انتشارات هوپا
انتشارات هوپا

ساجده تقی‌زاده

مترجم
ساجده تقی‌زاده در سال ۱۳۶۲ در تهران متولد شد. کودکی‌اش را در خانواده‌ای اهل مطالعه سپری کرد و به تبع آن عاشق کتاب و ادبیات شد. علاقه‌ای که به تدریج به سمت زبان انگلیسی رفت و باعث شد در دانشگاه همین رشته را انتخاب کند. در دوران دانشگاه چند کتاب برای کودکان ترجمه کرد. بعد از دانشگاه از رشته‌ی تحصیلی خود کمی فاصله گرفت و چند سالی در پژوهشگاه دانش‌های بنیادی به‌عنوان مدیر اجرایی کار کرد. اما بعد به‌خاطر تولد دخترش کار اداری را رها کرد و چند سالی بعد دوباره به علاقه‌ی اصلی خود یعنی ترجمه برگشت.

کتاب‌های ساجده تقی‌زاده

سرزمین زاغ

سرزمین زاغ

,کلاغی آنجا بود.
کلاغی معمولی که چشم‌های شیشه‌مانندش هم مثل بال‌هایش سیاه بود. نزدیک سیدی روی گِل زرد ایستاده و سرش را کج کرده بود. به‌نظر، واقعیِ واقعی می‌آمد. تنی از گوشت و پر داشت و با پاهایش گِل را محکم گرفته بود. سایه‌اش بر روی سطح تَرَک‌تَرَک بستر دریاچه واضح بود. کلاغ بنا کرد به حرف‌زدن!
با صدایی شبیه به قارقار حرف می‌زد، اما سیدی می‌فهمید چه می‌گوید.
«اینجا سرزمین زاغ است.»
بیشتر بخوانید!
استراواگانزا ۱/ شهر نقاب‌ها

استراواگانزا ۱/ شهر نقاب‌ها

,دسته‌ای پرنده‌ی نقره‌ای بر فراز آسمان پرواز کردند. بعد یک طاووس، دُمِ آبی و ارغوانی و سبزش را با شکوه باز کرد، آن‌قدر که افق را پر کرد. ققنوسی تخمی طلایی گذاشت و بعد رنگ طلایی تخم به رنگ قرمز درآمد و به صورت فواره‌ای از ستاره محو شد. تخم در آسمان آویزان بود تا اینکه یک ققنوس جدید به رنگ قرمز و طلایی از آن بیرون آمد. قوچی نقره‌ای در میان غلغله‌ی شدید بلزایی‌ها به‌سوی آسمان سیاه گام برداشت.
و بعد، در اوج نمایش، یک اژدهای غول‌پیکر سبز در آسمان پدیدار شد.
بیشتر بخوانید!
استراواگانزا 2/ شهر ستاره‌ها

استراواگانزا 2/ شهر ستاره‌ها

,تنها پناه جورجيا اگريدی از دست آزارهای بی‌پايان برادر ناتنی‌اش سوارکاری است. يک شب جورجيای غمگين مجسمه‌ی اسب بالدارش را بغل می‌کند و به خواب می‌رود. اما صبح روز بعد، او در دوران رنسانس و شهر رمورا چشم‌هايش را باز می‌کند. جورجيا در همان ابتدای ورود، با پائولو، مربی اسبها، و پسرش آشنا می‌شود، پائولويی که خودش يک استراواگانته است. به‌زودي مسابقه‌ی اسب‌دوانی مهمی برگزار خواهد شد، مسابقه‌ای که پائولو و هم‌پيمانانش بيست‌وپنج سال است در آن برنده نشده‌اند.
بیشتر بخوانید!