انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

آنّا لائورا کانتونه

تصویرگر
آنّا لائورا کانتونه در سال ۱۹۷۷ در شهر آلسّاندریا در شمال ایتالیا به دنیا آمد. در سال ۱۹۹۹ از انستیتوی اروپایی طراحی و ترسیم میلان در رشته‌ی تصویرگری برای کودکان با درجه‌ی فوق لیسانس فارغ‌التحصیل شد و بلافاصله شروع به همکاری با نشریات بخش کودکان کرد و در اندک زمانی از طرف ناشران ایتالیایی و خارجی دعوت به کار شد.

هم‌زمان با فعالیت تصویرگری به همکاری با گالری‌های هنری ایتالیایی و خارجی پرداخت و خلاقیت قابل‌توجهی در ساخت تندیس‌ها، ترسیم تابلوهای نقاشی، طراحی و نصب ساختارهای نمایشگاهی از خود نشان داد.

تاکنون تعداد زیادی کتاب از طرف وی تصویرگری شده‌اند که در ایتالیا و کشورهای دیگر منتشر شده‌اند. او جوایز و تقدیرنامه‌های متعدد ایتالیایی و بین‌المللی دریافت کرده است.

کتاب‌های آنّا لائورا کانتونه

روزی که در میلان از آسمان کلاه می‌بارید و چند داستان دیگر

روزی که در میلان از آسمان کلاه می‌بارید و چند داستان دیگر

,آدم‌هایی بودند که هر کدام با سه یا چهار کلاه به‌طرف خانه‌هایشان می‌دویدند. برای هریک از اعضای خانواده کلاهی به دست آورده بودند. یک خواهر روحانی هم از راه رسید و کلاه‌های کوچکی برای بچه‌های یتیم جمع کرد. هرچه مردم بیشتر کلاه‌ها را جمع می‌کردند، از آسمان بیشتر کلاه می‌بارید. کلاه خیابان‌ها و بالکن‌ها را پر کرده بود؛ کلاه‌های بچه‌ها، برِه‌ها، شاپوها، کلاه‌های بوقی، کلاه‌های کابویی، کلاه‌های نوکدار، کلاه‌های نواردار، کلاه‌های بی‌نوار...
بیشتر بخوانید!