انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

پنج‌گانه‌ی زمان 2/ نسیمی از ناکجا

نویسنده : مادلین لینگل
مترجم : نیلوفر امن‌زاده
تعداد صفحات : 200
گروه سنی : ۱۲ تا ۱۶ سال
از مجموعه‌ی : پنج‌گانه‌ی زمان
قیمت : 52000 تومان
یکی از مشهورترین رمان‌های فلسفی، فانتزی و علمی-تخیلی تاریخ ادبیات

خانواده‌ی موری

انگار هرگز رنگ زندگی عادی را نمی‌بینند. این‌بار چارلز والاس، برادر کوچک‌تر مگ موری، درست پیش از آنکه در بستر بیماری بیفتد، در باغچه‌ی سبزیجاتشان چند اژدها می‌بیند. اما بعد معلوم می‌شود آنچه دیده دسته‌ی اژدهایان نبوده، بلکه پروگیناسکیس بوده: یک چِروبیم که از چندین جفت بال و چشم تشکیل شده؛ از نسیم و شعله. حالا مگ و پروگیناسکیس باید با کمک کالوین، جانِ چارلز والاس را نجات دهند.

بیشتر بدانید!
یکی از مشهورترین رمان‌های فلسفی، فانتزی و علمی-تخیلی تاریخ ادبیات

خانواده‌ی موری

انگار هرگز رنگ زندگی عادی را نمی‌بینند. این‌بار چارلز والاس، برادر کوچک‌تر مگ موری، درست پیش از آنکه در بستر بیماری بیفتد، در باغچه‌ی سبزیجاتشان چند اژدها می‌بیند. اما بعد معلوم می‌شود آنچه دیده دسته‌ی اژدهایان نبوده، بلکه پروگیناسکیس بوده: یک چِروبیم که از چندین جفت بال و چشم تشکیل شده؛ از نسیم و شعله. حالا مگ و پروگیناسکیس باید با کمک کالوین، جانِ چارلز والاس را نجات دهند. آنها برای این کار باید به عمق وجود چارلز والاس سفر کنند و توازن و شادمانی را به ضرب‌آهنگ آفرینش، برگردانند.

«هربار ستاره‌ای خاموش می‌شود، یعنی یک اکتروس در مبارزه‌ای پیروز شده.»

پدید آورندگان
مادلین لینگل
مادلین لینگل
مادلین لینگل، در 1918 در نیویورک به دنیا آمد. مادرش پیانیست ماهری بود و پدرش روزنامه‌نگار و داستان‌نویس. او تک‌فرزند بود و سال‌ها پس از ازدواج پدر و مادرش، زمانی که زندگی‌شان یک روالِ عادیِ باثبات یافته بود، به دنیا آمد و دوران کودکی‌اش در تنهایی و نیز در خلوتی مرموز گذشت. با استناد به گفته‌های خودش، در سال‌های اول مدرسه موفقیت چشمگیری به دست نیاورد و لذت‌ها و تسلی‌هایی را که در گوشه‌گیری و کتاب‌خواندن و نوشتن می‌یافت، به وقت‌گذرانی با همسن‌وسال‌هایش ترجیح می‌داد. پدرش نشانه‌هایی از مسمومیت با گازهای شیمیاییِ جنگ جهانی اول را در ریه‌هایش داشت و همین که سلامتش رو به افول نهاد، خانواده‌ی مادلین به نواحی کوهستانی آلپ در فرانسه، که تصور می‌شد هوای شفابخشی دارد، کوچ کردند. بعدها خانواده‌ی مادلین در جکسون‌ویلِ فلوریدا ساکن شدند و به این‌شکل مادلین به مدرسه‌ی شبانه‌روزیِ دختران در چارلستونِ کارولینای جنوبی رفت. این بار، او که خود را در خانه‌اش حس می‌کرد و استعدادهایش را می‌شناخت، رو به شکوفایی نهاد. او دوره‌ی دبیرستان را به پایان رساند و به کالج اسمیت رفت و با بتی فریدن همکلاس شد. در کالج، در گروه‌های اداره‌ی دانشجویی و حلقه‌های ادبی و نمایشی فعالیت می‌کرد. پس از دریافت مدرک کارشناسی در زبان و ادبیات انگلیسی، به نیویورکِ کودکی‌اش بازگشت و در آپارتمانی کوچک در گرینویچ ویلج مستقر شد. نخستین رمانش، باران کوچک (1945) را در همان روزها نوشت و منتشر کرد و بعد رمان دومش، ایلسا (1946) را نوشت. در تابستان 1959 خانواده‌ی آن‌ها ده هفته در کل کشور سفر کردند و چادر زدند و در طول این سفر بود که طرح چین‌خوردگی در زمان در ذهن مادلین جوانه زد. اف.اس.جی (مخفف انتشارات فِرار، استراوس و ژیرو) انتظار فروش بالای کتاب را نداشت، اما خطر سود پایین را پذیرفت؛ چراکه به مادلین لینگل به‌عنوان نویسنده باور داشت. به‌محض چاپ‌شدن کتاب، منتقدان و مخاطبان آن را تحسین کردند و کتاب در 1963 برنده‌ی مدال نیوبری شد.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : ^_^هوپایی

سلام من فیلم اینو دیدم ... فیلمش برای جلد اوله ؟

سلام دوست خوبمون. اطلاع نداریم. شاید دیگر دوستان بدونن...
کاربر مهمان : محمد مهدی

میشه بگید این چند جلده ؟ ممنون میشم اگه زود تر بهم بگید

سلام دوست عزیزمون. 5جلده.
کاربر مهمان : ددم

بنظرتون فنت خط زیادی ریز نیست ؟

نه دوست خوبمون. با فونت استاندارد چاپ شده.
کاربر مهمان : ددم

سلام من دوست دارم داستان با کلمات ساده و راحت نوشته بشه . و اگه نقاشی نداشته باشه مشکلی ندارم ولی اگه حجم زیاد نوشته ها آدم رو کلافه کنه دوست ندارم بنظرتون این برای من مناسبه ؟

سلام دوست خوبمون. این کتاب اونقدری که مدنظر شما هست ساده نیست. درواقع داستان پیچیده‌ای در ژانر فانتزی، فلسفی، ماجراجویانه و علمی‌تخیلی دارد.
کاربر مهمان : تیوا

اومد بالاخرههههههههههه! مررررسییییییی هوپا جون : )🤍

مرسی از صبوری و همراهی شما دوست عزیزمون^.^
کاربر مهمان : مگه مهمه؟

سابقه نداشته منتظر کتابی ازتون باشم و انقدر زود چاپ بشه مرسی

خیلی ممنون از صبوری و همراهی‌تون^.^
کاربر مهمان : مگه مهمه؟

مرسی ازتون خیلی منتظرش بودم جلد یک خیلی عالی بود لطفا میتونید بگید تقریبا کی میاد؟

ممنون دوست عزیزمون. امیدواریم توی همین هفته بیاد.
کاربر مهمان : ناشناس

با سلام بنده کتابی در زمینه معمایی. تاریخی تالیف کرده ام و این کتاب با کمک دو نفر از دوستانم تصویرگری شده است و مایلیم. این کتاب را در انتشارات هوپا منتشر کنیم و به سن قانونی رسیده ایم. چگونه میتوانیم با شما همکاری کنیم ؟. لطفاً در اسرع وقت پاسخ دهید با تشکر

سلام دوست عزیزمون. جهت کسب اطلاع با اینستاگرام هوپا در تماس باشید. hoopa_publication
کاربر مهمان : بینام

سلام هوپا. ممنون از کتابای عالی که چاپ می کنی. راستی از کتاب بدون اسب وارد نشوید شهرام شفیعی خبری نشد کی میاد؟

سلام دوست عزیزمون. خیلی ممنون از لطفتون. نه راستش هنوز اطلاعی نداریم.