انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

آب‌نبات چوبی آویزان و هویج‌های سرگردان

تصویرگر : مریم طباطبایی
تعداد صفحات : 100
گروه سنی : ۹ تا ۱۵ سال
قیمت : 30000 تومان
نه اینکه علیرضا دلِ خوشی از مدرسه داشته باشد، نه. آنجا هم همین‌طور بود. بچه‌ها برای خنده کله‌ی علیرضای کوچولو را توی تراش می‌کردند یا او را به آدامس می‌چسباندند و از زیر میز آویزانش می‌کردند. خانم معلم هم که اصلاً علیرضا را نمی‌دید. یک عینک ته‌استکانی گنده هم می‌زد، ولی باز علیرضا را نمی‌دید، اما علیرضا اصرار داشت که آدم است. درست مثل یک هویج بود که از رنگش، از درازی‌اش و از کله‌ی سبزش پیداست که هویج است و خودش هم همه‌جا می‌گوید: «من هویجم!» توی شیرین‌پلو باشد یا عدس‌پلو، توی آب‌میوه‌گیری باشد یا خوراک مرغ، همه‌جا می‌گوید: «من هویجم! من هویجم!»

علیرضا مثل یک هویج اصرار داشت بگوید که من آدمم!

بیشتر بدانید!
قصه‌ی علیرضا قصه‌ی کودکان تنها و غمگین است. قصه‌ی بچه‌هایی که پدر و مادرشان جدا از همدیگر زندگی می‌کنند. قصه‌ی بچه‌هایی که خودشان باید یکه و تنها با زندگی بجنگند و با مشکلاتشان دست‌و‌پنجه نرم کنند.

مجموعه‌داستان‌های این کتاب، کودکان با شرایط خاص را به زندگی دلگرم می‌کند و به آن‌ها می‌فهماند که فقط آن‌ها نیستند که زندگی با آن‌ها سرِ ناسازگاری گذاشته است. این داستان‌ها احساسات ناب و لطیف کودکانه و انسانی را در بچه‌ها بیدار می‌کند و توجه آن‌ها را به کودکانِ دور و اطرافشان که در شرایط مناسبی به سر نمی‌برند، جلب می‌کند و حس انسان‌دوستی و کمک به هم‌نوع را در آن‌ها برمی‌انگیزد. در عین این‌که آن‌ها را برای مقابله با مشکلات احتمالی که ممکن است در زندگی برای خودشان پیش بیاید، آماده می‌کند. درک متقابل احساسات دیگران را به کودک می‌آموزد و این که ممکن است در درون آدم‌هایی که به ظاهر آرام و بی‌دغدغه می‌آیند، غوغایی آرام‌نشدنی به پا باشد.

پدید آورندگان
سید نوید سیدعلی‌اکبر
سید نوید سیدعلی‌اکبر
سیدنوید سیدعلی‌اکبر در سال 1362 متولد شد. او دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی مرمت آثار تاریخی است. داستان نویسی را از هفت‏ سالگی با چاپ داستان‌های کوتاه در مجله‌ی عروسک سخنگو آغاز کرد و در چهارده ‏سالگی به عضویت تحریریه‌ی این مجله درآمد. داستان‌های او تاکنون جوایز متعددی را به‌ دست آورده که برخی از آن‌ها عبارتند از: جایزه‌ی مشترک شورای کتاب کودک و یونیسف در زمینه‌ی کودکان با نیازهای ویژه برای داستان‌کوتاه بیداری خرگوش‌های سفید. نشان لاکپشت پرنده‌ی نقره‌ای برای کتاب بابای من با سس خوشمزه است. برگزیده‌ی جایزه‌ی ادبی اصفهان، شورای کتاب کودک و یونیسف برای کتاب بچه غول باید توی مدرسه بماند. از کتاب‌های دیگر او می‌توان به سارا و مربای سیب و رودخانه، آموزش‏های داستان‏‌نویسی مامان‏‌پیچ برای هیچ و پریزادان‌ درخت سیب اشاره کرد.
مریم طباطبایی
مریم طباطبایی
مریم طباطبایی در سال 1359 متولد شد. او دانش آموخته‌ی رشته‌ی نقاشی است. فعالیتش را در زمینه ی تصویر‌گری کتاب کودک و نوجوان از 1379 آغاز کرده است. آثار او تاکنون در جشنواره‌های متعددی همچون جشنواره‌ی مطبوعات، دوسالانه نیایش، جشنواره کتابهای به نشر، انجمن کتاب کودک و نوجوان مونیخ برگزیده شده اند. نقاشی، تصویرسازی و چاپ دستی از فعالیت‌های دیگر مریم طباطبایی است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : قربون صدقه ی هوپا برم من

قربونتون برم من که اینقدر زحمت میکشین. 💋💋 فداتون بشم کی استراحت میکنین؟ و اینکه من بانظر اینیسا جون موافقم خانم فاطمه من خیلی خوشم اومد . اگه شما خوشتون نیومد میتونین بگید:«من زیاد خوشم نیومد. » عقیده ها فرق میکنن

ممنون دوست مهربونمون. با خوندن پیامتون خستگی‌هامون رفت.^.^
کاربر مهمان : مگه مهمه؟

میخواستم سفارش بد مش ولی هوپا جون چرا موجود نیست

چاپش تمام شده، به‌زودی چاپ جدیدش می‌آد.
کاربر مهمان : درسا

این کتاب خیلی داستانش زیباست ولی من بعضی از جاهاشو نفهمیدم مثلا در فصل نمی گه اخرش چی میشه ولی در کل خیلی عالی بود ☺

کاربر مهمان : Setayesh.T

سلام...من 13 سالمه و این کتابو خوندم.. کتاب بسیار قشنگیه و من نمی دونم واقعا بعضیا چطور میگن قشنگ نیست..؟؟! اگه هم سلیقه ی شما با این کتاب جور نیست دلیل نمیشه هیچکس دوستش نداشته باشه...

کاربر مهمان : وفا

این کتاب بسیار زیباست یه دنیا از هوپا ممنونم

کاربر مهمان : انیسا

سلام هوپا،فاطمه خانم این کتاب بسیار زیباست و حرف شما خیلی خیلی زشت بود اگر هم دوستش نداشتی نباید به بچه های دیگر بگی‌که این کتاب را نخرند

کاربر مهمان : فاطمه

با سلام این کتاب بدترین کتابی بوده که تابه حال خوندم به کسانی که می خوان بخرندپیشنهاد می کنم که نخرن

کاربر مهمان : بهراد بینش

سلام. داستان غم انگیزی به نظر میاد. در ژانری قرار می گیره؟؟؟ واقعا برام سواله.

سلام. بله، داستان غم‌انگیزی است. اگر می‌خواهید بدانید بچه‌های غمگین و تنها چه‌جوری دنیا را می‌بینند و چه احساس‌هایی دارند، این داستان خیلی کمکتان می‌کند.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی