ناصر کشاورز

ناصر کشاورز (نویسنده)

در سال ۱۳۴۱ به دنیا آمد. او شعر کودک را با مجله‌ی «کیهان بچه‌ها» آغاز کرد و اولین شعرش هم در همان مجله چاپ شد. اولین کتاب او به نام «من و مرغابی‌ها» در سال ۱۳۶۵ منتشر شد. کشاورز دارای نشان درجه‌یک هنری است و جایزه‌های زیادی در حوزه‌ی ادبیات کوک و نوجوان دریافت کرده است. یکی از مهم‌ترین آن‌ها، نشان «ماه طلایی» از جشنواره‌ی بزرگ ادبیات کودک و نوجوان به‌عنوان یکی از شاعران برگزیده‌ی ۲۰ سال اخیر است. او همچنین جایزه‌ی دوازدهمین جشنواره‌ی کتاب کودک و نوجوان در بخش «شعر» برای کتاب «مداد کوتاه»، نشان «مداد پرنده»، باارزش‌ترین نشان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، جایزه‌ی مجله‌ی «سلام بچه‌ها» و ... را دریافت کرده است. کتاب‌های ناصر کشاورز در نشر هوپا: مجموعه‌ی دوازده‌جلدی داسی‌دایناسی مجموعه‌ی چهارجلدی تَر... تَر... تَرانه مجموعه‌ی سه‌جلدی اِنگلارسی
کتاب‌های ناصر کشاورز

داسی دایناسی ۶/ موهای جنگلی

داسی‌دایناسیِ سبزِ کوچولو موهایش بلند شده است. اگر آن‌ها را کوتاه نکند، مامان و بابا او را به مهمانی نمی‌برند. اما داسی‌دایناسی دوست ندارد به سلمانی برود. آیا او می‌تواند موهایش را خودش کوتاه کند؟ داسی‌دایناسی در این داستان یاد می‌گیرد که قرار نیست خودش آرایشگر باشد.

داسی دایناسی ۵/ قارچ سمی

داسی‌دایناسیِ سبزِ کوچولو با مامان و بابایش به گردش می‌رود. او می‌خواهد برای خودش میوه پیدا کند و بخورد. اما آیا داسی‌دایناسی می‌تواند هر میوه‌ای را بخورد؟ فکر می‌کنی داسی‌دایناسی به حرف مامان و قورباقُر گوش می‌کند؟ داسی‌دایناسی در این داستان می‌فهمد چه چیزهایی را می‌تواند بخورد و چه چیزهایی را نه.

داسی دایناسی ۴/ غول برفی

داسی‌دایناسیِ سبزِ کوچولو می‌خواهد برف‌بازی کند و یک غولِ بزرگ برفی درست کند. اما برای برف‌بازی باید چه کارهایی کرد؟ داسی‌دایناسی در این داستان یاد می‌گیرد که در سرما چه‌جوری باید برف‌بازی کرد.

داسی دایناسی ۳/ توپ فوتبال

داسی‌دایناسیِ سبزِ کوچولو یک توپ فوتبال دارد. او عاشق فوتبال است. اما آیا در خانه می‌شود فوتبال بازی کرد؟ آیا گلدان‌ها هِد می‌زنند و ریشه‌های فرش خطا می‌کنند؟ داسی‌دایناسی در این داستان یاد می‌گیرد در خانه چگونه باید بازی کند.

داسی دایناسی ۲/ پارک دایناسوری

داسی‌دایناسیِ سبزِ کوچولو به پارک می‌رود. اما با تاب و سرسره و چرخ‌وفلک چه‌جوری باید بازی کرد؟ آیا داسی‌دایناسیِ کوچولو بلد است با آن‌ها بازی کند؟ داسی‌دایناسی در این داستان یاد می‌گیرد که چطور در پارک با تاب و سرسره و چرخ‌وفلک بازی کند.

داسی دایناسی ۱/ شیر آب شُرشُری

داسی‌دایناسیِ سبزِ کوچولو می‌خواهد گل‌ها و گلدان‌ها را آب بدهد. اما به هر گلدان باید چقدر آب داد؟ شیرِ آب شُرشُری را باید چقدر باز کرد؟ داسی‌دایناسی در این داستان یاد می‌گیرد که آب چقدر مهم است و باید از آن چه‌جوری استفاده کرد.

