انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

ایلا، نگهبان باغ وحش

نویسنده : زهرا فردشاد
تصویرگر : بهاره نیاورانی
تعداد صفحات : 91
گروه سنی : ۹ تا ۱۲ سال
قیمت : 8000 تومان
مادرم ساکمان را تَرک دوچرخه می‌بندد و فریاد می‌زند: «ایلا نترس، عجله کن. وقت نداریم. بدو درِ قفس آهوها و قرد و پرنده‌ها رو باز کن، باید فراری‌شون بدیم.»

تا درِ قفس‌ها را باز می‌کنم، همه‌ی حیوان‌ها بیرون می‌دوند. اما گوزنم روی زمین خوابیده و نمی‌تواند تکان بخورد. گردنش را ناز می‌کنم و با گریه می‌گویم: «بلند شو فرار کن. بعثی‌ها دارن می‌رسن.»

تکان نمی‌خورد. فریاد می‌زنم: «بلند شو، اگه بلند نشی نمی‌برمت مدرسه‌ها … پاشو، پاشو.»

آرام‌آرام نفس می‌کشد و فقط شکم بزرگش بالا و پایین می‌شود.

مادرم فریاد می‌زند: «ایلا کجایی؟ زود باش دارن می‌رسن.»

داد می‌زنم: «مامان گوزن نمی‌تونه بلند شه!»

بیشتر بدانید!
ایلا، نگهبان باغ‌وحش از سیاهی و رنج جنگ می‌گوید. داستان پسربچه‌ای کوچک با تخیلی درخشان که امیدش را هیچ‌وقت از دست نمی‌دهد. با همه‌ی عشقی که به حیوانات دارد، در گیر و دار جنگ برای نجات آن‌ها تلاش می‌کند… این داستان آن سیاهی و تباهی را که از جنگ حاصل می‌شود، عینی و ملموس به مخاطب کودکش نشان می‌دهد تا روشنی صلح و دوستی را به‌خوبی دریابد. مهربانی، کمک به خانواده، هم‌نوعان و کمک به هر موجودی که نفس می‌کشد حتی اگر حیوان باشد، از آموزه‌های این داستان به کودکان است. این کتاب یکی از نامزدهای نهایی جایزه‌ی پانزدهمین جشنواره‌ی کتاب‌های رشد شد.
پدید آورندگان
زهرا فردشاد
زهرا فردشاد
زهرا فردشاد در سال 1350 متولد شد. او دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی مدیریت و برنامه‌ریزی آموزشی و از اعضای انجمن انگشت جادویی شیراز است. فعالیت هنری خود را در سال 1376 با گویندگی رادیو و تلویزیون فارس آغاز کرد و در سال 1383 با عضویت در انجمن داستان کودک و نوجوان شیراز به جرگه‌ی ادبیات کودک پیوست. از جمله آثار او می‌توان به متولد محله‌ی سه‌انگشتی‌ها و مار پاپتی اشاره کرد.
بهاره نیاورانی
بهاره نیاورانی
بهاره نیاورانی در سال 1364 متولد شد. او کارشناس رشته‌ی نقاشی از دانشگاه الزهرا و فارغ‌التحصیل رشته‌ی تصویر‌سازی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه هنر تهران است. سال‌ها با نشریات مختلفی همچون یکی بود، یکی نبود، مجله نارنگی و... همکاری داشته و تاکنون چندین نمایشگاه از آثارش در داخل و خارج کشور برگزار شده. بهاره نیاورانی تصویر‌سازی‌های کتاب فکر من راست راستکی گم شده را نیز به عهده داشته که در سال 1394 توسط انتشارات علمی و فرهنگی به چاپ رسیده است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : آیلا زینال نژاد

هوپا حداقل کتابایی که چاپ تمومن رو الکتریکی بذار 🙃🙃🙃🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

چشم. پیشنهادتون منتقل می‌شود.
کاربر مهمان : مگه مهمه؟

چرا این 4 کتاب حتی در هوپا مارکت صفحه هم ندارند ایلا نگهبان باغ وحش خاطرات یک سرتق پسر امپراطور یونجه برها قصر نه پنجره آیا کتاب دیگه ای هم هست که حتی صفحه ای در هوپا مارکت نداشته باشند

سلام. این کتاب‌ها چاپ تمومن. اگر تجدید چاپ بشن صفحه‌شون هم ساخته می‌شه حتما.
کاربر مهمان : بهراد بینش

سلام. دوستم این کتاب رو خوند و بهم خبر داد چون من که از حیوونا خوشم میاد این کتاب رو بگیرم. من دودل شدم بگیرمش یا نه. اخه انگار زیاد طنز یا ماجراجویی نیس. من عاشق طنز وماجراجویی ام تو ژانر ها. کتابای کم صفحه هم زیاد دوست ندارم. من موندم بگیرمش یا نه. شما اگه از این اطلاعات چیزی دستگیرتون شد به منم اطلاع بدین.

سلام. با توجه به چیزهایی که گفتید، احتمالاً از این کتاب خوشتان نخواهد آمد.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی