انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

ماجراهای ریکی‌پرنده 2/ فیل زیرخاکی

نویسنده : پل جنینگز
تصویرگر : اندرو ولدن
مترجم : اعظم مهدوی
تعداد صفحات : 277
گروه سنی : ۸ تا ۱۲ سال
از مجموعه‌ی : ماجراهای ریکی‌پرنده
قیمت : 36000 تومان
مامان گفت: «تو باید تنبیه شوی ریکی!»

بابا گفت: «همین طوره! موردش یکی دو تا هم نیست.» بعد نگاه معناداری به من کرد.

-فیلم ممنوع!

-چی؟

-مک دونالد ممنوع!

-اما این نامردیه.

-شنا ممنوع!

-یه لحظه مهلت بدید.

مامان گوشی تلفنم را قاپید و انداخت تو جیبش.

-تلفن هم ممنوع.

بیشتر بدانید!
ریکی می‌خواهد برای نمایش مدرسه شیرین‌کاری رو کند، ولی مشکل این است که کسی نباید او را وسط پرواز ببیند. در خانه‌ی همسایه‌شان هم دارند گودالی می‌کَنند که ممکن است به استخوان‌های یک فیل زیرخاکی باستانی برسند! دو موضوع جالب برای ریکی کنجکاو و عشق شهرت!
پدید آورندگان
پل جنینگز
پل جنینگز
خیلی‌ها از من می‌پرسند: «پل جنینگز! نویسنده بودن چه جوری‌هاست؟» خب باید بگویم زندگی باشکوهی است؛ فکر نمی‌کنم دلم بخواهد کار دیگری انجام دهم. تعداد زیادی نامه از سرتاسر دنیا به دستم می‌رسد؛ همیشه به این فکر می‌کنم چقدر خوش‌شانسم که مردم داستان‌های من را این همه دوست دارند که به خودشان زحمت می‌دهند تا من را هم در جریان حس‌شان قرار دهند. این واقعاً فوق‌العاده است. خیلی از آن‌ها می‌خواهند چیزهای بیشتری درباره‌ی من بدانند. و این همان چیزی است که این صفحه قرار است انجام دهد: گفتن چیزهایی در مورد من و زندگی‌ام! ۹ اردیبهشت ۱۳۲۲ (۳۰ آپریل ۱۹۴۳ میلادی) در انگلستان به دنیا آمده‌ام. آن موقع هنوز دوران جنگ بود. ما در جایی به نام هِستون، نزدیک لندن، زندگی می‌کردیم؛ می‌توانم به خاطر بیاورم که فرودگاهی آن طرف جاده وجود داشت. وقتی شش سالم بود همراه با پدر و مادر و خواهر کوچکم روث، انگلستان را برای آمدن به استرالیا، ترک کردیم. سال ۱۳۲۸ (۱۹۴۹ میلادی) بود؛ آن روزها، مردم با قایق به استرالیا می‌آمدند. اسم قایقی که ما با آن به استرالیا آمدیم، رانچی بود. برای رسیدن به ملبورن، پنج هفته دریانوری کردیم!
اندرو ولدن
اندرو ولدن
در ملبورن استرالیا به دنیا آمد. به‌عنوان کاریکاتوریست در روزنامه‌های استرالیا قلم می‌زند. او همچنین کتاب‌های بسیاری برای کودکان تصویرگری کرده است. کتاب‌هایی مثل «کودکی با کله‌ی شگفت‌انگیز» و «لیزی دیزی» و البته همین ریکی پرنده‌ی خودمان. از اندرو به‌جز این‌ها دو مجموعه کاریکاتور هم برای بزرگسالان چاپ شده است.
اعظم مهدوی
اعظم مهدوی
هنوز هم که هنوز است، فکر می‌کنم نویسنده‌های بزرگ دنیا باحال‌ترین و حواس‌پرت‌ترین آدم‌های روی زمین هستند. امیدوارم در مورد من هم یک روز بگویند خیلی حواس‌پرت و باحال بود. *** اعظم مهدوی، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک است. البته خودش بیشتر وقت‌ها می‌گوید نویسنده هستم. چند تا از کتاب‌هایش در جشنوارهای مختلف به عنوان نامزد و اثر تقدیرشده و برنده اعلام شده‌اند. اما این‌ها مهم نیست. مهم این است که او مثل یک مورچه‌ی کارگر مدام می‌نویسد و فکر می‌کند.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : طنين انصاری

اگر من ریکی پرنده را دوست داشته باشم می توانم چه کتاب هایی بخوانم ممنون میشم که بگید

بدبیاری‌های فردی تنگلز تام گیتس لوتا پیترمن پنی قشقرق ماکاموشی
کاربر مهمان : طنين انصاری

ریکی عالی است آیا فقط۴جلد دارد

بله طنین جان. این مجموعه 4جلدیه.
کاربر مهمان : علي احمد زاده حسيني

أين كتاب بهترين و بدترين كتاب توي دنياست

ممنون که نظرتون رو به اشتراک گذاشتید.
کاربر مهمان : ستایش اسلامی

کتاب بسیار خنده دار و عالی ای هست اما خیلی گرونه بهتون پیشنهاد میدم از برنامه دیجی کالا خرید کنید قیمتش ۱۸ هزار تومان است !

کاربر مهمان : 😂

سلام هوپا من میخوام کتاب بخرم ولی بین این کتاب و یه کتاب دیگه نمی تونم تصمیم بگیرم. میخوام بپرسم این کتاب چون دوتا داستان داره، داستاناش خیلی کوتاه و مسخره اس یا نه و اینکه من کتاب پر از متن و در همین رده قیمت میخوام میشه بهم معرفی کنین؟

سلام. بله این کتاب هم قشنگه. «وحشت در دبستان شومیان» و «بدبیاری‌های فردی تنگلز» رو امتحان کنید.
کاربر مهمان : کتاب

چرا صفحات کتاب کم متن داره بخاطر همین شده 280 صفحه! توی هر صفحه 3 تا خط گذاشتین!

سلام. این کتاب تصویری و در ابعاد جیبی است.
کاربر مهمان : دیانا کتابخون

کتاب خیلی باحال و عالی هستش. ولی قیمتش خیلی بالا رفته

کاربر مهمان : امین بدیهی

ببخشید کتاب های ریکی پرنده توی صفحه هاش عکس هم داره. میشه گروه سنی برای کتابا نزارین من هر وقت میخوام بخرم مامانم میگه واسه سن تو نیست

کمی داخل کتاب را به مادرت نشان بده، شاید نظرش عوض بشود. از بالای صفحه، کنار عکس جلد کتاب، دکمه‌ی «چند صفحه از کتاب را ببین» رو بزن تا توی کتاب رو بتونی ببینی.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی