انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

چشم شب

نویسنده : مریم عزیزی
تصویرگر : مریم طباطبایی
تعداد صفحات : 206
گروه سنی : ۹ تا ۱۴ سال
قیمت : 15000 تومان
اولش فقط سکوت بود و تاریکی. اما بعد، کم‌کم زمزمه‌هایی شنید. زمزمه‌ها او را دعوت می‌کردند که به آن‌ها بپیوندد.

سوگل حواسش جمع بود و می‌دانست که قرار نیست به کسی یا چیزی بپیوندد. او فقط باید از این مه عبور می‌کرد و سمت دیگرش به ماکارا و نگهبان دشت و نون‌قندی می‌رسید. اولش توی مه یک‌عالمه درخت پر برگ دید و بعد بین درخت‌ها و شاخه‌هایشان سایه‌هایی دید که کمرنگ‌تر از درخت‌ها بودند. سایه‌ها شکل‌های مختلفی داشتند. بعضی‌هایشان شبیه آدم‌ها یا دیگر حیوانات بودند و بعضی‌ها هم شبیه موجودات دیگری که نمی‌شناختشان.

همان‌طور که جلو می‌رفت، یکی از سایه‌ها از درختش پایین خزید و پیش آمد و مقابلش ایستاد. سوگل کمی او را تماشا کرد. سایه خیلی کمرنگ و شفاف بود، اما به نظرش آشنا بود. سایه گفت: «می‌دونستم که دوباره می‌بینمت!»

بیشتر بدانید!
سوگل دروغ‌های کوچکی می‌گوید و تنها آرزویش این است که کسی از دست کسی ناراحت نباشد. او نصفه‌شب یک گودال می‌کند و باید تصمیم بگیرد که گودال و آن‌چه را که درونش هست با خاک پُر کند یا نه.

این‌که هر طرف بچرخی، یک دیو جلوی رویت سبز شود اصلاً خنده‌دار نیست، اعتماد به یک مارمولک سبز زشت و یک پرنده‌ی خاکستری‌رنگ مرموز، در گذر از سرزمین‌های جادویی هم کار آسانی نیست.

سوگل باید تصمیم بگیرد و باید عواقب این تصمیم را هم بپذیرد.

پدید آورندگان
مریم عزیزی
مریم عزیزی
مریم عزیزی بهار سال شصت‌و‌دو در مشهد به دنیا آمد. مریم سال هشتاد‌و‌پنج لیسانس شیمی محضش را گرفت و از زمستان هشتاد‌و‌هشت تا دو سال بعد از آن را هم زبان انگلیسی یاد گرفت. مریم سال هشتاد‌و‌شش نوشتن در ژانر فانتزی را شروع کرد. مریم مجموعه‌رمانی شش‌جلدی به اسم دشت پارسوا برای نوجوان‌ها و جوان‌ها نوشته است. او یک داستان کودک هم به نام چشم شب برای نشر هوپا نوشته است. مریم کتاب هم ترجمه می‌کند و رمان‌های فانتزی نوجوان «پسری در برج»، «پسر زن جادوگر» و مجموعه‌ی «تان‌جی‌ها» را هم برای نشر هوپا ترجمه کرده است. مریم در مشهد زندگی می‌کند، عاشق طبیعت و پیاده‌روی و موسیقی و کتاب و سینما است، از جن و روح و شبح نمی‌ترسد و از دیوها و اژدهاها و کتابخوان‌ها خیلی خوشش می‌آید و آن‌هایی را که کتاب نمی‌خوانند یا حیوانات را اذیت می‌کنند، هیچ دوست ندارد.
مریم طباطبایی
مریم طباطبایی
مریم طباطبایی در سال 1359 متولد شد. او دانش آموخته‌ی رشته‌ی نقاشی است. فعالیتش را در زمینه ی تصویر‌گری کتاب کودک و نوجوان از 1379 آغاز کرده است. آثار او تاکنون در جشنواره‌های متعددی همچون جشنواره‌ی مطبوعات، دوسالانه نیایش، جشنواره کتابهای به نشر، انجمن کتاب کودک و نوجوان مونیخ برگزیده شده اند. نقاشی، تصویرسازی و چاپ دستی از فعالیت‌های دیگر مریم طباطبایی است.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : Nian

سلام هوپایی جون این کتاب هنوز هم چاپ میشه

سلام دوست خوبمون. بله.
کاربر مهمان : مائده هوپایی

خیلی کتاب خوبی هستش بهتون پیشنهاد میکنم حتما بخرینش 😘🥰❤ مرسی از هوپا ❤❤❤

ممنون ممنون. خوشحالیم که دوستش دارید، ممنون.^.^
کاربر مهمان : کتابخون واقعی

من این کتاب رو خوندم یشه بگی چطور تاب بخرم؟؟؟؟

منظورتون رو نفهمیدیم.
کاربر مهمان : زهرا

عالی

کاربر مهمان : وفا

عالی

پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی