مرا به خاطر بسپار فراموشی رمز عبور
انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

زمان به وقت قاصدک

نویسنده : ربکا وستکات
مترجم : مهتاب محبوب
تعداد صفحات : 312
گروه سنی : ۱۲ تا ۱۶ سال
قیمت : 38000 تومان
روی تختم دراز کشیده‌ام و سعی می‌کنم به هیچ‌چیز فکر نکنم. نمی‌دانم چند وقت است بیدارم. این روزها هوا خیلی زود روشن می‌شود و هر بار که بیدار می‌شوم، دوباره خیلی سخت خوابم می‌برد. دیگر هیچ‌وقت پرده‌ام را نمی‌کشم و همیشه پنجره‌ی اتاقم را باز نگه می‌دارم. بااینکه ایزاک دائم نق می‌زند و می‌گوید هوا سرد است. به خودم زحمت نمی‌دهم بهش بگویم که احساس سرمای توی خانه‌ی ما ربطی به بازبودن پنجره‌ی اتاق من ندارد. بازبودن پنجره باعث می‌شود حس کنم به مامان نزدیک‌ترم.
بیشتر بدانید!
لیو دختری نوجوان است. او از تک‌تک لحظه‌های زندگی روزمره‌ی خودش و خانواده‌اش عکس می‌گیرد و این روزمرگی‌ها‌ که نقطه‌ی اشتراک همه‌ی عکس‌ها هستند، به‌تدریج راهگشای مسیر زندگی‌اش می‌شوند؛ علاوه بر عکس‌ها دفترچه‌ی خاطرات مادرش هم در تمام لحظه‌ها همراه و راهنمای اوست.

در ابتدای داستان رفتار مادر لیو ناگهان تغییر می‌کند؛ به دخترش اجازه می‌دهد گوشواره بیندازد، لباس زنانه بخرد، از او می‌خواهد آشپزی یاد بگیرد و...

لیو کم‌کم شک می‌کند، چون مادرش همیشه با این کارها مخالف بود. اما ماجرا چیست؟ آیا خستگی مداوم مادر به این ماجرا ربطی دارد؟ لیو حس می‌کند که خانواده چیزی را از او پنهان می‌کنند؛ چیزی که زندگی او را برای همیشه تغییر خواهد داد...

** «این کتاب رئالیستی، خنده‌دار، به شدت تکان‌دهنده و عمیقاً دلگرم‌کننده است. باوجود اندوهی که در قلب ماجراست، هر خواننده‌ای مجذوب لیو و مادرش می‌شود و صفحه به صفحه پیش می‌رود.»

** «داستانی بسیار مدرن و روایتی زیبا، درباره‌ی شش ماه تأثیرگذار در زندگی اولیویای یازده ساله. این کتاب باید همراه یک بسته دستمال کاغذی فروخته شود!» - ژاکلین ویلسون

پدید آورندگان
ربکا وستکات
ربکا وستکات
ربکا وستکات در چستر انگلستان به دنیا آمده. در دانشگاه اِکستر، تربیت‌‌‌‌‌معلم خوانده و از راه تدریس به مکان‌‌‌‌‌های جالبی مثل زندان مجرمان خطرناک راه پیدا کرده است. از هشت‌‌‌‌‌سالگی خاطرات روزانه‌‌‌‌‌اش را می‌‌‌‌‌نویسد. هرچند هیچ‌‌‌‌‌وقت نمی‌‌‌‌‌دانست که این نوشته‌‌‌‌‌ها در نوشتن یک کتاب به او کمک خواهند کرد. در حال‌‌‌‌ حاضر ربکا معلم یک مدرسه‌‌‌‌‌ی ابتدایی است و با همسر و سه فرزندش در دورسِت زندگی می‌‌‌‌‌کند. «زمان به وقت قاصدک» اولین کتاب اوست.
مهتاب محبوب
مهتاب محبوب
از بچگی جدی بودم. حالا چی شده با این روحیه، اولین ترجمه‌ام حسابی بانمک از آب دراومده، از عجایب روزگاره. خاطره‌ی معروف کودکی‌م کتاب‌دزدی توی سن چهار‌سالگیه. کلاس پنجم و رؤیای فضانورد شدن به‌خوبی یاد می‌آد. بعدها زمینِ روبه‌روم دیدنی‌تر ‌شد و رؤیای فضا دورتر. کتاب‌ها هزارتوهایی برام می‌ساختند که از هر فضایی دورتر، اما واقعی‌تر بود. زندگی‌نامه‌ی آدم‌های بزرگ رو که می‌خوندم، همه‌ش فکر می‌کردم من تا سن اون‌ها چقدر وقت دارم. حالا که سی‌و‌سه ساله‌م، دلم نمی‌خواد چشمم به اون زندگی‌نامه‌ها بخوره، بس‌که بیشتر اون سن‌ها رو رد کرده‌م. سال‌های زیاد نوشتن برام چیزی بود خواستنی و دور، فکر می‌کردم نویسنده‌ها موجودات عجیب‌غریبی‌اند. اما بعد برام راهی جز ترجمه کردن باقی نموند. دیگه پشتِ هم می‌نویسم و دنبال صدایی‌ام که آشوب‌ توی کله‌ی من رو بیرون بکشه. دوست دارم نوشته‌هام راه دختر‌کوچولوها رو برای رسیدن به رؤیاهاشون هموارتر کنه. راستی، اگه شما از اون‌هایی هستید که دوست دارند زودتر بزرگ شوند، باید بگم من هم از اون‌هام که کاملاً بهتون حق می‌دن.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
ثبت نظر از طریق حساب کاربری