ترترترانه 1/ خَر... خَر... خَربزه و نُه شعر دیگر

خَر... خَر... خَربزه نه خَره و نه بُزه یه میوه‌ی شیرینه پوستش یه‌کم چروک و چین‌واچینه توی دلش تُخمه‌ی دون‌دون داره فَت و فراوون داره! و یک‌عالمه شعر و ترانه‌ی جذاب، شیرین و خواندنی که کودکان را با میوه‌های خوشمزه آشنا می‌کند. کی فکرش را می‌کرد که خرمالو، طالبی و گلابی هم شعر داشته باشند؟

ترترترانه 2/ تِل... تِل... تلویزیون و نُه شعر دیگر

تِل... تِل... تلویزیون روشن شده تو خونه‌مون یه فیل داره نشون می‌ده خرطوم‌شو تکون می‌ده کاشکی می‌شد بیاد بیرون از توی این تلویزیون و یک‌عالمه شعر و ترانه‌ی جذاب، شیرین و خواندنی که کودکان را با اشیاء خانه آشنا می‌کند. کی فکرش را می‌کرد که بخاری، صندلی و قالیچه هم شعر داشته باشند؟

ترترترانه 3/ سان... سان... ساندویچ و نُه شعر دیگر

سان... سان... ساندویچ این لقمه‌ی دراز و پیچ و واپیچ با پیرهنِ کاغذی و خِش‌خِشی با اون پنیرهای شُل و کِش‌کِشی پیچیده بود توی خیابون بوهاش صدام می‌زد: «آی داداش! بیا تو دوستِ من باش!» و یک‌عالمه شعر و ترانه‌ی جذاب، شیرین و خواندنی که کودکان را با خوراکی‌های خوشمزه آشنا می‌کند. کی فکرش را می‌کرد که فالوده، فسنجون و باقلوا هم شعر داشته...

ترترترانه 4/ زر... زر... زرافه و نُه شعر دیگر

زَر... زَر... زَرافه کرده منو کلافه هِی می‌گیره قیافه با اون قَد درازش با اون پالتوی نازش و یک‌عالمه شعر و ترانه‌ی جذاب، شیرین و خواندنی که کودکان را با حیوانات آشنا می‌کند. کی فکرش را می‌کرد که پروانه، گوریل و کانگورو هم شعر داشته باشند؟

داسی دایناسی 7/ ابر فیلی

داسی‌دایناسیِ سبزِ کوچولو می‌خواهد برای خاله‌اش یک نقاشی بکشد. یک ابرِ سفید در آسمان دیده که شبیه بزغاله است. آیا داسی‌دایناسی نقاشیِ قشنگش را می‌کشد؟ با مداد سفید باید چه‌جوری روی کاغذ سفید ابر کشید؟ آیا ابرها توی آسمان می‌مانند تا داسی‌دایناسی هروقت که خواست نقاشی‌شان را بکشد؟ داسی‌دایناسی در این داستان یاد می‌گیرد چه‌جوری نقاشی کند و حواسش...

داسی دایناسی 8/ پارچ شیشه‌ای

داسی‌دایناسیِ سبزِ کوچولو می‌خواهد برای مرغابی چوبیِ زردش آب بیاورد. یک پارچ شیشه‌ای آبِ خنک با دو تا لیوان. آیا داسی‌دایناسی می‌تواند با پارچ شیشه‌ای هم مثل مرغابی چوبی بازی کند؟ اگر پارچ شیشه‌ای از دستش بیفتد و بشکند، داسی باید چه کار کند؟ داسی‌دایناسی در این داستان یاد می‌گیرد که وقتی شیشه می‌شکند، باید چه کارهایی انجام دهد و به حرف‌های...

ترانه‌های انگلارسی 1

Morning خریدم از یک مغازه یک قالب Cheese با نانِ تازه Cheese و Bread را دادم به مادر شد چای، حاضر روی سماور... در مجموعه کتابهای «انگلارسی» کودک با خواندن و شنیدن شعرهای دلنشین و جذاب، با زبان انگلیسی آشنا میشود و کلمههای زیادی یاد میگیرد. با این مجموعه، کودک هم از شعر خواندن لذت میبرد و هم شوق یادگیری زبان...

ترانه‌های انگلارسی 2

میخورم فقطOil و گازوئیلراه میرومبا چهار WheelCar هستم ازجنس آهنممن به جای حرفبوق میزنم...در مجموعه کتابهای «انگلارسی» کودک با خواندن و شنیدن شعرهای دلنشین و جذاب، با زبان انگلیسی آشنا میشود و کلمههای زیادی یاد میگیرد. با این مجموعه، کودک هم از شعر خواندن لذت میبرد و هم شوق یادگیری زبان انگلیسی در او بیدار میشود.

ترانه‌های انگلارسی 3

One, Two شال و کلاه من کو؟ Three, Four کوچه شد از برف، پُر Five, Six, Seven, Eight بریم رو برفها اسکیت ?Are you ready .Yes, I am در مجموعه کتابهای «انگلارسی» کودک با خواندن و شنیدن شعرهای دلنشین و جذاب، با زبان انگلیسی آشنا میشود و کلمههای زیادی یاد میگیرد. با این مجموعه، کودک هم از شعر خواندن لذت میبرد و هم...