تصویرگر

دنیل پست‌گیت

سارا طبیب‌زاده

سارا طبیب زاده در سال 1363 متولد شد. او در دو رشته‏ی گرافیک و انیمیشن تحصیل کرده و عضو رسمی انجمن تصویرگران ایران و آسیفا است. سارا طبیب زاده چندین نمایشگاه تصویرگری و کاریکاتور برگزار کرده و آثارش در جشنواره های داخلی و خارجی جوایز متعددی را از آن خود کرده اند. کارگردانی انیمیشن از فعالیت های دیگر سارا طبیب زاده است. 

کلایو گادارد

فیلیپ دو کِمِتر

فیلیپ دو کِمِتر اهل بلژیک است. تصویرگری را از مطبوعات شروع کرد. بعد از آن برای نشریه‌ها کار گرافیکی می‌کرد و از سال 2001 تصویرگر کتاب کودک و نوجوان شد. تا حالا جایزه‌های زیادی برده و نام بعضی از کتاب‌هایش این‌ها هستند: دیوار، مسابقه‌ی قرن، فیل نمی‌تواند در یک زمان هم بدود، هم کفلش را بخاراند، آن‌ها خوشبخت بودند، داستان‌هایی برای کودکان، ستاره‌های چرخان، وزن اجسام و چه کسی می‌تواند همه‌ی این‌ها را بخورد؟

ژولیا ووترز

در شهر نانت زندگی و کار می‌کند. او تصویرگری کتاب‌های متعددی در کارنامه‌اش دارد و با ناشران ریز و درشت زیادی کار کرده است.

دوناتین ماری

دوناتین ماری، دانشجوی سابق هنرهای تزیینی در استراسبورگ از هفده سالگی به عنوان تصویرگر کار میکند.

حمید خلوتی

وقتی بچه بودم، یعنی توی دهه‌ی شصت، برای دوستانم قصه می‌ساختم، قصه‌هایـی بی‌سـروته اما جـذاب برای بچـه‌هــای قـدونیـم‌قــد کوچــه! گاهــی قصه‌هام می‌رفــت توی ژانر وحشــت، تا جایی که خودم هم از تصویرهایی که براشون ساخته بودم می‌ترسیدم! سال‌ها گذشت؛ نقاشی کردم، نوشتم، وارد دنیای انیمیشن شدم، و فیلم ساختم. توی همه‌ی این کارها یه چیز مشترک همیشه شگفت‌زده‌ام می‌کنه؛ جادوی ساختن تصویر...

دیو مک‌کین

دِیو مک‌کِین هنرمند تصویرگر معروفی است که آثارش برنده‌ی جایزه‌ی اسمارتیز و بهترین کتاب مصور سالِ نیویورک‌تایمز و موزه‌ی ویکتوریا اَند آلبرت شده‌اند. او برای چندین کتاب کودک تصویرسازی کرده، ازجمله بابام رو با دو تا ماهی قرمز عوض کردم، کورالاین، گرگ‌های توی دیوار و وَرجَک‌پا. دِیو طراحی هنریِ مجموعه‌ی کمیک معروفِ مردِ شنی، نوشته‌ی نیل گایمَن را نیز به‌عهده داشته است و برای قسمت‌های دوم و سوم فیلم هَری پاتر هم طراحی کرده است. در سال 2005، اولین...

یاسمن رستمیان

یاسمن سال 1367 در تهران به دنیا آمده، در هنرستان طراحی گرافیک خوانده و مدرک کارشناسی همین رشته را از دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران گرفته است. با وجود سال‌ها کار و تحصیل در زمینه‌ی گرافیک، از همان کودکی شیفته‌ی نقاشی و تصویرسازی و داستان‌پردازی بوده و در نهایت هم تصمیم گرفت دوباره به سراغ همین دلبستگی‌ها برگردد و حالا به‌طور تمام‌وقت طراحی و تصویرسازی می‌کند. شعر و ترانه، فیلم و انیمیشن، داستان‌های تخیلی و ماجراجویانه، و قصه‌های پریان همگی...

سمیه یزدان‌پناه

دوران کودکیم رو توی باغ پدریم در کرج گذروندم. نقاشی‌هام پر بود از پرنده و درخت و... در واقع چیزهایی که توی باغ, موقع بازی کردن می‌دیدم رو با خیال‌پردازی خودم به تصویر می‌کشیدم. توی نقاشی‌هام سوار کفشدوزک‌ها و قاصدک‌ها می‌شدم و روی دشت‌های سرسبز پرواز می‌کردم. سرگرمیم شده بود خیال‌پردازی و نقاشی و قصه‌گویی. این خیال‌پردازی همیشه همراهم بود. با وجود همه مخالفت‌ها به هنرستان رفتم و بعد از اون وارد دانشگاه هنر تهران شدم... هر کدوم ازین دوران‌ها برای...

مارک برگین

مارک برگین در سال 1961 در شهر هیستینگز انگلستان به دنیا آمد. او در دانشکده‌ی هنرهای ایستبورن درس خواند و از سال 1983 تاکنون به‌طور تخصصی در حوزه‌ی ترمیم بناهای تاریخی، هواپیمایی و علوم دریایی کار می‌کند. او با همسر و سه فرزندش در شهر بکسهیل-آن-سی انگلستان زندگی می‌کند.

دیوید انترم

دیوید اَنترَم در سال 1958 در برایتون انگلستان به دنیا آمد. او در کالج هنرهای ایستبورن درس خواند و سپس به مدت پانزده سال به کار تبلیغات مشغول شد. سرانجام هنرمند تمام‌وقت شد. او تصویرگر تعداد زیادی از کتاب‌های غیرداستانی برای کودکان است.

پائولو کاردُنی

امیر خالقی

متولد سال 1351 هستم. من هم مثل همه‌ی شما از بچگی نقاشی‌کردن را دوست داشتم و هنوز هم دارم؛ مخصوصاً زمانی که با خیال‌پردازی دنیای جدیدی می‌سازیم و بعد هم با نقاشی تصویرش می‌کنیم. امیدوارم شما هم زیاد نقاشی کنید و دنیا را با نقاشی‌هایتان به جای بهتری برای زندگی‌کردن تبدیل کنید.

آن مارگو رمستاین

آن‌مارگو رمستاین در جزیره‌ی ریونیون به دنیا آمد. در استراسبورگ به مدرسه‌ی هنرهای تزیینی رفت و خوش درخشید. او به‌عنوان تصویرگر برای مطبوعات فرانسوی و خارجی کار می‌کند، برای نوجوانان کتاب تولید می‌کند و به شما شگفتی‌های زیادی را وعده می‌دهد.

کلمانس پوله

کلمانس پوله بعد از سپری‌کردن دوران کودکی‌اش در بلژیک و تحصیل در پاریس و استراسبورگ، در لندن اقامت کرد؛ آنجا طراحی و نقاشی و حکاکی می‌کند. ممکن است توقفگاه بعدی‌اش نیویورک باشد و آنجا در کالج بارد، یاد و خاطره‌ی هانا آرنت را گرامی بدارد.

تونی دی سائولز

وقتی هنوز پوشک می‌بست، مداد رنگي‌هايش را برداشت و از همان زمان مشغول خط‌خطی‌کردن شد. او خيلی تونل‌وحشت را جدی گرفته و حتی اين تحقيق را پذيرفته که اگر زالو روی بدنش باشد، چه اتفاقی می‌افتد. خوشبختانه آسيب‌های او خيلی جدی نبود. وقتی دفتر طراحی همراهش نيست، دوست دارد شعر بنويسد و اسکواش بازی کند، اگرچه تا حالا شعری درباره‌ی اسکواش نگفته.

مارتین براون

مارتین براون در ملبورن، در جای مناسبی از جهان، به دنیا آمد. تا جایی که خودش یادش می‌آید داشته طراحی می‌کرده است. پدرش عادت داشته کلی کاغذ با خودش از سر کار بیاورد خانه و مارتین هم همه را با خط‌خطی و فیگورهای کوچولو پر می‌کرده است. بعد ناگهان، به کمک آب و غذا، قد می‌کشد و می‌رود انگلستان و شغلی پیدا می‌کند که همیشه دوست داشت: خط‌خطی‌کردن و کشیدن فیگورهای کوچولو.

ویدا کریمی

ویدا كريمی هستم. از دوران نوجوانی می‌دانستم كه بايد شغلی داشته باشم كه باهاش راحت و خوشحال باشم. مخصوصاً كه اصلاً توی كلاس درس تمركز نداشتم. يک جا نشستن و گوش‌دادن برایم سخت بود و هست! بيشتر دوست داشتم، مثل دوران بچگی آزاد و رها باشم. دنيای كودكی خيلی رهاتر از دنيای آدم‌بزرگ‌ها بود. از همان موقع‌ها بود كه به انيميشن و تصويرسازی كتاب كودكان فكر كردم. توی هنرسـتان و دانشـگاه، رشـته‌ی نقاشی خواندم ولی به نظرم عالم نقاشی هم خيلی جدی بود، برای همین...

استفانو تورکنی

استفانو تورکنی در ایتالیا به دنیا آمده و برای مجله‌های کمیک و نشرهای بزرگ ایتالیا کار کرده است. او دوست دارد با خواننده‌های جوان ملاقات کند. استفانو برای دبستانی‌ها و دبیرستانی‌ها هم کلاس نویسندگی و تصویرگری خلاقه برگزار می‌کند.

بنجامین شو

بنجامین ‌شو اهل فرانسه است. او در شهری در دامنه‌ی کوه آلپ، به اسم برینکتون، به دنیا آمد. رشته‌ی تحصیلی‌اش نقاشی بوده و در شهر استراسبورگ درس خوانده است. بنجامین در طراحی‌کردن حیوانات مهارت دارد. به‌جز داستان‌های پوملو، تا حالا برای ۷۰ کتاب تصویر کشیده که بیشتر این کتاب‌ها به ۱۸ زبان ترجمه شده‌اند. او مدال طلای انجمن تصویرگران نیویورک را هم به دست آورده است. این‌ روزها، در شهر دریم زندگی می‌کند و اوقات فراغتش زبان مجارستانی یاد می‌گیرد.

فرانسوا پلس

فرانسوا پِلَس در سال ۱۹۵۷ به دنیا آمد. در دانش‌سرای اِستین، ارتباطات تصویری خواند. او برای کتاب‌های بی‌شماری تصویرسازی کرده است. با کتاب‌های «آخرین غول‌ها» «پیرمرد دیوانه‌ی نقاشی» و «اطلس جغرافی‌دان‌های اُربای» (که بیشتر آن‌ها در انتشارات مشهور گالیمار منتشر شده‌اند)، در حوزه‌ی کتاب‌های تخیلی، به تصویرگری بااستعداد مشهور شد. از طراحی‌های او در کتاب‌های نویسندگان بزرگی استفاده شده است. او با «توبی درخت‌نشین»، یک بار دیگر هنرش را به سخن درآورده...

اورور دمانت

سال ۱۹۸۱ در بووه فرانسه به دنیا آمد. او در رشته‌ی انیمیشن از دانشگاه گوبلین فارغ‌التحصیل شد و ده سال در این رشته کار کرد. اورور پیش از آنکه برای بچه‌ها تصویرگری کند، برای کارگاه‌های مختلف و مطبوعات و انتشارات گوناگون کار کرده است.

خوسه آنخل لاباری ایلونداین

خوسه آنخِل لاباری سال ۱۹۷۷ در پمپلونا به دنیا آمد. او برای تحصیل در دانشگاه هنرهای زیبا راهی بارسلون شد. بعد از فارغ‌التحصیلی‌اش، پنج کتاب مصور داستانی منتشر کرد که هم تصویرگری و هم نویسندگی آن‌ها را خودش انجام داده بود. خوسه بسیار به دنیای تصویرگری علاقه‌مند شد و تصمیم گرفت به‌طور ‌مستقل به این حرفه بپردازد. او تا به حال دنیاهای جذابی را برای سرگرمی و لذت هزاران خواننده خلق کرده است. بعضی از کتاب‌های او عبارت‌اند از: جویندگان سرنخ،...

