انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

آندرس گِررو

تصویرگر
آندرس گِررو در سال ۱۹۵۸ در تروخیوی اسپانیا به دنیا آمده. به‌جز تصویرگری، دستی هم در نوشتن دارد و برای بچه‌ها کتاب می‌نویسد. خودش می‌گوید عشق به دنیای کتاب را مدیون خانواده‌اش است، مخصوصاً مادربزرگش که همیشه برای آندرس‌کوچولو داستان می‌خواند. تا امروز کتاب‌های بسیاری نوشته یا تصویرگری کرده و در سال ۲۰۰۹ برنده‌ی جایزه‌ی ملی تصویرگری برای کتاب کودک اسپانیا شده ‌است.

کتاب‌های آندرس گِررو

فروشی‌ها 4/ یک عدد بهترین دوست به‌فروش می‌رسد

فروشی‌ها 4/ یک عدد بهترین دوست به‌فروش می‌رسد

,برای کسانی که او را نمی‌شناسند بگویم که نورا بهترین دوست من است. درضمن باهوش‌ترین و تودل‌بروترین دختر جهان هم هست. وقتی کوچک بود مادرش او را گذاشت و رفت. پدرش مجری فوق‌العاده معروف تلویزیون، مارتین گالان است که الان در شبکه‌ی کوتره تی‌وی با مسابقه‌ی «مرغ و خروس، بخوان یا بسوز» به موفقیت دیگری رسیده است. توی کلاس ما هیچ‌کس نیست که حتی یک هفته این برنامه را از دست بدهد؛ مخصوصاً آخرش را که اعضای هیأت داوران، خیلی عصبانی به‌سمت شرکت‌کننده‌هایی که بدتر از همه آواز خوانده‌اند، تخم‌مرغ گندیده پرتاب می‌کنند و با داد و هوار به آن‌ها بد‌وبیراه می‌گویند. چه باحال! شرکت‌کننده‌های بیچاره آخرش آن‌قدر چرب‌وچیل و کروکثیف می‌شوند که انگار افتاده‌اند توی آشغالدانی. حال آدم به‌هم می‌خورد.
بیشتر بخوانید!
فروشی‌ها 3/ یک عدد نخودی به‌فروش می‌رسد

فروشی‌ها 3/ یک عدد نخودی به‌فروش می‌رسد

,وقتی نخودی داشت تخم‌مرغ آپ‌پزش را با نان‌ریزه می‌خورد، مامان یک‌دفعه به بابا گفت: «تصمیم گرفته‌ام توی کتابکودیل بخشی برای کتاب‌های دست‌دوم راه بیندازم!» پدرم لبخند زد، نخودی مثل اینکه تازه خبر خوبی بهش داده باشند، دست زد و من مثل سنگ خشکم زد. توضیح اول: نخودی برادر من است. پیداست که اسم واقعی‌اش این نیست؛ ولی از بچگی گردالو و چروکیده بود و من این‌جوری صداش کردم. خیلی‌ها هستند که به‌خیالشان اسم واقعی‌اش یک راز است…
بیشتر بخوانید!
فروشی‌ها 1/ یک عدد مامان به‌فروش می‌رسد

فروشی‌ها 1/ یک عدد مامان به‌فروش می‌رسد

,مشق‌هایت را بنویس! اتاقت را جمع‌و جور کن! سبزی بخور! … هر قدر سبک‌سنگین می‌کنم، راه دیگری به ذهنم نمی‌رسد: مامانم را می‌فروشم!
بیشتر بخوانید!
فروشی‌ها 2/ یک عدد بابا به‌فروش می‌رسد

فروشی‌ها 2/ یک عدد بابا به‌فروش می‌رسد

,جمعه‌شب‌ها، پدر اسکار پیش ما می‌ماند و کارهای عقب‌افتاده‌ی خانه را انجام می‌دهد. بعضی وقت‌ها اتو یا خیاطی می‌کند. خیاطی‌اش هم انصافاً خوب است! یا همین‌طور که رادیو گوش می‌دهد، شام را آماده می‌کند. خیلی کیف دارد؛ چون می‌گذارد اسکار تا دیروقت در سالن بماند. تازه به او اجازه می‌دهد فیلمی را که بیشتر از همه دوست دارد، تماشا کند. حتی می‌گذارد کنترل تلویزیون هم دستش باشد. دقت کرده‌اید پدرها همیشه دوست دارند کنترل دست خودشان باشد و به هیچ قیمتی حاضر نیستند آن را ول کنند؟
بیشتر بخوانید!