انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

اسرار کاخ مارمولک‌زده

تصویرگر : توماس ایخو
مترجم : سعید متین
تعداد صفحات : 200
گروه سنی : ۹ تا ۱۳ سال
قیمت : 30000 تومان
جادوگر پیر با اشتیاق از دور به پسرک سلام کرد و گفت: «آه، اینجا بودی؟ باید تصورش را می‌کردم! خیلی وقت است دارم دنبالت می‌گردم.»

مهوت آستین‌های ردای سیاهش را تا زده بود و با گام‌های بلند از سربالایی به‌طرف شاه‌پور می‌آمد. شاه‌پور با نگرانی از خودش پرسید: «چرا دنبال من می‌گشته؟» از وقتی کوچک بود، به‌محض اینکه مهوت نزدیک می‌شد، سعی می‌کرد فلنگ را ببندد. می‌ترسید در حضور او خشکش بزند و نداند چه بگوید. سخت است حرف‌زدن جلوی کسی که اگر از حرف‌هایت خوشش نیاید، تبدیلت می‌کند به قورباغه.

بیشتر بدانید!
می‌دانید دروغ‌ها کجا زندگی می‌کنند؟

جایی هست که دروغ‌ها تبدیل به واقعیت شوند و برای آدم دردسر درست کنند؟

چطور می‌شود سر از سرزمین دروغ درآورد؟

شاه‌پور جواب این سوال‌ها را ‌خوب می‌داند، بعد از اینکه سفر پرهیجانش را به سرزمین اسرارآمیز دروغ آغاز کرد با هزارویک جور موجود شگفت‌انگیز و ماجرای باورنکردنی روبه‌رو شد. او فهمید که دروغ‌های ریز و درشتی که مردم می‌گویند، تا چه اندازه ممکن است خطرآفرین و مشکل‌ساز باشند.

پدید آورندگان
کاتالینا گُنسالِس بیلار
کاتالینا گُنسالِس بیلار
کاتالینا گنسالِس بچه‌ی سوم خانواده است. دو تا خواهر کوچک‌تر از خودش دارد که وقتی بچه بودند، خیلی دوست داشتند یکی برایشان قصه تعریف کند. این شد که کاتالینا شروع کرد از خودش قصه‌ساختن و برای آن‌ها تعریف‌کردن. نوشتن را از هر کاری بیشتر دوست دارد. برای همین، همه‌جا خودکار می‌گذارد: توی کیفش،‌ روی میزش، توی جیبش... تازه، یک دفترچه‌خاطرات و کلی دفترچه‌یادداشت هم دارد. توی این دفترچه‌ها، هم اتفاق‌هایی را که برایش می‌افتد، می‌نویسد و هم فکرها و ایده‌هایی که برای داستان‌های جدید به ذهنش می‌رسد. اسرار کاخ مارمولک‌زده را توی خانه‌ی مادرش نوشت؛ خانه‌ای با باغچه‌ای پر از گل و درخت کاج که قبلاً مال پدربزرگ و مادربزرگش بوده. بعضی وقت‌ها دیگر نمی‌دانست داستان را چه‌کارش کند. فکر می‌کرد قصه‌ی تماهش و دومناو و ببری هیچ‌وقت به سر نمی‌رسد، ولی آخرسر فهمید قضیه این است که اصلاً داستان آن‌ها تمام نمی‌شود. کاتالینا گنسالِس سال ۱۹۷۶ توی شهر آلباسته‌ی اسپانیا به دنیا آمد. همان‌جا کنار ساحل مدیترانه بزرگ شد و مردم‌شناسی و تاریخ و جغرافی خواند، منتها خیلی زود متوجه شد که کارش نوشتن است. داستان‌های کوتاه و بلند مختلفی نوشته و با مجله‌های ادبی جورواجوری کار کرده. سال ۲۰۱۲ به‌خاطر کتاب اسرار کاخ مارمولک‌زده جایزه‌ی کشتی بخار برای بهترین کتاب کودک سال را گرفت.
توماس ایخو
توماس ایخو
توماس ایخو مدرسه که می‌رفت، نه به‌خاطر نقاشی‌هایش، بلکه به‌خاطر نوشته‌هایش مطرح بود. از همان موقع‌ها به شعر و داستان و افسانه علاقه داشت. هنوز هم روی افسانه‌ها کار می‌کند، چون عاشق جادو و رمزوراز است. از نوجوانی طراحی را شروع کرد. از آن موقع تا حالا مرتب به این کار ادامه داده. به‌نظرش طراحی یک جور داستان‌گفتن است که نیاز به کمی تلاش و کلی تخیل دارد. توماس ایخو سال ۱۹۷۴ در سالامانکای اسپانیا به دنیا آمد. رشته‌ی ارتباطات خوانده و استاد دانشگاه است. از سال ۱۹۹۵ می‌نویسد و تصویرگری می‌کند. تا حالا بیش از پنجاه جلد کتاب تصویرگری کرده، هم برای بچه‌ها و هم برای بزرگ‌ترها. اگر دوست داری با کارهایش بیشتر آشنا شوی، یک سر به وبگاهش بزن: www.tomashijo.com
سعید متین
سعید متین
سعید متین متولد ۱۳۶۵ است و در دو رشته‌ی زبان و ادبیات اسپانیایی و فرهنگ و زبان‌های باستانی ایران تحصیل کرده است. از همان بچگی بیشتر وقت‌ها سرش توی کتاب بود؛ شاید چون پدرش معلم است. البته اولش کتاب‌های پدرش را فقط خط‌خطی می‌کرد؛ ولی کم‌کم به این نتیجه رسید که بهتر است به‌جای خط‌خطی کردن، توی کتاب‌ها‌ نقاشی بکشد.‌ الان هم به‌غیر از کتاب‌خواندن و ترجمه کردن، سرش با نوشتن، طراحی، نقاشی و یادگیری زبان‌های گوناگون گرم است و به تمام این کارها علاقه دارد.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : هوپایی

سلام میشه کتاب هایی که پر تصویر و خنده دار و از طرف خود شخصیت اصلی داستان تعریف شده باشه (مثل تام گیتس) به من معرفی کنید؟

سلام دوست خوبمون. لوتا پیترمن، پنی قشقرق، ماکاموشی...
کاربر مهمان : سپهر مصطفایی فرد

عاللللللییی هستش

ممنون. خوشحالیم که دوستش داشتید.
کاربر مهمان : جمیله عادلی

قیمت این کتاب 30/000 هزار تومان می باشد؟

بله.
کاربر مهمان : جمیله عدلی

کتاب عالی ای است من خیلی این کتاب را دوست دارم.

کاربر مهمان : سهیل

این مجموعه است یا یک رمان من 14ساله هستم این کتاب به دردم میخورد یا نه

رمان است و بعید است به دردتان بخورد، چون کمی کودکانه است. مگر اینکه از داستان‌های کودکانه به طور خاص خوشتان بیاید (مثلاً ما هم با اینکه سی ساله و این‌ها هستیم از این جور داستان‌ها خوشمان می‌آید). بهتر است چند صفحه از کتاب را ببینید (از پی‌دی‌اف نمونه‌ای که گذاشته‌ایم) و ببینید آیا سبک کتاب را دوست دارید یا نه.
کاربر مهمان : ۰

این کتاب فردا در نمایشگاه هرمزگان می آید ؟

متأسفانه وزارت ارشاد نمایشگاه هرمزگان را برخلاف برنامه‌ی قبلی که قرار بود اوایل بهمن برگزار کند، دیگر برگزار نمی‌کند. گفته‌اند شاید آخرهای اسفند برگزار شود. اگر برگزار شود ما هم شرکت می‌کنیم و این کتاب هم حتماً در نمایشگاه هست. البته به زودی در سراسر کشور هم پخش می‌شود و می‌توانید از کتاب‌فروشی‌های شهرتان هم آن را بخرید.
کاربر مهمان : الیا مهدی پور

این کتاب و کتاب جاسوس سیبیل زورویی کی میان؟

تا پایان دی می‌آیند.