انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

بدبیاری‌های فردی تنگلز 1/ قهرمان افسانه‌ای یا بزدل وامانده؟

نویسنده : جک برند
تصویرگر : تام جلت
مترجم : اعظم مهدوی
تعداد صفحات : 128
گروه سنی : ۸ تا ۱۲ سال
قیمت : 20000 تومان
به نظر فردی ترسناک‌تر از سید مالون کسی نیست. حالا همین سید مالون دارد می‌آید سراغ فردی. خوشبختانه فردی یک نقشه دارد:

چشم‌های اشعه لیزری

بیشتر بدانید!
فردی حساب کرده، اگر به مدت طولانی و کافی بدون پلک زدن به دیوار خیره شود، چشم‌هایش شروع می‌کنند اشعه‌های لیزری بیرون دادن، اما خب شاید یک نقشه‌ی یدکی هم بد نباشد.

دوستان فردی هم در خطر هستند. ولی چه کاری از دست فردی برمی‌آید، وقتی او حتی از خواهر کوچکش جسیکا هم می‌ترسد. (از حق نگذریم جسیکا برای خودش یک هیولای کوچولوست!)

فردی باید راهی پیدا کند تا همه‌ی دوستانش را از دست سید نجات بدهد. یک چیزی مسلم است، آن هم له و لورده شدن.

پدید آورندگان
جک برند
جک برند
جک برند در یک کتابخانه کار می‌کند. عاشق کتابخانه است، جایی پر از ایده و داستان‌. در همان کتابخانه است که جک ایده‌ی داستان‌هایش‌ را پیدا می‌کند. فردی تنگلز هم در همان کتابخانه خلق شد. جک یک کلکی می‌زند. همیشه یک نسخه از کتاب تازه‌ی خودش را جلوی همه‌ی کتاب‌ها می‌گذارد و روی آن یک برچسب ستاره‌‌‌ی طلایی می‌زند. این کار باعث می‌شود که بچه‌ها اول کتاب او را انتخاب کنند. با اینکه جک کمی برای این کار احساس گناه می‌کند، اما در دنیای ساکت و بی‌صدای کتابخانه، آدم‌ها زیاد از این کارها می‌کنند. جک در غرب سیدنی با همسرش سارا و دو فرزندشان آلی و تام زندگی می‌کند. عاشق این است که در حیاط‌پشتی خانه بنشیند و بنویسد، با ماهی‌ها وقورباغه‌های حوض و سگ کوچولویش مینسکی.
تام جلت
تام جلت
تام جلت، تصویرگر استرالیایی اهل سیدنی‌ است. سال‌ها در زمینه‌ی روزنامه‌نگاری و تصویرگری در نشریات استرالیا و همچنین Daily Telegraph فعالیت کرده است. تام کتاب‌های زیادی را برای بچه‌ها تصویرگری کرده، مثل: استرالیا در ساحل، نوشته‌ی مکس فچن، چرا من از راگبی خوشم می‌آید؟ از مجموعه‌کتاب‌های پنگوئن و بابا فکر می‌کند خیلی بانمک است نوشته‌ی کاترین جرمین. تام جلت در نمایشگاه‌های تصویرگری زیادی در استرالیا و آمریکا شرکت کرده و جوایز بسیاری از آن خود کرده ‌است.
اعظم مهدوی
اعظم مهدوی
هنوز هم که هنوز است، فکر می‌کنم نویسنده‌های بزرگ دنیا باحال‌ترین و حواس‌پرت‌ترین آدم‌های روی زمین هستند. امیدوارم در مورد من هم یک روز بگویند خیلی حواس‌پرت و باحال بود. *** اعظم مهدوی، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک است. البته خودش بیشتر وقت‌ها می‌گوید نویسنده هستم. چند تا از کتاب‌هایش در جشنوارهای مختلف به عنوان نامزد و اثر تقدیرشده و برنده اعلام شده‌اند. اما این‌ها مهم نیست. مهم این است که او مثل یک مورچه‌ی کارگر مدام می‌نویسد و فکر می‌کند.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : امیر حسین صباحی فر

سلام. این کتاب شبیه کدوم کتاب هاتون هست؟

سلام. تو حال و هوای تام گیتس و ریکی پرنده.
کاربر مهمان : mia

عالی بود فقط حیف که 2 جلد کتاب بود

کاربر مهمان : مریا

سلام اگنس کی بود و در کدام قسمت کتاب آمده بود

سلام. راستش یادمان نیست :)
کاربر مهمان : یکتا ارزانی پور

سلام من در شهر اهواز زندگی می کنم متاسفانه دیگر کتاب بدبیاری فردی تنگز چاپ نمی شود چرا؟ مگه انتشارش متوقف کردین؟

سلام. کتاب بدبیاری‌های فردی تنگلز چاپ می‌شود. اگر کسی به شما گفته چاپش متوقف شده، اشتباه کرده. از کتاب‌فروشی‌های بزرگ مانند رشد اهواز به‌راحتی می‌توانید آن را تهیه کنید.
کاربر مهمان : پریسا

عالی بود آیا این کتاب فقط 2جلد دارد؟

ممنون. بله، فعلا دو جلد بیشتر ندارد.
کاربر مهمان : سروش

سلام. اقای برادی کلا چیکاره است و همینطور اقای پیلیک ؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون

سلام. آقای برادی معلم فردی این‌ها هست. آقای پیلیک هم بابای یکی از هم‌کلاسی‌های فردی به نام اگنس است.
کاربر مهمان : شایان آراسته

سلام. من یک نویسنده هستم.12سال دارم.اسم کتابم هست:ماجراهای کله پنیر.شما چاپش میکنید؟

سلام شایان جان. ببین تو قانون ایران، چاپ یک کتاب از نویسنده یا مترجم زیر ۱۸ سال ممنوعه برای ناشرها. ما پیشنهاد می‌کنیم شما اول کارهاتون رو برای نشریه‌های مخصوص کودک و نوجوان بفرستید (مثل عروسک سخنگو و سروش نوجوان) و به امید خدا در آینده بتونیم با هم همکاری کنیم.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی