انتشارات هوپا
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

بهرام و گل اندام (از مجموعه‌ی عشق‌های فراموش‌شده)

نویسنده : یاسمن شکرگزار
تعداد صفحات : 144
گروه سنی : ۱۶ تا ۱۲۰ سال
از مجموعه‌ی : عشق‌های فراموش‌شده
قیمت : 28000 تومان
چطور می‌شد آن‌قدر به من نزدیک و آن‌قدر دور از دسترسم باشد. همین‌‌جا پشت این پنجره بود و حالا که نبود، نگاهش مدام مقابل چشمانم تکرار می‌شد …

من گل‌اندام بودم؟ همان کسی که هزاران فدایی داشت؟ توی آینه به قیافه‌‌ی نزارم نگاه کردم. چشمانم غرق خون شده بودند. چند روز بود خواب و خوراک نداشتم. دولت کنارم آمد. دست روی گونه‌ام کشید و اشک‌هایم را پاک کرد: «گل‌اندامم، از چه می‌ترسی؟»

… هزاربار گفته بودم و هزاربار گفته بود نترسم، پدرم نمی‌گذارد دست کسی به‌زور به من برسد. دولت پشتم ایستاد و قربان صدقه‌ام رفت. از نوک پا تا فرق سرم را در شعری وصف کرد. از عاشقانم گفت که در سرتاسر جهان نامم را بر سر زبان‌ها انداخته بودند. اما نگفت که از بین این همه عاشق کسی نبود تا دل من هم به عشقش خوش باشد که این همه عاشق بودنشان خوشحالم نمی‌کرد.

بیشتر بدانید!
بهرام، شهزاده‌ی روم، دردانه‌ی پدر روزهای خوش و آرامی را می‌گذراند تا روزی که پای به شکارگاه می‌گذارد. آهوی دلربایی را می‌بیند، آهو به‌قدری زیبا و دلفریب است که بهرام به دنبالش می‌دود. آن‌قدر دور می‌شود که از همراهانش جدا می‌ماند و راه را گم می‌کند. گذارش به قصری پُرشکوه بر بلندای کوهی می‌افتد …

یک‌بار در قرن نهم امین‌الدین محمد صافی قصه‌ی عشق و دلدادگی بهرام و گل‌اندام را به نظم کشید و حالا یاسمن شکرگزار با روایتی سرشار از احساسات لطیف و ناب انسانی، بار دیگر این قصه را در قالب داستانی امروزی بازآفریده است.

پدید آورندگان
یاسمن شکرگزار
یاسمن شکرگزار
یاسمن شکرگزار در خرداد ماه سال 1363 متولد شد. او دانش آموخته ی رشته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی تئاتر است. فعالیت ادبی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اش را از سال 1382 با نوشتن داستان کوتاه و نمایشنامه برای شبکه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های رادیویی آغاز کرد. نمایش رادیویی مربای بالنگ و بالانشینی از جمله کارهای اوست. اولین کتابش، مجموعه داستان رگ، در سال 1389 توسط نشر چشمه به چاپ رسید و دومین مجموعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی داستانی او به نام از اعماق در دست انتشار توسط نشر آگه است. بهرام و گل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اندام اولین تجربه‌ی داستان‌نویسی او برای نوجوانان است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی