انتشارات هوپا
گالری
بیشتر بدانید!
پدیدآورندگان
شما چه می گویید

تابستان زاغچه

نویسنده : دیوید آلموند
تعداد صفحات : 280
گروه سنی : ۱۲ تا ۱۶ سال
قیمت : 35000 تومان
از خیلی وقت پیش می‌ترسیده‌ایم که بیایند. شک نداشته‌ایم که می‌آیند و کلی حرف‌وحدیث شنیده‌ایم که اگر بیایند، چطور می‌شود. سربازها خانواده‌ی من و یک خانواده‌ی دیگر را می‌برند وسط مزرعه و بهشان شن‌کش و بیل می‌دهند. تفنگشان را به‌طرفشان می‌گیرند و بهشان دستور می‌دهند: «قبرتان را بکَنید! قبرتان را بکَنید!» مامان و بابا و خواهر و برادرم قبرشان را می‌کَنند و سربازها همین‌طور کنارشان می‌ایستند و سیگار دود می‌کنند. بعد تفنگشان را می‌آورند بالا و همه‌شان را از دمِ تیر می‌گذرانند.
بیشتر بدانید!
لیام پسر نوجوانی‌ست که در یکی از روستاهای انگلستان زندگی می‌کند. انگلستان در آن زمان درگیر جنگِ عراق است. در روزی از تعطیلات تابستان، لیام چشمش به زاغچه‌ای می‌افتد. زاغچه را تعقیب می‌کند و زاغچه او را به دختربچه‌ای تنها و قندان‌پیچ می‌رساند. خانواده‌ی لیام سرپرستی این نوزاد سرراهی را قبول می‌کنند. پدر لیام نویسنده و مادرش عکاس است.

روزی که لیام زاغچه را دنبال می‌کند، زندگی‌اش برای همیشه تغییر می‌کند. تابستانی پر از پرسش‌های بی‌شمار برای او آغاز می‌شود. تابستانی پر از تجربه که لیام هرگز آن را فراموش نخواهد کرد.

کتابی از برنده‌ی جایزه‌ی هانس کریستین اندرسن ۲۰۱۰

نامزد مدال کارنگی ۲۰۱۰

پدید آورندگان
دیوید آلموند
دیوید آلموند
دیوید آلموند در سال 1951 میلادی متولد شد. اولین کتابش اسکلیگ نام داشت که در سال 2007 جایزه‌ی کارنگی را به دست آورد و در یک رای گیری عمومی، سومین کتاب محبوب کودکان اعلام شد و در سال 2010 نیز جایزه‌ی دوسالانه‌ی هانس کریستین اندرسن را از آن خود کرد. کتاب‌های دیگر او از جمله چشم بهشتی، گِل و اسم من میناست تحسین مخاطبان و منتقدین را برانگیخته‌اند. آلموند از به چالش کشیدن استانداردهای جامعه و بحث درباره‌ی مضامین فلسفی و عمیق در کتاب‌های نوجوان و حتی کودکش وحشتی ندارد و شاید دلیل جذابیت روزافزون آثار او میان کودکان و بزرگسالان همین باشد.
شهلا انتظاریان
شهلا انتظاریان
شهلا انتظاریان متولد ۱۳۳۹ است. او دانش‌آموخته‌ی مترجمی زبان انگلیسی و دوره‌ی کامل ویرایش مرکز نشر دانشگاهی است. از این مترجم تاکنون حدود ۹۰ عنوان کتاب منتشر شده که تعدادی از آن‌ها موفق به اخذ جایزه‌های گوناگونی شده‌اند از جمله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شورای کتاب کودک، سلام بچه‌ها و غیره. داور جشنواره‌های سپیدار و کتاب‌‌های پرنده آبی ( کودکان با نیازهای ویژه) بوده است. همکاری داوطلبانه‌ی بیش از بیست سال با شورای کتاب کودک را هم در کارنامه‌اش دارد.
شما چه می گویید
ثبت نظر به عنوان کاربر مهمان
کاربر مهمان : میثم عصاره

هوپا کمکم میکنی ؟؟؟ نمی دونم تابستان زاغچه را بگیرم یا گل یا گوزن یا پسری که با پیرانا ها شنا کرد یا رییس جمهوری من عاشق تام گیتس و ته جدولی ها و پنج گانه زمان و نگهبانان گاهول هستم کدام ؟؟؟؟ و راستی ته جدولی ها ۷ کی میاد با تام گیتس ۱۶ ؟؟؟؟ ممنون میشم جواب بدی

سلام. فکر کنیم از پسری که با پیراناها شنا کرد و نامزد ریاست‌جمهوری خوشتون بیاد. درباره‌ی زمان رسیدن کتاب‌ها نمی‌تونیم زمان دقیقی اعلام کنیم.
کاربر مهمان : Sssssss

سلام هوپا ، این کتاب غمناکه؟ یا بهتر بگم:گریه داره🤔🤔

سلام. نه خیلی.
کاربر مهمان : Ramyar_sm

تو این ایام برای خرید اینترنتی فقط پول خرید کتاب رو میگیرید؟

بله، ارسال رایگان است (تا پایان اسفند ۹۸).
کاربر مهمان : هلیا

ببخشید تابستان زاغچه ادامه ی سرزمین زاغ؟

نه، ربطی به هم ندارند.
کاربر مهمان : انیسا

سلام چرا هر وقت از اقای دیوید الموند کتاب چاپ میکنید با نشر ققنوس هم همکاری دارید؟

سلام. قرار است که کارهای آقای آلموند را با همکاری یکدیگر منتشر کنیم.
کاربر مهمان : .

چند جلده؟

تک‌جلدی است.
کاربر مهمان : ویانا نصیری

درسته که میگن سرزمین زاغ های ۲ هستش

نه، با آن کتاب فرق دارد.
کاربر مهمان : 1

سلام . خسته نباشید. خیلی خوشحالم که دوباره این کار تجدید چاپ میشه. تا پایان شهریور میاد؟؟؟

سلام. بله، می‌آید.