انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

بنجامین هیولاکش ۱/ هیولای کلّه‌کوسه‌ای

نویسنده : بری هاچیسون
تصویرگر : کریس مولد
مترجم : سحر حدیقه
تعداد صفحات : 224
گروه سنی : ۱۰ تا ۱۴ سال
از مجموعه‌ی : بنجامین هیولاکش
قیمت : 49000 تومان
پارادیس به جنگلی که هر لحظه تاریک‌تر می‌شد اشاره کرد و گفت: «همین‌حالا، من می‌رم سراغ هیولای خرسیِ کلّه‌کوسه‌ای. قبل از اینکه شهردار رو بخوره. شما دو تا، مثل شیر با من می‌آیین یا هنوز دهنتون بوی شیر می‌ده؟»

بن دستش را بالا برد: «من مثل شیر می‌آم.»

ویسلی دستش را بالا برد: «من دهنم بوی شیر می‌ده.» چپ‌چپ به بن نگاه کرد. آهی کشید و گفت: «خیلی خب. من هم با شما همراه می‌شوم. اما بهتون هشدار می‌دهم، اگر من زنده‌زنده خورده شدم، شما دو نفر شخصاً مسئولید.»

بیشتر بدانید!
هیولای خرسیِ کلّه‌کوسه‌ای اهالی دهکده‌ی کناری را به وحشت انداخته و اینجاست که بنجامین بلانکِ ماجراجو پسر نوجوانی که با عموتاویش زندگی می‌کند، دستکش مخصوص جادویی‌اش را برمی‌دارد و عزمش را برای شکست هیولا جزم می‌کند؛ اما توی یک ماجرای واقعی، برخلاف افسانه‌ها، همه‌چیز راحتِ راحت پیش نمی‌رود. بن برای نجات اهالی دهکده، باید تمام توان و مهارتش را به کار گیرد. البته اگر می‌دانست چطور باید از دستکش جادویی‌اش استفاده کند، این‌قدر به دردسر نمی‌افتاد.
پدید آورندگان
بری هاچیسون
بری هاچیسون
بری هاچیسون نویسنده، نمایشنامه‌نویس و کارگردان است. او در سال ۱۹۷۸ در اسکاتلند به دنیا آمد. هم‌اکنون با همسرش فیونا و دو فرزندش در هایلند بریتانیا زندگی می‌کند. چندین سری کتاب برای کودکان نوشته که بنجامین هیولاکُش یکی از این سری‌های جذاب و خواندنی اوست. این مجموعه ادامه‌دار است و ما منتظر چاپ جلدهای بعدی هستیم. بچه‌های دنیا با خواندن کتاب‌های او هیجان، ترس، ماجراجویی و کلی اتفاق‌های خنده‌دار را تجربه می‌کنند.
کریس مولد
کریس مولد
کریس مولد در سال ۱۹۶۹ در بریتانیا به دنیا آمد. همین‌که شانزده‌ساله شد، به مدرسه‌ی هنر رفت و کارش را شروع کرد. برای کودکان هم می‌نویسد و هم تصویرگری می‌کند. عاشق کارش است و به خلق فضاهای هیجان‌انگیز برای بچه‌ها علاقه‌ی زیادی دارد. او جایزه‌ی تصویرگری کتاب کودکان ناتینگهام را برده است. کریس در‌حال‌حاضر با همسر و دو فرزندش در یورکشایر انگلستان که از شهرهای تاریخی بریتانیا است، زندگی می‌کند. خیلی از بچه‌های دنیا برای داشتن کارهای او سر و دست می‌شکنند. آن‌ها دوست دارند کارهای جذاب او را توی کتابخانه‌شان بگذارند و به همه پز بدهند.
سحر حدیقه
سحر حدیقه
در مرداد سال ۱۳۶۰ در شیراز دختری به دنیا آمد که هنوز عاشق کتاب است. مثل بیشتر دهه‌ی شصتی‌ها قر‌و‌قاتی و گیح‌و‌ویج بزرگ شد. عاشق فیزیک بود. دوست داشت مهندس صنایع شود. مادرش دوست داشت پزشک شود. اما رشته‌ی ادبیات زبان انگلیسی قبول شد. آنجا بود که بعد از ترجمه‌ی بخشی از کتاب شکسپیر، یکی از استادهایش ذوق‌زده گفت: «حدیقه، من تو را کشف کردم! تو باید برای کودکان بنویسی و ترجمه کنی.» شاید پیش خودتان بگویید شکسپیر کجا و کودکان کجا. اما او شکسپیر را به زبان کودکانه ترجمه کرده بود. بعد رفت دانشگاه تهران و فوق‌لیسانس گرفت. در دانشگاه علوم پزشکی عضو هیئت‌علمی شد و به پزشک‌ها درس داد. اینجوری نصف آرزوهای مادرش را برآورده کرد. بعد از چند سال تدریس در دانشگاه، دید نمی‌شود: آخر او دوست داشت بنویسد و بخواند و ترجمه کند. پس فی‌الفور بیرون آمد و نشست سر نوشتن و ترجمه کردن. چندتایی داستان دارد که به زودی چاپ می‌شوند. چندتایی هم ترجمه. حالا بعد از شانزده سال به همان استاد ایمیل زده و گفته حق با شما بود. او غیر از این کارها، عاشق سفر و خوردن غذاهای جورواجور هم هست. بگذار بدانیم چه غذایی را از همه بیشتر دوست دارد. از این سؤال جا خورد. معلوم شد انتخاب یک یا دو یا حتی سه خوراکی هم برایش سخت است. چند بار دهانش را جنباند و بعد گفت: «غذا!»
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : سوین

سلام هوپا این کتاب تک جلدی است ؟؟ یا جلد های دیگه دارد ممنون از نشر بی نظیرتون ❤️♥️

سلام سوین جان. نه این کتاب مجموعه هست و دو جلد دیگه هم ازش چاپ شده.
کاربر مهمان : پالیز اسمعیلی

من عاشق ❤داستانایی اینجوری هستم که هیولایی مردم رو به وحشت میندازه و کسی هیولا رو میکشه شما خیلی زحمت میکشین براتون آرزو میکنم همیشه سلامت وشاد باشید

ممنون از آرزوی قشنگ‌تون دوست مهربون. خوش‌حالیم که کتاب‌ها رو دوست دارید.
کاربر مهمان : MN

کتاب جالبی هستش؟

به نظر ما که جالبه.
کاربر مهمان : کاپیتان تریکس

دیگر کتاب کودک و نوجوان تولید نمی کنید که نشر برج را ساختید

چرا نمی‌کنیم؟ مگه می‌شه؟ ما عاشق هوپایی‌هاییم.
کاربر مهمان : ناشناس

سلام ببخشید من می خواسم بدونم مجموعه ی بنجامین هیولاکش ترسناکه؟

سلام. نه، ترسناک نیست.
کاربر مهمان : .

جلد دوم در چه مرحله ای است؟

در مرحله‌ی خواندن نهایی قبل از چاپ.
کاربر مهمان : M.B

جلد دوم كي مياد

امیدواریم در ماه دی منتشر بشود.
کاربر مهمان : بهراد

سلام خنده داره؟

سلام. بله، خنده‌دار و ماجراجویانه است.
کاربر مهمان : انیسا

سلام چه کتاب خیلی خیلی جالبی کی میاید چند جلد داشت

سلام. سه جلد دارد و جلد اولش توی ماه مهر می‌آید.