انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

ناخدای هفت دریا ۲/ ناخدا باراکودا، آخر دنیا

نویسنده : یانوس کامپوس
تصویرگر : مارتا آلتس
مترجم : سعید متین
تعداد صفحات : 260
گروه سنی : ۹ تا ۱۳ سال
از مجموعه‌ی : ناخدای هفت دریا
قیمت : 34000 تومان
از من می‌شنوید، بهترین روش روبه‌روشدن با موقعیت‌های سخت این است که نقشه‌ای بکشید و هر اتفاقی هم که بیفتد، آن را دنبال کنید. این کار آرامتان می‌کند و کاری برای انجام‌دادن پیش پایتان می‌گذارد. چون قبلاً بهتان گفته‌ام، دیگر نمی‌گویم که من دروغ نمی‌گویم و نترسیده بودم. ترسیده بودم‌ها؛ ولی ترس مثل سگِ پشتِ حصار است: هرچقدر بیشتر محلش بگذاری، بیشتر برایت واق‌واق می‌کند. باید دندان‌هایت را به هم فشار بدهی و با چیزی که سر راهت سبز می‌شود، روبه‌رو شوی. اگر شجاع نیستی، جوری رفتار کن که انگار هستی. خواهی دید که فرقش آن‌قدرها نیست.
بیشتر بدانید!
ناخدا باراکودا و خدمه‌ی کشتی‌اش غیبشان زده. برای همین، جرقه تصمیم می‌گیرد پیدایشان کند، حتی اگر آخر دنیا باشند. بدبختی اینجاست که واقعاً آخر دنیایند... ولی خیالی نیست: با شجاعت، ذکاوت، یک مقدار شانس و کمک رفقا، چیزی جلودارِ جرقه نیست.
پدید آورندگان
یانوس کامپوس
یانوس کامپوس
یانوس کامپوس با جیب خالی این‌ور و آن‌ور می‌رود. البته همیشه با خودش چیزهای لازم برای سرکردن زندگی توی یک جزیره‌ی دورافتاده را می‌برد، از جمله یک وسیله‌ی کارراه‌انداز، یعنی پاک‌کن، و همچین چسب‌زخم. قشنگ معلوم است که همیشه به دزدِدریایی‌بازی علاقه داشته! بهترین خاطره‌ای که از روزهای نوشتن این کتاب دارد، این است که خواهرزاده‌ی کوچولویش، وِرا، که آن موقع ده سالش بود، هر فصل از کتاب را که یانوس می‌نوشت، با شور و اشتیاق زیادی می‌خواند و بعدش می‌آمد پیش یانوس و می‌گفت: «فصل بعدی را زودتر بنویس. می‌خواهم بدانم چه اتفاقی می‌افتد!» بعد چی شد؟ خب، یانوس که تا آن موقع هیچ‌وقت رمان ننوشته بود، دست جنباند و کتابش را زودتر تمام کرد و فرستاد برای جایزه‌ی ادبی «کشتی بخار»... و برنده شد! به این می‌گویند گنج‌پیداکردن توی همان تلاش اول. یانوس کامپوس مارتینِس متولد ۱۹۶۳ در آلباسِته‌ی اسپانیاست. بعد از دوره‌ی دبیرستان، رشته‌ی روان‌شناسی را برای ادامه‌ی تحصیل انتخاب کرد، ولی بعد رفت سراغ چیزی که بیشتر دوست داشت: تئاتر از آن موقع تا حالا سرگرم نوشتن داستان و نمایش برای بچه‌ها و بزرگ‌ترها و همچنین شرکت‌کردن توی جشنواره‌های مختلف دنیا بوده است.
مارتا آلتس
مارتا آلتس
مارتا آلتِس گرافیک خوانده، ولی بعد از پنج سال کارکردن در این رشته، تصمیم گرفت برود سراغ کاری از همه بیشتر دوست دارد: تصویرگری کتاب کودک. برای همین، باروبندیلش را جمع کرد و برای ادامه‌ی تحصیل توی رشته‌ی موردعلاقه‌اش به لندن رفت. امروز بعد از تصویرگری چندین و چند کتاب و البته بردن چند تا جایزه‌ی مهم، از اینکه آن روز همچین تصمیمی گرفته، خیلی خوش‌حال است. مارتا آلتِس گارسیا سال ۱۹۸۲ در بارسلونای اسپانیا به دنیا آمده. اگر می‌خواهی کارهای بیشتری ازش ببینی، برو به این نشانی: www.martaltes.com
سعید متین
سعید متین
سعید متین متولد ۱۳۶۵ است و در دو رشته‌ی زبان و ادبیات اسپانیایی و فرهنگ و زبان‌های باستانی ایران تحصیل کرده است. از همان بچگی بیشتر وقت‌ها سرش توی کتاب بود؛ شاید چون پدرش معلم است. البته اولش کتاب‌های پدرش را فقط خط‌خطی می‌کرد؛ ولی کم‌کم به این نتیجه رسید که بهتر است به‌جای خط‌خطی کردن، توی کتاب‌ها‌ نقاشی بکشد.‌ الان هم به‌غیر از کتاب‌خواندن و ترجمه کردن، سرش با نوشتن، طراحی، نقاشی و یادگیری زبان‌های گوناگون گرم است و به تمام این کارها علاقه دارد.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : .

جلد سوم کی میاد?

امیدواریم تا پایان اردیبهشت بیاید.
کاربر مهمان : .

جلد سوم در چه مرحله ای است

به‌زودی می‌آید توی بخش «در راهند» (چند روز دیگر).
کاربر مهمان : محمد

سلام کتاب سوم کی می رسه

سلام. امیدواریم تا پایان سال برسد.
کاربر مهمان : محمدصدرا

سلام. ما جلد یک مجموعه را خانوادگی و به صورت جمع خوانی (پسر ۸ ساله ،پدر و مادر) خواندیم. کتاب خوبی بود. اگر ترجمه در برخی از بخش ها روان تر شود بهتر می شود.

کاربر مهمان : .

جلد 3 در چه مرحله ای است

داریم بازخوانی می‌کنیم تا غلطی نداشته باشد. امیدواریم تا پایان سال منتشر بشود.
کاربر مهمان : .

جلد سوم در چه مرحله ای است و کی میاد

منتظر اجازه‌ی وزارت ارشادیم و زمان چاپش مشخص نیست.
کاربر مهمان : .

سلام.جلد سوم کتاب در چه ماهی میاید؟ممنون.

سلام. امیدواریم در پاییز منتشر بشود.
کاربر مهمان : *

جلد سوم کتاب در چه مرحله ای است?ممنون.

در مرحله‌ی صفحه‌آرایی.
کاربر مهمان : حامد

منظورم جلد ٣ بود

امیدواریم در پاییز بیاید.
کاربر مهمان : حامد

كي مي آد

خیلی وقت است آمده!
کاربر مهمان : علی

این کتاب طنز هست

بله، خنده‌دار است.
کاربر مهمان : p

می شه لطفا صفحه نگهدار هم به بسته نوروزی تون اضافه کنید؟؟؟؟؟؟

راستش امکانش نیست که چیز جدیدی به بسته‌ی نوروزی اضافه کنیم. امیدواریم سال‌های بعد این‌طور شود.
کاربر مهمان : پارمیدا وزان

جلد سوم این مجموعه کی منتشر می شود؟

هنوز مشخص نیست.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی