انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

آلوین همیلتون

نویسنده
در شهر تورنتوی کانادا به دنیا آمد. کودک که بود، آن‌قدر بین اروپا و کانادا رفتند و آمدند تا اینکه بالاخره پدر و مادرش در فرانسه ماندگار شدند. او در شهری کوچک بزرگ شد. جایی که هر لحظه دلش می‌خواست بزند زیر آواز و اولین قطعه‌ی دیو و دلبر را بخواند، اما از آنجایی که با نت‌های موسیقی میانه‌ای نداشت، هیچ‌وقت این کار را نکرد. عوضش با خواندن و نوشتن به جا‌های تازه سفر کرد و شیفته‌ی ژانر فانتزی و زن‌های قهرمانی شد که لباس مردانه می‌پوشیدند. از فرانسه به کمبریج رفت که در دانشگاه کینگز تاریخ هنر بخواند. بعد از آن به فرانسه برگشت و در یک کتاب‌فروشی مشغول‌به‌کار شد. حالا هم توی لندن زندگی می‌کند و تمام وقتش صرف نوشتن می‌شود.

سه‌گانه‌ی یاغی‌شن‌ها اولین اثر اوست که در سال 2015 منتشر شد. این کتاب یکی از کتاب‌های پرفروش نیویورک‌تایمز است و به زبان‌هایی مثل فرانسه، آلمانی، ایتالیایی و اسپانیایی ترجمه شده. همیلتون در این کتاب عناصری از فرهنگ شرق و غرب را در هم آمیخته و جهانی شگفت‌انگیز به وجود آورده است.

کتاب‌های آلوین همیلتون

یاغی شن‌ها ۱/ یاغی شن‌ها

یاغی شن‌ها ۱/ یاغی شن‌ها

,هرچه نزدیک‌تر می‌شدم، جمعیت بیشتر می‌شد، مانند لاشخورهایی که دور لاشه‌ی تازه‌ای جمع می‌شوند. دو مرد، مردی دیگر را، که از بینی‌اش خون می‌آمد، به دیوار چسبانده بودند و مرد دیگری پشت‌سرهم مشت‌هایش را حواله‌ی صورت او می‌کرد. دختری از پشت پنجره حرف‌هایی می‌زد که حتی فروشنده‌های دوره‌گرد هم از شنیدنش خجالت می‌کشیدند. عده‌ای کارگر ساختمان، که هنوز لباس‌های کارشان را به‌تن داشتند، دور گاری درب‌وداغان فروشنده‌ای دوره‌گرد جمع شده بودند. فروشنده داد می‌زد خون جن می‌فروشد که آرزوهای هر انسان نیکی را برآورده خواهد کرد...
بیشتر بخوانید!
یاغی شن‌ها ۲/ خائن به تاج‌وتخت

یاغی شن‌ها ۲/ خائن به تاج‌وتخت

,اَمانی الهیزا، راهزنی که همراهِ یک خارجی مرموز در جست‌وجوی آزادی از زادگاهش فرار کرده، حالا برای آزادی تمام کشورِ بیابانی خود می‌خواهد بجنگد؛ آزادی میراجی از چنگ سلطان خون‌خواری که برای گرفتن تاج و تخت به پدر خود هم رحم نکرد.
وقتی امانی ناخواسته وارد مرکز اداره‌ی حکومت، یعنی کاخ سلطان می‌شود، عزم خود را جزم می‌کند که این ظالم را از تخت پایین بکشد...
بیشتر بخوانید!