توماس فلینتم

توماس فلینتم در لینکلن متولد و بزرگ شده است. کارشناسی هنر را در دانشگاه دِ‌مونفورت و کارشناسی ارشد تصویرسازی را در دانشگاه هنر کَمبِروال لندن خوانده است. توماس کارهایش را هم به صورت دیجیتال و هم به صورت دستی و سیاه‌قلم انجام می‌دهد. طراحی کارتونی را دوست دارد. به کتاب‌ها و فیلم‌ها و داستان‌های مصوّر و بازی‌های ژاپنی زیادی علاقه دارد و در کارهایش از آن‌ها استفاده می‌کند. در دنیای تخیلاتش که غرق می‌شود، شروع به خلق شخصیت‌های جدید می‌کند. توماس...

اوریول ویدال

اوریول ویدال تو شهر بارسلونای اسپانیا به دنیا آمد. کارش را با انیمیشن شروع کرد و کم‌کم متوجه شد که به تصویرگری کتاب علاقه دارد. و حالا هم فیلم‌نامه‌های تصویری را برای انیمیشن‌ها طراحی می‌کند و هم تصویرسازی کتاب‌ها را انجام می‌دهد. اوریول عاشق رنگ‌های محل زندگی‌اش است؛ سبزی کاج‌ها، آبی فیروزه‌ای دریا، آبی روشن آسمان مدیترانه. اوریول می‌گوید خیلی از ایده‌هایش را از فضای مه‌آلود و حال‌وهوایی که صبح‌ها و عصرها در بارسلونا تجربه می کند می‌گیرد. او...

سمانه قاسمی

من، یعنی سمانه، و خواهرم سمیرا دوقلوییم. من چند دقیقه زودتر از سمیرا به دنیا آمدم. بچه که بودیم همیشه با هم نقاشی می‌کردیم. اما بزرگ‌تر که شدیم علاقه‌ی سمیرا به نقاشی کمتر شد و من بیشتر. از سمیرا می‌خواستم یک‌ساعت بنشیند و تکان نخورد تا من از رویش طراحی کنم، در عوض یک هفته ظرف‌ها را به جایش بشورم. سمیرا با دقت به فیزیک و شیمی گوش می‌داد و من تو کتاب‌ها نقاشی می‌کردم. درسم زیاد خوب نبود. همیشه آرزو داشتم نویسنده‌‌تصویرگر کتاب کودک بشوم. اولین...

سارا سانچس

تصویرگر، طراح و خواننده‌ی زیر دوش. در استودیو‌اَش در مادرید کار می‌کند، جایی که از خلق‌کردن آثارش به همراه صدای رادیو و حیوان خانگی‌اش (یک خرگوش چاق‌و‌چله)، که بزرگ‌ترین منتقدش است، لذت می‌برد.

مارینه اشنیدر

مارینه اشنیدرمارینه اشنیدر اهل بلژیک و فارغ‌التحصیل رشته‌ی تصویرگری از دانشگاه سنلوکای این کشور است. او توانایی کم‌نظیری در کشیدن تصاویر جذاب برای کودکان دارد و تاکنون به خاطر کارهای برجسته‌اش در زمینه‌ی تصویرگری موفق به کسب دو جایزه در کشورش شده است. کتاب من مرگ هستم که مارینه به همراه الیزابت هلاند لارسن آن را تولید کرده‌اند، به گفته‌ی کارشناسان از جمله بهترین آثار برای توضیح پدیده‌ی مرگ برای کودکان است.

آکین دوزاکین

آکین دوزاکین تصویرگر و نویسنده ادبیات کودکان است که موفق به دریافت جوايز مختلف شده است. آکین دوزاکین در سال ۱۹۶۱ در کشور ترکیه متولد شد. وی از سال ۱۹۸۷ در کشور نروژ اقامت دارد و یکی از تصویرگران پیشرو در این کشور به شمار می رود. آکین کتاب‌های زیادی را برای کودکان و نوجوانان تصویرسازی کرده و جوائز متعدد و معتبر هنری، از جمله نشان «برترین کتاب هنری» و «نشان تصویرگر برتر براگه» را از آن خود کرده است. در حال حاضر آکین در شهر سون نروژ زندگی می‌کند.