انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

من اچونه‌ام! در رو باز کنید!

تصویرگر : رودابه خائف
تعداد صفحات : 186
گروه سنی : ۶ تا ۱۱ سال
قیمت : 15000 تومان
ببم چهار زانو نشست. بامبو غذای چلوخورشت کوبونده رو گذاشت جلوی ببم، گفت:« بیا ببم‌جان! اینم ناهاری که دوست داری! حالا می‌خوریم.»

ببم دوباره چهارزانویش رو باز کرد، چهار دست و پا شد مثل گوسفند که می‌چرید و کله‌اش رو کرد توی بشقاب.

بامبو گفت: «آخه آدم این‌جوری غذا می‌خوره ببم‌جان؟! مگه گاوی؟ مگه الاغی؟ اسبی؟»

ببم گفت: «نه نیستم!»

بامبو گفت: «پس پاشو مثل آدم غذا بخور.»

ببم پا شد، ایستاد کنار بشقابش و گفت: «آخه ‌این‌طوری ‌که کله‌ام نمی‌رسه به بشقاب.»

بیشتر بدانید!
هر کی دوست دارد با چند تا بچه‌ی کله‌پوک آشنا شود، دستش را بگیرد بالا!

چند تا قصه‌ی بانمک و خنده‌دار داریم با یک‌عالمه بچه‌ی مثلاً کله‌پوک که آن‌قدرها هم کله‌پوک نیستند. اتفاقاً خیلی هم زبر و زرنگ و آبِ زیرِ کاه هستند. آن‌قدر که بزرگترهایشان را ذلّه کرده‌اند.

اچونه، هنچیل، هوچی‌پوچی، تی‌تی، چیناچیل، هاچول، گینگول و … . نه! اشتباه نکنید. این‌ کلمه‌ها خارجی نیستند، ورد جادوگری هم نیستند. اسم بچه‌های کله‌پوک ما هستند. نمی دانم چرا اسم‌هایشان این قدر عجیب‌ و ‌غریب است، شاید یک ربطی به کله‌پوک بودنشان دارد، شاید هم آبِ زیرِ کاه بودنشان!

پدید آورندگان
سید نوید سیدعلی‌اکبر
سید نوید سیدعلی‌اکبر
سیدنوید سیدعلی‌اکبر در سال 1362 متولد شد. او دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی مرمت آثار تاریخی است. داستان نویسی را از هفت‏ سالگی با چاپ داستان‌های کوتاه در مجله‌ی عروسک سخنگو آغاز کرد و در چهارده ‏سالگی به عضویت تحریریه‌ی این مجله درآمد. داستان‌های او تاکنون جوایز متعددی را به‌ دست آورده که برخی از آن‌ها عبارتند از: جایزه‌ی مشترک شورای کتاب کودک و یونیسف در زمینه‌ی کودکان با نیازهای ویژه برای داستان‌کوتاه بیداری خرگوش‌های سفید. نشان لاکپشت پرنده‌ی نقره‌ای برای کتاب بابای من با سس خوشمزه است. برگزیده‌ی جایزه‌ی ادبی اصفهان، شورای کتاب کودک و یونیسف برای کتاب بچه غول باید توی مدرسه بماند. از کتاب‌های دیگر او می‌توان به سارا و مربای سیب و رودخانه، آموزش‏های داستان‏‌نویسی مامان‏‌پیچ برای هیچ و پریزادان‌ درخت سیب اشاره کرد.
رودابه خائف
رودابه خائف
رودابه خائف متولد 1364 و کارشناس نقاشی از دانشگاه هنر و معماری تهران است. از سال 1380 تصویرگری کتاب کودکان را آغاز کرده که از جمله‌ی این کتاب‌ها می‌توان به مجموعه‌ی مثل‌ها و قصه‌هایشان، دایرة‌المعارف قهرمان‌های ایرانی، دارم شروع می‌شوم، دلقک و فرمانروا، بازی‌های محلی ایران برای کودکان و نوجوانان، روبی، خانه‌ی پیر و درخت خوشبختی اشاره کرد.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : همون میثم عصاره با شماره جدید

چرا ناموجوده ؟؟؟

فعلاً چاپش تموم شده و به‌زودی با اسم جدید منتشر می‌شه.
کاربر مهمان : میثم عصاره

سلام به هوپای عزیز آیا این کتاب چاپش تمام شده ؟؟؟ چون واقعا می خوام با اینکه بسته هوپایم امروز به دستم می رسه اما برنامه ریختم ۲۳ ام آبان برم وزوزه جادو و من اچونه ام در را باز کنید و فیزلبرت استامپ ۳ رو بخرم راستی من یک ایده دارم که فقط می خوام بدونید در مورد داستان چجوری میتونم براتون بفرستم فقط ببینید و انتقاد کنید ؟؟؟؟ ممنونم از بهترین نشر دنیا : هوپا راستی کلی ایده دارم

سلام. بله، چاپش تموم شده، ولی به‌زودی با اسمی جدید منتشر می‌شه. درباره‌ی ایده‌ای که گفتید متوجه منظورتون نشدیم، اگر منظورتون اینه که روی کتاب‌ها و داستان‌های ما نظری یا نقدی دارید، همین‌جا بنویسید بررسی می‌کنیم.
کاربر مهمان : پارمیدا وزان

این کتاب درباره ی چیست؟

چند قصه است درباره‌ی یک مشت بچه‌ی خرابکار و شیطون و البته باهوش که بزرگ ترها را با کارهایشان ذله می‌کنند.
پیشنهادهای سر‌آشپز هوپا
برای تویی که این کتاب را دوست داشتی