انتشارات هوپا
گالری
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

آموزش مفاهیم با پوملو، فیلِ فیلسوف 1/ تفاوت‌ها

نویسنده : رامونا بدسکو
تصویرگر : بنجامین شو
مترجم : بیتا ترابی
تعداد صفحات : 132
گروه سنی : 2 تا 7 سال
از مجموعه‌ی : پوملو، فیل فیلسوف
قیمت : 33000 تومان
پوملو، فیل فیلسوفِ صورتی، وقتی خیلی کوچولو بود، تفاوت‌ها را نمی‌شناخت، مثلاً نمی‌دانست فرق بین «اینجا» و «جای دیگر» چیست؟ یا فرق بین «غریبه» و «آشنا» یا «کدر» و «شفاف» یا «تنها» و «با هم» یا...

پوملو همین‌طور که بزرگ می‌شد، کم‌کم فهمید که بعضی چیزها در این دنیا روشن هستند و بعضی چیزها تاریک. او فهمید که در این دنیای بزرگ خیلی چیزها با هم تفاوت دارند.

پدید آورندگان
رامونا بدسکو
رامونا بدسکو
رامونا بَدسکو نویسنده‌ای فرانسوی است که برای کودکان می‌نویسد. او در کشور رومانی به دنیا آمد، اما موقعی که ده‌سالش بود همراه خانواده‌اش به فرانسه مهاجرت کرد. از سال ۲۰۰۲ تا حالا ۲۵ داستان برای بچه‌ها نوشته که بیشترشان به زبان‌هایی مثل انگلیسی، چینی، اسپانیایی، سوئدی، ایتالیایی، آلمانی، نرو‌ژی و یونانی ترجمه شده‌اند. رامونا بیشتر به‌خاطر داستان‌های «پوملو، فیل باغچه» مشهور شده. این داستان‌ها، درباره‌ی یک فیل صورتی خیلی کوچولوست؛ خیلی‌خیلی کوچولو، تقریبا به‌اندازه‌ی گل قاصدک!
بنجامین شو
بنجامین شو
بنجامین ‌شو اهل فرانسه است. او در شهری در دامنه‌ی کوه آلپ، به اسم برینکتون، به دنیا آمد. رشته‌ی تحصیلی‌اش نقاشی بوده و در شهر استراسبورگ درس خوانده است. بنجامین در طراحی‌کردن حیوانات مهارت دارد. به‌جز داستان‌های پوملو، تا حالا برای ۷۰ کتاب تصویر کشیده که بیشتر این کتاب‌ها به ۱۸ زبان ترجمه شده‌اند. او مدال طلای انجمن تصویرگران نیویورک را هم به دست آورده است. این‌ روزها، در شهر دریم زندگی می‌کند و اوقات فراغتش زبان مجارستانی یاد می‌گیرد.
بیتا ترابی
بیتا ترابی
من همان دختربچه‌ای هستم که عصرها وقتی مامانم از مهدکودک می‌بردم پارک، یک توپ سفید با خط‌های سرخابی می‌گرفتم دستم و می‌دویدم سراغ هر بچه‌‌ی هم‌قد‌و‌قواره‌ی خودم و می‌گفتم: «می‌آیی با من بازی؟» اسم من بی‌تاست. همان‌موقع‌ها که توی مدرسه آتش می‌سوزاندم، شروع کردم فرانسه خواندن. این‌قدر از زبان فرانسه خوشم آمد که تصمیم گرفتم بزرگ هم که شدم، فرانسه بخوانم. فکر نمی‌کردم یک روز بنشینم و کتاب‌هایی را که نویسنده‌های فرانسوی برای بچه‌ها می‌نویسند، به زبان فارسی برگرداندم و یک‌عالمه کِیف کنم اندازه‌ی خوردن بستنی شکلاتی. *** بیتا ترابی توی تهرانِ بزرگ و شلوغ، در خانه‌ای که جز خودش بچه‌ای آنجا نبود، دنیا آمد. بازی کرد و شلوغ کرد و کتاب خواند و قصه نوشت. آن‌موقع‌ها که خودش بچه بود، نوشته‌هایش را هم توی مجله‌های بچه‌ها چاپ می‌کرد و الان یکی از عشق‌هایش نوشتن و ترجمه کردن برای بچه‌هاست. تا حالا این کتاب‌ها را ترجمه کرده: می‌خوای با من دوست بشی؟، واقعیت و دروغ‌ها، جعبه‌ی گریه، فرهنگ تصویری هنر و چند تا کتاب دیگر. یک رمان هم زیر چاپ دارد که قولش را به خیلی از بچه‌ها داده و قرار است زودی چاپ شود.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : طرفدار هوپا

هوپا باید پرونده فرعی را چاپ کند حتما قبوله هوپا؟؟؟

سلام. پیشنهادتون منتل شده، ما هم امیدواریم که چاپ بشه.
کاربر مهمان : سلام

سلام هوپا من همونی هستم که ازت پرسیدم تا 5 روز دیگه این کتاب مید یا نه امید وارم سلام به کرم های هوپا رسونده باشید و الان تو هوپا مارکت دیدم این کتاب اومده ممنون باز هم به کرم های کتاب سلام برسونید

سلام سلام. ممنون دوست خوبمون. ممنون از همراهی‌تون.^.^
کاربر مهمان : سلام

ببخشید این کتاب تا 5 روز آینده میاد؟ ممنون از نشر باحالتون به کرم های هوپا ، دکتر هوپا و هوپا کوچولو سلام برسونید

سلام. بله بله. منتشر شد.
کاربر مهمان : سلام

منظورم اینه حدود چند روز دیگه میاد

روز دقیقش معلوم نیست. حداکثر تا یک ماه آینده.
کاربر مهمان : سلام

کی میاد

به زودی
کاربر مهمان : 💕Bahar💕

سلام. هوپا به نظرم به بعضی از نظر ها توجه نکن که گفتن چرا کتاب های بی‌مزه یا... یا... یا... میارید، چون صد در صد این ‌کتاب برای رده‌بندی سنی خودش خیلی جالب و بامزه هست. در ضمن دوستان هوپایی، مطمئن باشید هوپا کتاب های خوبی برای شما هم در راه داره... :)))

سلام بهار جان. بله درسته همین‌طوره. ممنون از محبت و درک‌تون دوست خوبمون.^.^
کاربر مهمان : صدرا

سلام هوپا چندوقته که کتاب های در راهند زیاد جالب نیستن لطفا چند تا کتاب خوردنی برامون بیار

سلام صدرا جان. چشم حتما. کتاب‌ها توی راه هستن.
کاربر مهمان : صدرا همیشگی

عالی هستش شما به حرف اینا گوش نکنین من مجموعه پومولو رو برا خواهرم گرفتم خیلی هم عاشقش شده الان اینو بگم از خوشحالی منفجر میشه خیلی ممنون عشق جان😍😍😀😃😄

ممنون از همراهی و توجه شما دوست خوبمون.^.^
کاربر مهمان : ت

تا اینجا که بخش در راهندتون واقعا بیمزه است

خیلی کتاب قشنگیه. هم تصاویرش و هم مفاهیمی که داره. البته به رده‌ی سنیش هم دقت کنید.
کاربر مهمان : ؟

اين كتاب جديدتون بود؟؟؟؟؟؟؟؟

بله اما چندتا دیگه هم تا قبل عید اضافه می‌شه.