انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

شیما حسینی

مترجم
شیما حسینی متولد ۱۳۶۲ است. شیما رشته‌های متفاوتی را تجربه کرد تا علاقه‌اش را پیدا کند و بالاخره نوشتن و ترجمه برای کودک‌و‌نوجوان دلش را ربود و پابندش کرد.

فیلمنامه‌ی «بی‌بازی؟» با نگارش او در سال ۱۳۸۹ جزو سه اثر برگزیده‌ی جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم کودک‌و‌نوجوان قرار گرفت و کتاب‌هایی چون ده روز شگفت‌انگیز، راز ساعت قدیمی و چهار جلد اول مجموعه‌ی رایلی آدامسون با ترجمه‌ی او به چاپ رسیده است.

کتاب‌های شیما حسینی

دختر جوهر و ستاره‌ها

دختر جوهر و ستاره‌ها

,بدنم کرخت و بی‌حس بود و زبانم کف دهانم چسبیده بود. نمی‌توانستم بگذارم بابا را ببرند؛ اما نمی‌دانستم چه‌کار باید بکنم. آن‌ها او را کشیدند و بردند و توی قفس گاری انداختند. وقتی بابا از پله‌ها بالا می‌رفت، یک لحظه قیافه‌اش را در هم کشید. دویدم و رفتم توی خانه. همه‌جا را نگاه کردم تا چوب‌دستی‌اش را پیدا کنم. تکیه داده بودش به دیوار. برش داشتم و از لای میله‌ها هلش دادم توی دست بابا. یکی از پاسبان‌ها دید. همانی که چشم‌هایش آبی یخی بود و شلاق داشت. چنگ انداخت و چوب‌دستی را از بابا گرفت و...
بیشتر بخوانید!
آنجا که هیولاها خوابیده‌اند

آنجا که هیولاها خوابیده‌اند

,صدای آواز تامی از توی خانه بلند شد. نبودِ من را اصلاً احساس نکرده بود. یک آن حس کردم پاهایم توی زمین ریشه دواند و ثابت نگهم داشت. با خودم گفتم: «برو جلو.»
به هر زحمتی بود، خودم را پای گور رساندم و نور زرد بی‌رمق چراغ را توی گودال انداختم.
یک متر آن‌طرف‌تر دیدمش.
جنبید.
توی خاک لولید.
کورسوی نور چراغ از آنی هم که بود، کم‌رمق‌تر شد...
بیشتر بخوانید!