انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

سارا هورن

تصویرگر
سارا هورن با چندتایی بز و یک برادر، در دربیشایر برفی، در انگلیس، بزرگ شد. او علاوه بر تصویرگری برای چند عنوان کتاب کودکِ خیلی‌بامزه، برای روزنامه‌های گاردین، ساندی تایمز، کوگاردنز و سسمی استریت هم می‌نویسد. سارا همچنین مدتی به‌صورت تمام‌وقت و با عنوان تصویرگر در آیکیا کار کرده است.

او حالا زیر انبوه کاغذهای داخل آتلیه‏‌اش در لندن نقاشی می‌کند، می‌نویسد و می‌خندد.

کتاب‌های سارا هورن

فیزلبرت استامپ 1/ پسری که از سيرک فرار کرد (و عضو کتابخانه شد)

فیزلبرت استامپ 1/ پسری که از سيرک فرار کرد (و عضو کتابخانه شد)

,ـ آره، مامانم دلقک است. ـ دلقک؟! کوین باورش نمی‌شد. ـ با صورت گریم‌شده و آن لباس‌های خنده‌دار؟! ـ اوهوم. ـ شوخی می‌کنی؟ ـ نه. شوخی‌ا‌م کجا بود؟ شغلش همین است. ـ یوهو! محشر است. تو هم دلقکی؟ فیز گفت: «نه، من فقط یک بچه‌ام.» حالت چهره‌ی کوین تغییر کرده بود. انگار دیگر نمی‌ترسید. حالا که به زندگی عجیب‌وغریب فیز فکر می‌کرد، روی لبش لبخند نشسته بود.
بیشتر بخوانید!
فیزلبرت استامپ 2/ فیزلبرت استامپ و پسر ریشو

فیزلبرت استامپ 2/ فیزلبرت استامپ و پسر ریشو

,مدیر سیرک صحبت‌هایش را با گفتن این جمله تمام کرد: «خانم‌ها و آقایان، همه‌تان می‌دانید امروز باید چه‌کار کنید. خوب بخورید، خوب تمرین کنید، و خوب اجرا کنید. امروز روز واقعاً مهمی است. امروز روز سرنوشت ماست. پس یادتان نرود که حواستان به همه‌‌‌‌چیز باشد.» وقتی حضار لخ‌لخ‌کنان از چادر بیرون می‌رفتند، کله‌ی فیز داشت از شدت فکر و خیال جوش می‌آورد. او نمی‌توانست همین‌طوری برود و این ماجرا را به کسی بگوید. می‌دانست آدم‌بزرگ‌ها چه‌جور آدم‌هایی هستند. حتماً حرفش را باور نمی‌کردند. باید مدرک پیدا می‌کرد، و اگر نمی‌توانست سندی پیدا کند، دستِ‌کم باید یک دست دندان‌مصنوعی پلاستیکی پیدا می‌کرد تا او و چارلز بتوانند برنامه‌شان را اجرا کنند.
بیشتر بخوانید!
لاما یونایتد ۱

لاما یونایتد ۱

,«از روی سقف بیا پایین و اینجا رو ببین... باورت نمی‌شه. منم مطمئن نیستم باورم شه!»
تیم وول خورد و از کیسه‌خوابش بیرون آمد و با ظرافت یک کاسه سوپ که می‌خواهد در مسابقه‌ی رقص شرکت کند، از بالای سقف آلونک سُر خورد پایین و تندوتیز افتاد دنبال قاهره که با دست او را به‌سمت مزرعه‌ی لاماها هدایت می‌کرد. آنچه بعدش دید شگفت‌انگیزترین چیزی بود که به عمرش دیده بود، حتی از موزه‌ی ماشین‌آلات چمن‌زنی که سال قبل از آن بازدید کرده بود هم، بهتر بود.
لاماها فوتبال بازی می‌کردند!
بیشتر بخوانید!
لاما یونایتد ۲/ لاماها به پیش

لاما یونایتد ۲/ لاماها به پیش

,لامایونایتد برگشته است! و این بار آن‌ها به جام‌جهانی می‌روند.
تیم ملی انگلیس چندان موفق نیست و با نزدیک‌شدن جام‌جهانی، مربی‌شان در پیِ اکسیری جادویی است تا به کمک آن رقبای سختشان را شکست دهند. برای همین تیم و قاهره (دوست و مربی لاماها) با قرض‌دادن بعضی از بهترین بازیکنان لامایونایتد به تیم ملی موافقت می‌کنند.
بیشتر بخوانید!
فیزلبرت استامپ ۳/ پسری که فریاد کشید: «ماهی»!

فیزلبرت استامپ ۳/ پسری که فریاد کشید: «ماهی»!

,وقتی ماهی، یا همان شیرماهی سیرک گم می‌شود، فیزلبرت استامپ ردّ او را می‌گیرد و به آکواریوم دریاسالار اسپرات - هداک می‌رسد. این آکواریوم یک هشت‌پای نامرئی دارد و ماهی‌هایی که بر اساس رنگ دسته‌بندی شده‌اند.
اما اوضاع آکواریوم خوب نیست. ماهی‌ها (نه شیرماهی‌ها، خودِ خودِ ماهی‌ها) یکی‌یکی غیب می‌شوند، و دریاسالار فکر می‌کند ماجرا زیر سر سیرک است. آیا فیزلبرت می‌تواند این معما را حل، و دوستش را پیدا کند؟...
بیشتر بخوانید!