انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

مهندس چیکو ۲/ چیکو فریتاتا هواساز اختراع می‌کند

مترجم : محیا بیات
تعداد صفحات : 116
گروه سنی : ۸ تا ۱۲ سال
از مجموعه‌ی : مهندس چیکو
قیمت : 25000 تومان
اوووف... چه گرمه!

چیکو مثل لوکوموتیوی که روی سربالایی حرکت می‌کند، هِنّ‌وهِن می‌کرد و هر لحظه آماده‌ی ترکیدن بود. راستش یادش نمی‌آمد تابستانی شبیه این دیده باشد. هیچ بادی نمی‌وزید.

همه‌جا گرم بود: نشیمن، حمام، آشپزخانه و حتی توی یخچال. چیکو که تلاش کرده بود سرش را توی جامیوه‌ای یخچال کند و چرت بزند، به‌شخصه این را تأیید می‌کرد.

بیشتر بدانید!
تابستان است... و چه تابستانی! گرما سوزان است و در تلویزیون هم اعلام شده که خطر گردباد فایتون جدی است. چیکو و خانواده‌اش تصمیم گرفته‌اند از شر گرما چند روزی به کلبه‌ای در کوهستان پناه ببرند. اما چیکو می‌خواهد پیش از رفتن به کوهستان دوباره بختش را امتحان کند و با کمک پسردایی‌اش رامبالدو وسیله‌ای بسازد تا گردباد را تحت اختیار خودش دربیاورد و هوا را کمی خنک‌تر کند.
پدید آورندگان
پیر دومنیکو بکلاریو
پیر دومنیکو بکلاریو
پیردومنیکو بکلاریو سال ۱۹۷۴ در شهر آکويی ترمه در ایتالیا به دنیا آمد. او در دانشگاه در رشته‌ی حقوق ‌خوانده است؛ اما به دلیل علاقه‌ی وافرش از سال ۱۹۸۸ شروع به نوشتن داستان برای کودکان و نوجوانان کرده است. تا حالا از او تعداد زیادی کتاب ماجراجویانه، مجموعه‌داستان و کتاب‌های فانتزی چاپ شده که بیشتر این کتاب‌ها به چندین زبان دنیا ترجمه شده‌اند. پیردومنیکو بکلاریو اکنون یکی از شناخته‌شده‌ترین نویسندگان کودک و نوجوان در ایتالیاست. مجموعه‌داستان اولیس مور، قرن و جنایات کوچه‌ی ولتر از دیگر کارهای اوست.
الساندرو گتی
الساندرو گتی
الساندرو گتی سال ۱۹۷۵ در الساندریا به دنیا آمده و حالا هم در تورین و هم در کارولینای شمالی زندگی می‌کند. در دانشگاه فلسفه خوانده و از سال ۲۰۰۴ به اعتبار دوستش پیر دومنیکو بکلاریو در زمینه‌ی نوشتن کتاب کودک خودش را محک می‌زند. او با همکاری بکلاریو چهار مجموعه‌داستان نوشته که مهندس چیکو یکی از آن‌هاست.
آندره آ کاستلانی
آندره آ کاستلانی
آندره‌آ کاستلانی در سال ۱۹۷۵ در فلورانس به‌دنیا آمده و همیشه در خانه‌های روستایی اطراف شهر زندگی کرده است. از سال ۲۰۰۰ به‌طور حرفه‌ای شروع به نقاشی‌کشیدن کرد و ده سالی را هم در صنعت انیمیشن‌سازی کار کرده است‌. او از سال ۲۰۰۹ بعد از اینکه دیگر هنرمندی پیشرو شده بود، کارش را در زمینه‌ی تصویرگری کتاب کودک ادامه داد. تصویرسازی‌هایش ساده، جذاب و درعین‌حال سرگرم‌کننده‌ هستند.
محیا بیات
محیا بیات
محیا بیات سال ۱۳۶۶ به دنیا آمده است. در دانشگاه رشته‌ی مهندسی برق خوانده و یکی دو سالی برای ادامه‌ی تحصیل به ایتالیا رفته است. ذوق و علاقه‌ی او به نوشتن از یک سو و آشنایی‌اش به زبان ایتالیایی از سوی دیگر باعث شده به ترجمه روی بیاورد. اولین ترجمه‌ی او رمانی با نام من و تو بود و بعد از آن کتاب کاخ سرنوشت‌های متقاطع نوشته‌ی ایتالو کالوینو را به چاپ رساند.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : hoopa

سلام همه ی کتاب های مهندس چیکو رنگی هستند

سلام. دو جلد اول رنگیه.