انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

ماجراهای ژان و ژان و... ژان! ۲/ پنیر پرنده

تعداد صفحات : 168
گروه سنی : ۹ تا ۱۳ سال
قیمت : 23000 تومان
خیلی دلم می‌خواست که مثل بهترین دوستم، فرانسوا آرشامپو، تک‌پسر بودم. خانه‌شان آن‌‌قدر بزرگ است که برای رفتن به حمام مجبور است سوار دوچرخه بشود؛ البته این چیزی است که خودش می‌گوید... ازآنجاکه پدرش مأمور مخفی است، فرانسوا آرشامپو هیچ‌کس را پنجشنبه‌ها برای بازی‌کردن به خانه‌اش دعوت نمی‌کند. ژان‌ـ‌آ می‌گوید که او دروغگوست، اما من حرف فرانسوا را باور می‌کنم.
بیشتر بدانید!
وقتی شش تا برادر باشید و اسم همه‌تان هم «ژان» باشد، عمراً یک لحظه حوصله‌تان سر برود. لیست کارهای امسال تابستان خانواده‌ی ما از این قرار است: اسباب‌کشی، تعطیلات پیش بابابزرگ ژان، یک ماهی فسقلی به اسم شیاف، یک لشکر پسردایی با گوش‌های آینه بغلی...

تازه! حواستان باشد، یک پنیر پرنده‌ی اسرارآمیز و یک بابا و مامان مقرراتی هم هستند. حالا ببینید توی خانه‌ی ژان‌ها چه بلبشویی که راه نمی‌افتد!

پدید آورندگان
ژان فیلیپ آرو وینیود
ژان فیلیپ آرو وینیود
ژان فیلیپ آرو وینیود در ۱۸ سپتامبر سال ۱۹۵۸ در بوردو به دنیا آمد. او در رشته‌ی ادبیات مدرن از دانشگاه اِکول نرمال سوپریور در سنت-کلود فارغ‌التحصیل شد. پس از سال‌ها تدریس، ژان به حرفه‌ی ویراستاری روی آورد. او بیش از هر چیز به مجموعه‌داستان‌های ادبی کودکان و نوجوانان و همچنین داستان‌های ساده برای عموم خوانندگان علاقه نشان داد. وی که از کودکی شیفته‌ی کتابخوانی بود، خیلی زود نویسندگی را آغاز کرد و در سال ۱۹۸۴، با همکاری انتشارات گالیمارد، پرده‌ای بر شب را منتشر کرد و جایزه‌ی ‌رمان اولی را از آن خود نمود. هنگامی‌که او برای کودکان می‌نویسد، با دقت و موشکافی خود را به دست خاطراتش می‌سپارد تا به خواننده این امکان را بدهد که کتابی را بخواند که او در همان سن به دنبال خواندن آن بوده است: «من همه‌ی کتاب‌های کودک و نوجوان را خوانده‌ام. من یک کتابخوان حرفه‌ای بودم. به لطف خواندن همین کتاب‌های نوجوانان است که امروز نویسنده شده‌ام.»
دومینیک کورباسون
دومینیک کورباسون
دومینیک کورباسون، فارغ‌التحصیل دانشگاه عالی هنرهای کاربردی و مشاغل هنری، کار حرفه‌ای خود را به عنوان طراح پارچه‌های مبلی و لباس برای کودکان آغاز کرد و همزمان اوقات فراغت خود را به طراحی اختصاص داد. وی با به‌کارگیری سبک نقاشی و رنگ‌آمیزی منحصربه‌فرد خود و با ترجمه‌ی تصویری ظریف و ساده‌ی زندگی پاریسی‌ها و بخصوص زنان پاریسی حرفه‌ی خود را دنبال کرد. از طرح‌های او در مطبوعات و تبلیغات استفاده می‌شود. در آوریل سال ۱۹۹۷، او اولین نمایشگاه خود را تحت عنوان «مغازه‌های بزرگ» در ژاپن برگزار کرد و در سال ۲۰۰۰، نمایشگاه «من و پاریس» او بار دیگر در توکیو برگزار شد و فرصتی برای انتشار کتابی با همین نام با همکاری انتشارات CW Cbooks ایجاد کرد. وی به طور پی‌در‌پی طرح‌ها و نقاشی‌های خود را در پاریس، ژنو، توکیو و دینارد به نمایش گذاشت. در سال ۲۰۰۹ اولین داستان مصور خود خواهران کوربی را با الهام از خانواده‌ی خود به تصویر کشید. از اوایل سال ۲۰۱۰ آثاری با رنگ آکرلیک و مدادرنگی خلق کرد و آن‌ها را در سالن‌ها و نمایشگاه‌های شخصی در پاریس و بروکسل به نمایش گذاشت. او در این آثار به بیان همزمان موضوعی شهری و نمایش طبیعت پرداخت.
مریم ایروانی
مریم ایروانی
مریم ایروانی در هفدهم اسفند سال ۱۳۶۹ در اصفهان به دنیا آمد. وی در سال ۱۳۸۸ تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته‌ی زبان و ادبیات فرانسه در دانشگاه اصفهان آغاز کرد و پس از اخذ لیسانس، در سال ۱۳۹۲ در رشته‌ی آموزش زبان فرانسه در دانشگاه تربیت مدرس تهران پذیرفته شد. او همزمان با تحصیلات به تدریس زبان فرانسه مشغول شد و از سال ۱۳۹۲ به طور جدی ترجمه‌ی کتاب را شروع کرد. ورود او به دنیای ترجمه با مجموعه آثاری از ژان-فیلیپ آرو-وینیود همراه بود که از آن بین می‌توان به «کتابی که من قهرمانش نیستم» و «مدرسه‌ی اشباح» اشاره کرد. پس از این تجربه، مریم ایروانی به ترجمه‌ی داستان‌های کودک و نوجوان علاقه نشان داد.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : درسا رضایی

سلام عالی بود فقط اینکه جلد پنج شش و هفتش کی میاد ؟

سلام. ممنون دوست خوبمون. هنوز معلوم نیست راستش.
کاربر مهمان : نیروانا

سلام،در کل این کتاب چند جلده؟ تا الان دو جلدش چاپ شده؟

سلام. در کل ۷ جلده و تا الان دو جلدش چاپ شده.
کاربر مهمان : ..

ای بابا جلد سومش کی میاد ؟؟؟ بخدا همه ی کتابام ۲ جلدی ان مثل اتولین . ماجراهای ژان و ژان و ...ژان! .دختر خاندان گات . و ....

امیدواریم در همین تابستان منتشر بشه.
کاربر مهمان : مارنی

خیلی کتاب خوبیه 😍😍😍😍

کاربر مهمان : درسا

هلیا به جای اینکه نمونه بخونی کتاب رو بخر و خبر خوب در فصل های بعدش مشخص میشهمن خبر رو بهت میگم خبر پدر این بود که میخواهند اسباب کشی کنند و به شهر تولون بروند

کاربر مهمان : هلیا

لطفا صفحات بیشتری بذارید چون نصفه تموم شد و خبر خوب پدر را نفهمیدیم

کاربر مهمان : شبح سیاه

با سلام می خواستم بدونم این مجموعه چند جلده

سلام. هفت جلده.