انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

بدبیاری‌های فردی تنگلز 2/ گاوچران قهرمان یا بزدل عنکبوتی؟

نویسنده : جک برند
تصویرگر : تام جلت
مترجم : اعظم مهدوی
تعداد صفحات : 120
گروه سنی : ۸ تا ۱۲ سال
قیمت : 23000 تومان
ترجیح می‌دهی چی باشی؟ دختری که یک پسر خنگ فکر می‌کند او یک پسر است یا دختری که یک پسر خنگ فکر می‌کند او یک پسر است، در حالی که واقعاً دختر است؟

فردی می‌داند دوست دارد کدام‌ باشد، اما جلوی تابی حرف اشتباهی زده که نه تنها او را رنجانده، بلکه احتمالاً به جشن‌تولدِ محشرش هم دعوت نمی‌شود. جشن تولدی با گاو مکانیکی و قلعه‌ی بپر‌بپر.

بیشتر بدانید!
هوگو پسری که تازه به مدرسه آمده، به همه می‌گوید که فردی حوصله‌سر بر است. جدیدترین خالی‌بندی درباره‌ی فردی!

این چیزها فردی را توی دردسر انداخته و دوستانش را از او دور کرده.

حالا فردی باید برای برگرداندن دوستانش کاری کند. ممکن است فردی از بلندی بترسد یا مثلاً ترس بچه‌گانه‌ای از عنکبوت‌ها داشته باشد. یا کابوسش این باشد که جلوی همه لخت است. اما از گاومکانیکی هرگز نمی‌ترسد. حالا فقط یک چیز کم دارد برای نمایشش، یک لباس مخصوص!

چه خرابکاری‌ای ممکن است اتفاق بیفتد؟

پدید آورندگان
جک برند
جک برند
جک برند در یک کتابخانه کار می‌کند. عاشق کتابخانه است، جایی پر از ایده و داستان‌. در همان کتابخانه است که جک ایده‌ی داستان‌هایش‌ را پیدا می‌کند. فردی تنگلز هم در همان کتابخانه خلق شد. جک یک کلکی می‌زند. همیشه یک نسخه از کتاب تازه‌ی خودش را جلوی همه‌ی کتاب‌ها می‌گذارد و روی آن یک برچسب ستاره‌‌‌ی طلایی می‌زند. این کار باعث می‌شود که بچه‌ها اول کتاب او را انتخاب کنند. با اینکه جک کمی برای این کار احساس گناه می‌کند، اما در دنیای ساکت و بی‌صدای کتابخانه، آدم‌ها زیاد از این کارها می‌کنند. جک در غرب سیدنی با همسرش سارا و دو فرزندشان آلی و تام زندگی می‌کند. عاشق این است که در حیاط‌پشتی خانه بنشیند و بنویسد، با ماهی‌ها وقورباغه‌های حوض و سگ کوچولویش مینسکی.
تام جلت
تام جلت
تام جلت، تصویرگر استرالیایی اهل سیدنی‌ است. سال‌ها در زمینه‌ی روزنامه‌نگاری و تصویرگری در نشریات استرالیا و همچنین Daily Telegraph فعالیت کرده است. تام کتاب‌های زیادی را برای بچه‌ها تصویرگری کرده، مثل: استرالیا در ساحل، نوشته‌ی مکس فچن، چرا من از راگبی خوشم می‌آید؟ از مجموعه‌کتاب‌های پنگوئن و بابا فکر می‌کند خیلی بانمک است نوشته‌ی کاترین جرمین. تام جلت در نمایشگاه‌های تصویرگری زیادی در استرالیا و آمریکا شرکت کرده و جوایز بسیاری از آن خود کرده ‌است.
اعظم مهدوی
اعظم مهدوی
هنوز هم که هنوز است، فکر می‌کنم نویسنده‌های بزرگ دنیا باحال‌ترین و حواس‌پرت‌ترین آدم‌های روی زمین هستند. امیدوارم در مورد من هم یک روز بگویند خیلی حواس‌پرت و باحال بود. *** اعظم مهدوی، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک است. البته خودش بیشتر وقت‌ها می‌گوید نویسنده هستم. چند تا از کتاب‌هایش در جشنوارهای مختلف به عنوان نامزد و اثر تقدیرشده و برنده اعلام شده‌اند. اما این‌ها مهم نیست. مهم این است که او مثل یک مورچه‌ی کارگر مدام می‌نویسد و فکر می‌کند.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : سجاد نیکسار

مرسی از جواب خوبتون .

کاربر مهمان : حسین

سلام خیلی عالیه من دو جلدش رو خوندم پیشنهاد میکنم ممنون هوپا

کاربر مهمان : سجاد نیکسار

سلام هوپا جونم من این مجموعه رو هر دو کتابش رو دارم و خوندم کتابش خیلی باحال بود و منتظر جلد سه اش هستم سایت آمازون جلد سه اش رو داره و اسمش دوست یا دشمن هست. شما کی منتشرش می کنید.

سلام. تصاویر جلد سه‌اش رو نپسندیدیم و برای همین اجازه‌ی چاپش رو از ناشر خارجی نگرفتیم. فعلاً تو برنامه‌مون نیست.
کاربر مهمان : رها فلاح

فردی تنگلز چند جلده؟ جلد جدیدی تو راهه؟

دو جلده. جلد دیگری ندارد.
کاربر مهمان : امیر محمد

لطفا فردی تنگلز 3 را هم بسازید

هنوز نویسنده‌اش ننوشته.
کاربر مهمان : عسل

کی میاد؟

اومده و در کتاب‌فروشی‌ها موجوده.
کاربر مهمان : علیرضا

ببخشيد. کتاب سوم فردی تنگلز هم میاد یا 2جلده؟

فعلا دو جلده. کتاب سومی نداره، مگر اینکه نویسنده‌اش در آینده بنویسه.
کاربر مهمان : مبینا

این کتاب منتشر شده ؟؟ و اگر منتشر نشده کی میاد و چند صفحه است ؟؟؟

در حال انتشاره. حداکثر تا یک ماه دیگر در کتاب‌فروشی‌ها پخش می‌شود. ۱۲۸ صفحه است.
کاربر مهمان : مهسا

قیمت این کتاب چنده

هنوز مشخص نیست مهسا جان. دقیقا موقع چاپ کتاب مشخص می‌شه. ولی می‌تونیم بگیم حدودا باید 14000 تومان بشه، ولی باز قطعی نمی‌تونیم بگیم.
کاربر مهمان : مهسا

این کتاب کی منتشر میشه

سلام. یه مشکلی براش پیش اومده. امیدواریم تا پایان مهر بتونیم منتشرش کنیم.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی