انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

استر گارسیا

تصویرگر
اِستِر گارسیا در میان جنگلی از کتاب و بیشه‌ای از قلم، توی خانواده‌ای نه‌چندان عادی به دنیا آمد. با اشتیاق کتاب می‌خواند و پرانرژی بازی می‌کرد و بهترین پرستارهای جهان را داشت: مامان‌بزرگ و بابابزرگش.

وقتی بچه بود، بیش از هرچیز دوست داشت حیوان‌ها را نقاشی کند و درباره‌ی عادت‌هایشان مطالعه کند، کاری که هنوز هم می‌کند. آب‌رنگ، رنگ‌وروغن و مدادرنگی تکنیک‌های مورد علاقه‌اش برای نقاشی است. با این‌ها و با یک قطب‌نما رفت سالامانکا تا هنرهای زیبا بخواند و بعد از پنج سال کاوش میان بوم نقاشی و کاغذها و حیات‌وحش، تصمیم گرفت تصویرگر شود.

هر روزی که می‌گذرد، بیشتر دوست دارد به جاهای جدید سفر کند، ناشناخته‌ها را بشناسد، قدر بوها و رنگ‌ها و مزه‌های جدید را بداند و همه‌ی آن‌ها را توی تصویرهایش ترکیب کند و این‌طوری بتواند به دنیای دیگری نزدیک شود.

کتاب‌های استر گارسیا

لِیدی اِسکارلِت و داستان شگفت‌انگیز شیری که پرستار بچه شد

لِیدی اِسکارلِت و داستان شگفت‌انگیز شیری که پرستار بچه شد

,من و برادرم فکر می‌کردیم بابابزرگ یک مقدار عقب‌مانده است. هیچ بابابزرگ یا مامان‌بزرگ عاقلی به نوه‌هایش همچین دستورهایی نمی‌داد! پدربزرگ‌ها می‌گذارند تا دیروقت تلویزیون تماشا کنی. اگر قبل از شام شکلات بخوری، عین خیالشان هم نیست و اگر صبح یادت رفته باشد صورتت را بشویی، انگشتشان را با آب‌دهن خیس می‌کنند و قیِ چشمت را می‌گیرند و قبل از آنکه بخواهی بروی مدرسه، لکه‌های جامانده از صبحانه را از روی لب‌ولوچه‌ات پاک می‌کنند. پدربزرگ‌ها باید این‌جوری رفتار کنند! همین و بس! فکر کنم بابابزرگِ ما هیچ‌کدام از این‌ها را بلد نبود...
بیشتر بخوانید!