انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

باران سنگ

نویسنده : فرانتس هولر
تعداد صفحات : 228
گروه سنی : جوان
قیمت : 24000 تومان
قلب کاتارینا آرام نداشت. چون باید طبق نظر یکی از بالایی‌ها، پایین‌‌دَرّه را تخلیه می‌کردند. و پایین‌‌‌دَرّه هم یک جای موهوم نبود، بلکه همان‌جایی بود که در آن اقامت داشتند و ساکنانش هم یک مشت آدم موهوم نبودند، بلکه خود او بود و مادر و پدر و آنا و رگولا و یاکوب و کاسپار و رینرها، و یاگلی‌بالایی و یاگلی‌پایینی، و الزبت پیر و الزبت جوان با غمبادش و تمام فوج بچه‌هایی که توی هر خانه چندتایی ازشان بود و حتی خواهرکوچولوی نورسیده‌اش هم یکی از اهالی آنجا بود، چه اسمش را اویفمیا می‌گذاشتند چه ورنلی...
بیشتر بدانید!
«باران سنگ» از آثار مطرح و خواندنیِ هولر در زمینه‌ی رمان و داستان بلند است. داستانی با پس‌زمینه‌ای واقعی در روستاهای دامنه‌ی آلپ و ماجرای خانواده‌ای در بخش الم سوئیس. قرار است خانواده صاحب فرزند تازه‌ای شوند، بنابراین والدینشان، دختربچه‌ی قهرمان داستان را همراه برادرش نزد مادربزرگشان به دهکده‌ی مجاور می‌فرستند. توصیف طبیعت بکر سوئیس در دامنه‌ی کوه‌های آلپ و تاریخ، افسانه و واقعیت در این داستان پْرکشش با چنان مهارتی در هم آمیخته‌اند که خواننده تعجب نمی‌کند سرانجام قهرمان رمان به پختگی خاصی برسد و راوی دردها و شادی‌های خانواده و اهالی آنجا شود. با آنکه سیر روایت تند و شتاب‌ناک است، اما قدرت بیان و عینیت‌گرایی نویسنده با لحن طنزآمیز و شوخ‌طبعی خاصش، به او جایگاهی ویژه و صدایی یگانه در ادبیات امروز آلمانی‌زبانِ سوئیس بخشیده است.
پدید آورندگان
فرانتس هولر
فرانتس هولر
فرانتس هولر، نویسنده‌ی معاصر سوئیسی در سال ۱۹۴۳در شهر بیل به دنیا آمد. در زوریخ ادبیات آلمانی و رومی خواند. او نویسنده، ترانه‌پرداز، نمایشنامه‌نویس، رمان‌نویس کودکان و بزرگسالان و کوهنورد قهاری است که تاکنون بیش از پنجاه اثر در زمینه‌ی داستان کوتاه، رمان، داستان کودک و نوجوان و ترانه و شعر منتشر کرده است. هولر زبانی طنز، ساده و جذاب دارد. او تاکنون به خاطر آثارش ده‌ها جایزه دریافت کرده و اکنون در سوئیس زندگی می‌کند. او همه‌چیز را دست‌مایه‌ی داستان می‌کند: امور بسیار پیش‌پاافتاده‌ی روزمره، شخصیت‌های افسانه‌ای و کارتونی، حماقت‌های عادی بشری، دستاوردهای جدید فن‌آوری، رسانه‌های عصر دیجیتال، حیوانات، باورهای عامه و …خودش در توضیح کوتاهی لا‌به‌لای داستان‌هایش می‌نویسد: همه صاحب تخیل هستند، فقط لازمش ندارند. برای واداشتن مردم به استفاده از تخیل‌شان، گاهی روی صحنه، از تماشاگران می‌خواهم عنوان داستانی را بگویند. پس از چند لحظه، از آن‌ها می‌خواهم داستان را تعریف کنند، یکی یک جمله پیشنهاد می‌دهد، دیگری جمله‌ی دیگر و ... داستان را همان‌وقت تایپ می‌کنم و کپیِ آن را به تماشاگران می‌دهم تا با خود به خانه ببرند. برخی از داستان‌هایم حاصل آفرینش جمعی بزرگسالان و کودکان است.
علی عبداللهی
علی عبداللهی
علی عبداللهی (شاعر، مترجم، پژوهشگر و مدرس پیشین دانشگاه) روزِ دهم فروردین سال ۱۳۴۷ در خراسان جنوبی، شهر بيرجند، روستای سیوجان به دنیا آمد. او کارشناس ارشد زبان و ادبیات آلمانی است که به خاطر ترجمه‌هایش چند بورسیه‌ی تحصیلی در آلمان و سوئیس گذرانده. هفت مجموعه شعر دارد و بیش از نود ترجمه در زمینه‌های ادبیات آلمان و جهان(شعر و نثر) فلسفه، علوم تربیتی و ادبیات کودکان و نوجوانان از فارسی به آلمانی و از آلمانی به فارسی در ایران و آلمان منتشر کرده است. کتاب‌های آهوجان مهمان ماست از ارسكين كالدول؛ جيم دكمه و لوكاس لوكوموتيوران؛ جيم دكمه و سيزده قلوهای وحشی از ميشاييل انده؛ سفرهای گاليور به روايت اريش كستنر؛ یک جفت چکمه برای هزارپا از فرانتس هولر برخی از آثار ترجمه‌ی او برای کودکان و نوجوانان است. علی عبداللهی از دوستان نزدیک فرانتس هولر، نویسنده‌ی باران سنگ است و در تمام مراحل ترجمه‌ی کتاب با وی در ارتباط بوده است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : امیر محمد زیارئ

سلام هوپا جونم این کتاب خیلی جالبه نیشه لطفا کتاب های بیشتری از آقای فرانتس هولر در نشرتون منتشر کنین ؟ ممنون

سلام دوست عزیزمون. ممنون از شما. خوشحالیم که دوستش داشتید. پیشنهاد خوبتون حتما منتقل می‌شود.
کاربر مهمان : ۷۹۷

باحاله

پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی