انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

بنجامین هیولاکش ۲/ هیولای چشم‌چرخشی

نویسنده : بری هاچیسون
تصویرگر : کریس مولد
مترجم : سحر حدیقه
تعداد صفحات : 228
گروه سنی : ۱۰ تا ۱۴ سال
از مجموعه‌ی : بنجامین هیولاکش
قیمت : 32000 تومان
پاراديس اضافه کرد: «و يک نگاهی به رديف دندون‌هاش بندازين.» با کمال احترام، دهان شندرپندر را باز کرد و گورستان ريشه‌های پوسيده و زرد و سياه دندان‌هايش را به نمايش گذاشت: «غول‌های قوزی خيلی بيشتر از اين حرف‌ها به بهداشت دهان و دندونشون توجه می‌کنن.»

بن گفت: «دقيقاً! می‌دونين درباره‌ی دندون‌های غولِ قوزی چی می‌گن؟ جالبه، اسم دندون‌هاشون که می‌آد می‌گن: ‘جل‌الخالق!’» عقب‌عقب از پله‌ها بالا رفت و به آن دو تا هم اشاره کرد که مثل او از پله‌ها بالا بروند.

بیشتر بدانید!
وقتی غول‌های قوزیِ پل‌نشینِ محله یکی بعد از دیگری ناپدید می‌شوند، بنجامین بلانک مشکوک می‌شود. او پسر نوجوانی است که با عموتاویش زندگی می‌کند و بیشتر از هر چیزی توی دنیا عاشق ماجراجویی‌های عجیب و خیره‌کننده است.

فکر می‌کند حتماً کلک و حقّه‌ای در کار است. دست‌به‌کار می‌شود تا راز ماجرا را کشف کند و این‌طور می‌شود که به تور هیولای غولیِ آدم‌خوارِ چشم‌چرخشی می‌افتد و درگیر جنگ و خطرهای باورنکردنی و شگفت‌انگیز با هیولاها می‌شود...

پدید آورندگان
بری هاچیسون
بری هاچیسون
بری هاچیسون نویسنده، نمایشنامه‌نویس و کارگردان است. او در سال ۱۹۷۸ در اسکاتلند به دنیا آمد. هم‌اکنون با همسرش فیونا و دو فرزندش در هایلند بریتانیا زندگی می‌کند. چندین سری کتاب برای کودکان نوشته که بنجامین هیولاکُش یکی از این سری‌های جذاب و خواندنی اوست. این مجموعه ادامه‌دار است و ما منتظر چاپ جلدهای بعدی هستیم. بچه‌های دنیا با خواندن کتاب‌های او هیجان، ترس، ماجراجویی و کلی اتفاق‌های خنده‌دار را تجربه می‌کنند.
کریس مولد
کریس مولد
کریس مولد در سال ۱۹۶۹ در بریتانیا به دنیا آمد. همین‌که شانزده‌ساله شد، به مدرسه‌ی هنر رفت و کارش را شروع کرد. برای کودکان هم می‌نویسد و هم تصویرگری می‌کند. عاشق کارش است و به خلق فضاهای هیجان‌انگیز برای بچه‌ها علاقه‌ی زیادی دارد. او جایزه‌ی تصویرگری کتاب کودکان ناتینگهام را برده است. کریس در‌حال‌حاضر با همسر و دو فرزندش در یورکشایر انگلستان که از شهرهای تاریخی بریتانیا است، زندگی می‌کند. خیلی از بچه‌های دنیا برای داشتن کارهای او سر و دست می‌شکنند. آن‌ها دوست دارند کارهای جذاب او را توی کتابخانه‌شان بگذارند و به همه پز بدهند.
سحر حدیقه
سحر حدیقه
در مرداد سال ۱۳۶۰ در شیراز دختری به دنیا آمد که هنوز عاشق کتاب است. مثل بیشتر دهه‌ی شصتی‌ها قر‌و‌قاتی و گیح‌و‌ویج بزرگ شد. عاشق فیزیک بود. دوست داشت مهندس صنایع شود. مادرش دوست داشت پزشک شود. اما رشته‌ی ادبیات زبان انگلیسی قبول شد. آنجا بود که بعد از ترجمه‌ی بخشی از کتاب شکسپیر، یکی از استادهایش ذوق‌زده گفت: «حدیقه، من تو را کشف کردم! تو باید برای کودکان بنویسی و ترجمه کنی.» شاید پیش خودتان بگویید شکسپیر کجا و کودکان کجا. اما او شکسپیر را به زبان کودکانه ترجمه کرده بود. بعد رفت دانشگاه تهران و فوق‌لیسانس گرفت. در دانشگاه علوم پزشکی عضو هیئت‌علمی شد و به پزشک‌ها درس داد. اینجوری نصف آرزوهای مادرش را برآورده کرد. بعد از چند سال تدریس در دانشگاه، دید نمی‌شود: آخر او دوست داشت بنویسد و بخواند و ترجمه کند. پس فی‌الفور بیرون آمد و نشست سر نوشتن و ترجمه کردن. چندتایی داستان دارد که به زودی چاپ می‌شوند. چندتایی هم ترجمه. حالا بعد از شانزده سال به همان استاد ایمیل زده و گفته حق با شما بود. او غیر از این کارها، عاشق سفر و خوردن غذاهای جورواجور هم هست. بگذار بدانیم چه غذایی را از همه بیشتر دوست دارد. از این سؤال جا خورد. معلوم شد انتخاب یک یا دو یا حتی سه خوراکی هم برایش سخت است. چند بار دهانش را جنباند و بعد گفت: «غذا!»
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : فاطمه یک هوپایی تمام عیار

این کتاب در چه ژانری هست؟؟؟ (طنز،ترسناک،علمی،علمی تخیلی و..) خیلی ممنون از انتشارات عالیتون*

طنز و ماجراجویانه.
کاربر مهمان : Mohammad

هورا ممنون هوپا

کاربر مهمان : Mohammad

كي مياد

قرار بود تا پایان سال بیاید. ولی با شرایط کشور مشخص نیست.
کاربر مهمان : مهران

سلام. ببخشید میشه چند تا از کتابای طنز و بدون تصویر بهم معرفی کنید«طنزش زیاد باشه». ممنون از نشر خوبتون

سلام. مجموعه‌های بلارت و مأمور z خیلی خنده‌دارند و تصویرهایشان خیلی کم است. همین‌طور لاما یونایتد و مجموعه‌ی ماجراهای ژان و ژان و.... کتاب‌های «ساندویچ برای حیدر نعمت‌زاده» و «کوهستان شارلاتان» هم خنده‌دار و بدون تصویرند.
کاربر مهمان : مهران

سلام ببخشید پس کتاب گورخر گلادیاتور۳ کی میاد خیلی وقته منتظرشم. ممنون از نشر خوبتون

سلام. امیدواریم تا پایان سال ۹۸ بیاید.
کاربر مهمان : علي

كي مي ايد

توی همین ماه بهمن یا نهایت اسفند می‌آید.