انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

بئا تورمو

تصویرگر
بد نیست بدانی که بئا تورمو...

خودش هم یک عالمه اسم مستعار داشت که هم‌کلاسی‌هایش برای مسخره‌کردن قدوقواره‌اش رویش گذاشته بودند، اما یاد گرفت از خودش دفاع کند و خودش را توی نقاشی‌هایش شکل ابرقهرمانی بکشد که ساندویچ می‌خورد و آدم‌بدها را شکست می‌دهد. حالا عینک ته‌استکانی می‌زند. یک گربه دارد، ولی بهش اجازه نمی‌دهد توی فضا پرواز کند. یک شعبده‌باز را هم می‌شناسد که فقط می‌تواند مداد خودش را ناپدید کند.

بئا تورمو در سال ۱۹۸۵ در شهر لوگرنیوی اسپانیا به دنیا آمد، اما الان یک جایی توی بارسلونا زندگی می‌کند. او برای کتاب‌های کودک نقاشی می‌کشد و دنیای کتاب‌ها را پر از شوخی و طنز می‌کند.

کتاب‌های بئا تورمو

زندگی پنهان ربکا

زندگی پنهان ربکا

,مشاورهای مدرسه شبیه مشاورهای توی تلویزیون نیستند. توی مدرسه خبری از کاناپه‌ی راحتی نیست که آدم رویش ولو شود. مشاورهای مدرسه پیپ نمی‌کشند و اجازه نمی‌دهند هرقدر می‌خواهی، حرف بزنی و بعد بگویند «خب وقت تمومه. تا ترم بعد خداحافظ». بیشتر وقتشان را به سوال‌کردن ازت می‌گذرانند و یک عالمه جواب ازت می‌خواهند و یک عالمه نصیحت می‌کنند که آویزه‌ی گوشَت کنی. به همین خاطر وقتی فهمیدم لیان خیال دارد من را به مشاور مدرسه‌ی چهارمم معرفی کند، از خوش‌حالی نپریدم بالا. آن روز صبح بابا من را مثل آن موقع‌ها که بچه بودم، برد مدرسه. اما گاو‌ها هیچ‌وقت دلشان نمی‌خواهد بروند قصابی، حتی اگر روی دست ببرندشان. برای همین، وقتی راه دفتر مشاور را نشانمان دادند، کلی وول خوردم تا از دست بابا خلاص شوم.
بیشتر بخوانید!