطار آن شب، به چاچالک سقوط کنید، کشک‌های خفن و ... کتاب‌های من به چند زبان ترجمه شده‌اند که زبان چینی و کره‌ای از همه برایم جالب‌تر هستند، حتی نمی‌توانم اسم خودم هم توی کلمه‌هایشان پیدا کنم. چند تا از کتاب‌هایم هم به انگلیسی و آلمانی و ایتالیایی ترجمه شده است.
سارا طبیب زاده
سارا طبیب زاده
سارا طبیب زاده در سال 1363 متولد شد. او در دو رشته‏ی گرافیک و انیمیشن تحصیل کرده و عضو رسمی انجمن تصویرگران ایران و آسیفا است. سارا طبیب زاده چندین نمایشگاه تصویرگری و کاریکاتور برگزار کرده و آثارش در جشنواره های داخلی و خارجی جوایز متعددی را از آن خود کرده اند. کارگردانی انیمیشن از فعالیت های دیگر سارا طبیب زاده است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
ثبت نظر از طریق حساب کاربری
کاربر مهمان : گابشغول

این قصه نبود. همه چیز روی هوا بود. حیف از وقت و پول. مجبوری به عوض قصه بیانیه چاپ کنی، ناشر عزیز؟

البته به نظر ما کار قصه داشت، ولی خب طبعاً شما سبک آن را نپسندیده‌اید. ممنونیم از نظرتان.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی