مرا به خاطر بسپار فراموشی رمز عبور
انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

از دوازده انگشت نکبتی‌اش

نویسنده : اعظم مهدوی
تعداد صفحات : 197
گروه سنی : ۱۵ تا ۲۰ سال
قیمت : 28000 تومان
متنفرم از خِرت‌خِرت پفک‌خوردنت روی آن مبل و صدای بلند سریال‌های آشغالی که می‌بینی و اینکه حتی نمی‌پرسی من کجام. حتماً فکر می‌کنی به قول خودت کَپه‌ی مرگم را گذاشته‌ام و ریخت نکبتم را نمی‌بینی. می‌دانم وقتی بیایی و نامه‌ام را بخوانی سرت از درد منفجر می‌شود. برای همین قرص‌های مُسکِنت و چای گل‌گاوزبان را برمی‌دارم. همه را خالی می‌کنم تو چاه توالت. خواستی از آنجا بردار. خوشحالم این‌قدر فضولی که بیایی ببینی این کاغذ چیست روی تلویزیون. خود حواس‌پرتت هم نبینی، پسرهای تُخست حتماً برش می‌دارند و با صدای بلند آن را می‌خوانند. پس خیالم راحت است که حرف‌هایم را می‌شنوی.
بیشتر بدانید!
آوای سیزده ساله، کله‌شق و یک‌دنده و بی‌ادب است. البته خودش اصرار دارد که بی‌ادب به نظر برسد. کله‌شق است چون از خانه فرار کرده. یک‌دنده است، باز هم چون از خانه فرار کرده و بی‌ادب است چون فکر می‌کند بی‌ادب بودن یعنی باحال و قوی بودن.

اما فقط این‌ها هم نیست. کسی که به او جرأت فرار داده خانم خپل است. خانم خپل با آن خانوم لیفی‌اش. همان که توی عکس بچگی‌های آوا هست. و با آن همه انگشتش! آوا خودش می‌گوید. می‌گوید اگر خپل را نمی‌دید شاید هیچ‌وقت از خانه فرار نمی‌کرد. آوا به دنبال خانم خپل به جست‌و‌جوی چیزی می‌رود و در نهایت شاید از جایی دیگر سردربیاورد. مثل سفر کریستف کلمپ که برای کشف شرق رفت و در عوض غرب را کشف کرد.

پدید آورندگان
اعظم مهدوی
اعظم مهدوی
هنوز هم که هنوز است، فکر می‌کنم نویسنده‌های بزرگ دنیا باحال‌ترین و حواس‌پرت‌ترین آدم‌های روی زمین هستند. امیدوارم در مورد من هم یک روز بگویند خیلی حواس‌پرت و باحال بود. *** اعظم مهدوی، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک است. البته خودش بیشتر وقت‌ها می‌گوید نویسنده هستم. چند تا از کتاب‌هایش در جشنوارهای مختلف به عنوان نامزد و اثر تقدیرشده و برنده اعلام شده‌اند. اما این‌ها مهم نیست. مهم این است که او مثل یک مورچه‌ی کارگر مدام می‌نویسد و فکر می‌کند.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
ثبت نظر از طریق حساب کاربری
کاربر مهمان : سینا

یک کتاب بی ادبی. چه اصراری هست به این حجم از بی ادبی واقعا؟ : (

خب اگر شخصیتی در داستانی بی‌ادب باشد، باید هم از کلمات بی‌ادبانه استفاده کند. نمی‌شود که آدم بی‌ادب مثل آدم باادب حرف بزند.
کاربر مهمان : صبا

سلام من این کتاب خیلی دوسش داشتم واقعا عالی بود و برای کسانیکه روحیه ی حساسی دارند توصیه نمیکنم ولی من که16 سالمه خیلی جذبش شدم و امیدوارم خانم اعظم مهدوی به نویسندگیشون ادامه بدهند و مارا با ادامه این داستان خوشحال کنند بسیار ممنونم از نشر خوب هوپا که یه همچین کتاب هایی را برای ما نوجوانان کشورش چاپ میکنه تا بلکه درصد کتابخوان های ایرانی هر روز بالا بالا تر برود با یه همچین انتشارات خوبی به ویژه در سنین ما لطفا چند تا کتاب از همین نوع بهم معرفی کنید ممنون

فکر کنیم از کتاب‌های «سنجاب‌ماهی عزیز»، «اپل و رین» و «وزن آب» هم خوشتان بیاید.
کاربر مهمان : فارس ربیعی

من ۱۳ سالمه میشه این کتاب رو بخونم.

به سابقه‌ی کتاب‌خواندنتان ربط دارد. ممکن است بخش‌هایی از کتاب را متوجه نشوید. بهتر است از پدر و مادر یا معلمتان که شما را بیشتر می‌شناسد راهنمایی بگیرید.
کاربر مهمان : Reyhaneh

یکی از قشنگ ترین کتاب هایی بود که خوندم از وقتی که خریدمش فقط ۱ روز طول کشید تا تمامش کنم چون واقعا ادمو جذب میکرد مرسی از هوپا واسه انتشار این کتاب های خوب و مرسی از خانوم اعظم مهدوی ♡

کاربر مهمان : ماکان

کتابای خارجیتون سانسور شدست.؟مث کتاب کرکس یا تام گیتس یا ریکی پرندع؟

متأسفانه همه‌ی کتاب‌ها در ایران تغییراتی می‌کنند تا مجوز چاپ بگیرند. البته ما اگر تغییرات به خط اصلی داستان لطمه بزند، اصلاً کتاب را چاپ نمی‌کنیم. تغییرات را هم به ناشر خارجی اطلاع می‌دهیم و اگر خود نویسنده اجازه داد، ما آن‌ها را در کتاب تغییر می‌دهیم.
کاربر مهمان : 1384

سلام من وقتی کتاب رو گرفتم، روش نوشته بود 12سالل تا 22 سال.وقتی هم خوندم تاثیرات منفی زیادی روم گذاشت. اما اینجا نوشته بالای 15 سال!!!

سلام. اشتباه ما بوده، عذر می‌خواهیم. در چاپ‌های بعدی اصلاح می‌شوند. البته ۱۲ سال در نوار گروه سنی در رنگ سفید است، یعنی نباید آن را در نظر بگیرید و عدد بعدی شروع گروه سنی است.
کاربر مهمان : پری

محشر است من فوق العاده دوستش دارم و شخصیت مورد علاقه ام هم خپل است

کاربر مهمان : سارا

سلام . من چند تا از کتاب های طنز ایرانی تون رو خوندم و متاسفانه کلمات بیتربیتی زیاد داره . به نظرم یه نظارتی داشته باشید یعنی در واقع به نویسنده های طنز نویستون بگید که کلمات بیتربیتی یک نوشته رو تبدیل به طنز نمی کنه . این رو می خوام برای یکی دیگه از انتشاراتی ها هم بنویسم چون ظاهرا متاسفانه یه عده از نویسنده ها فکر میکنن استفاده از کلمات بی ادبی باعث بامزه شدن داستان میشه. ممنون

سلام. ممنون. نظرتان را به بخش تألیف انتقال خواهیم داد. البته باید در نظر داشته باشید که کلمات خاص لزوماً برای ایجاد طنز نیست. اگر قرار باشد داستان یک شخصیت را واقعی نشان بدهد، باید زبان مخصوص آن شخصیت را هم استفاده کند. اگر یکی از شخصیت‌های داستان بی‌تربیت باشد، خب خود به خود کلمات بی‌تربیتی از دهانش خارج می‌شود. اگر کلمات خوب بگوید که دیگر بی‌تربیت نیست و تفاوتش با آدم‌های باتربیت چگونه مشخص می‌شود؟
کاربر مهمان : رز

عالللللللللللللیییییییییییییییییییییبب👏👏👌وباحالللللللللللل😍😍😍😍

کاربر مهمان : يلدا جواني

سلام !من يلدا هستم و ميخواستم بگم وقتي توي فروشگاه شهر كتاب،اصفهان،ميخواستم اين كتاب رو بخرم،چون نويسندش ايراني بود يكمي شك داشتم.فقط بخاطر اينكه نويسندش ايراني بود!اخه هر بار كه يه كتاب ايراني ميخرم اينقدر چرته ك نگو. اخر كتاب رو خريدم.همين امروزم تمومش كردم.خانوم مهدوي،شما موفق شديد!چون بنظرم شما ي نويسنده باحاليد!!!!كتاب رو خعععلي دوست داشتم و باعث شد كل ٢٠٠صفحه رو توي ٣ ساعت تموم كنم.خييلي خوشم اومد و الانم ب يكي دوستام قرض دادم بقيه هم تو صف هستن!ي چيزي ميخواستم بگم،اوا خيلي بيتربيته!ازش متنفرم!چجوري دلش اومد با خپل اينجوري رفتار كنه؟من عااااشق خپلم و تند و تند كتاب رو خوندم تا ببينم پيش خپل ميمونه يا ن كه خداروشكر موند اما اميدوارم درست باهاش رفتار كنه!اونجايي كه خپل رفته بود پشت شاخه ها و ميلرزيد و اوا هم استفراغ كرد،نزديك بود اشكم در بياد،دلم خيييلي براي خپل سوخت.خانوم مهدوي به خپل بگيد من خيلي دوست دارم،به مامان اوا و بچه هاش و شوهرش بگيد ازش متنفرم،به اوا بگيد رفتارشو با خپل عوض كنه و به سعيد هم بگيد بچه بهمن نكشه!به اون پري عوضي هم بگيد بره گم بشه!اناهيتا مافي هم كه ديگه كلا رواني بود اميدي بهش نيست!به هر حال ممنون اين اولين كتاب ايراني بود كه عااااااشقش شدم❤️❤️❤️اميدوارم اخريش نباشه.خيلي دوست داشتم با خودتون حرف بزنم ولي هرچي گشتم ايميلتون رو نزده بودم،خيلي خوشحال ميشم خودتون به من پيام بديد😍ممنون ايميلم:yalda.javani.apple@gmail.com

سلام یلدا جان. نظرت را بسیار دوست داشتیم و خوشحالیم که کتاب ما را دختر کتاب‌خوان و پرانرژی‌ای مثل شما این‌قدر دوست داشته است. بهترین هدیه بود نظرت در این سال نو. به خانم مهدوی هم نظرت را اطلاع داده‌ایم و حتما خودشان با شما تماس خواهند گرفت.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی